نازلی مروت

کل اخبار:44

 • عباس نصیری فرد ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۵:۴۱

  رییس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی در گفت وگو با «قدس آنلاین»:

  افطاری ساده فاصله طبقاتی را کاهش می‌دهد/ضیافت افطار، مستحب و اسراف نکردن و به رخ نکشیدن اموال، واجب است

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: ماه رمضان فرصت مناسبی برای تغییر سبک زندگی است. یکی از زمینه‌هایی که به این تغییر کمک می‌ کند، سفره‌های افطاری و پذیرایی از روزه داران است. گاهی این سفره ها که باید نماد دین‌داری باشد فضایی برای ماراتن تجمل گرایی شده و از هدف اصلی روزه‌داری فاصله می‌گیرد. یکی از کارکردهای برگزاری افطاری ساده کاهش فاصله‌های اجتماعی در بستر دین است. حجت‌الاسلام دکتر عباس نصیری فرد، مدرس دانشگاه و رییس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی به بررسی ابعاد اجتماعی «افطاری ساده» پرداخته است.

 • دکتر مجید ابهری ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۵:۰۰

  دکتر مجید ابهری در گفت و گو با قدس آنلاین:

  روزه ناهنجاریهای رفتاری را کاهش می‌دهد/ تمرینات معنوی ماه خدا به دیگر ماه‌ها تسری داده شود

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: یک آسیب شناس و رفتار شناس اجتماعی گفت: عواملی مانند مکان و زمان تاثیر مستقیمی بر رفتارانسان ها دارد. دکتر مجید ابهری با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان به دلیل حاکمیت معنویت بر فضای زندگی، آسیب‌های اجتماعی کاهش چشمگیری می‌یابد، افزود: روزه موجب می‌شود ناهنجاریهای رفتاری از قبیل ناسزاگویی و بدزبانی کاهش یابد. همچنین شاهدکاهش جرائمی همچون شُرب خمر، انحرافات جنسی و فسادهای اخلاقی هستیم.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۸

  کارشناسان از انفعال سازمان های فرهنگی در جذب گردشگر رمضان می گویند:

  توریسم رمضان، در انتظار همکاری دولت با بخش خصوصی است/ گردشگری دینی گرفتار ضعف برنامه ریزی و روزمرگی

  قدس آنلاین / نازلی مروت: رمضان در بسیاری از کشورهای مسلمان با جشن و شادی آغاز می‌شود، تزئین خیابان‌ها و رونق کسب و کار بخشی از شور و شعفی است که از آغاز رمضان در کشورهای اسلامی می‌توان مشاهده کرد. یکی از برنامه‌های مهمی که برخی کشورهای مسلمان مانند ترکیه، امارات و مصر درماه رمضان به آن توجه کرده‌اند، فراهم آوردن زمینه جذب گردشگر در ماه خداست. علاوه بر کشورهای اسلامی، پایتخت انگلیس و برخی شهرهای اسپانیا نیز توریسم رمضان را بهانه ای برای جذب گردشگر دانسته و با تخفیف‌های خوب در تورهای گردشگری مسافران را به تعیین مقصد ارزان و مذهبی تشویق می‌کنند. ایران، با وجود اماکن مذهبی، تاریخی، اقلیم جغرافیایی متنوع، غذا، تنوع فرهنگی و ظرفیتهای متعدد دیگر در جذب توریست رمضان چه جایگاهی دارد؟ برای رفع ضعف ها و اتخاذ استراتژی دراز مدت در گردشگری رمضان چه باید کرد؟

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۲

  اینفوگرافی میزان اعتماد مردم به اظهارات مسئولان

  قدس آنلاین / نازلی مروت: طبق این آمار عمده استان‌های محروم و کم برخودار بیشترین اعتماد به اظهارات مسئولان دارند و استان‌های توسعه یافته و صنعتی مانند خراسان رضوی، گیلان، مرکزی، قزوین، اردبیل، البرز و آذربایجان شرقی اعتماد کمتری به اظهارات مسئولان دارند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۵۱

  دختر آیت الله سید عزالدین زنجانی در گفت وگو با قدس آنلاین:

  پدرم دین را با استدلال به ما آموخت / همه تلاش پدر این بود که علم دوستی از همان کودکی در وجود ما نهادینه شود

  نازلی مروت

  دکتر مریم سادات حسینی زنجانی گفت: مرحوم پدرم همیشه ما را به حفظ حجاب و حریم های شرعی تشویق می کردند اما هرگز بایدی برای نوع لباس و پوشش وجود نداشت. عضوهیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به شیوه های تربیتی مرحوم آیت الله سید عزالدین زنجانی افزود: شیوه تربیتی آیت الله بگونه ای بود که نشاط کودکی و جوانی را از ما نگرفت.

 • آیت الله زنجانی(ره) خود را بدهکار مردم می دانست ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۵

  آیت الله العظمی سید محمد حسینی زنجانی در گفت وگو با قدس آنلاین:

  آیت الله زنجانی(ره) خود را بدهکار مردم می دانست/ برای خواسته های به حق جوانان با مسؤولین درگیر می شد/ از زبان شعر برای هدایت جوانان استفاده می کرد

  نازلی مروت

  مرجع تقلید شیعیان گفت: مرحوم آیت الله العظمی سید عزالدین زنجانی زندگی خود را وقف جوانان کرد. آیت الله سید محمد زنجانی با اشاره به ویژگی های رفتاری پدرش در برخورد با جوانان افزود: مرحوم پدر با توجه به روایات فراوانی که برای جوانان شده و نیازی که در نسل جوان می دید خود را وقف جوانان کرد؛ گاهی برای آنها تفسیر می گفت و گاهی با شعر خوانی و مثنوی خوانی سعی در جذب جوانان داشت. وی با بیان انیکه مهمترین دغدغه آیت الله اشتغال و ازدواج جوانان بود، اظهار کرد: مرحوم پدر معتقد بود باید برای رفع مشکلات جوانان همت همگانی وجود داشته باشد.

 • اصغر مهاجری ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۰۰:۱۳

  دکتر اصغر مهاجری در گفت و گو با قدس آنلاین خبرداد:

  وضعیت بحرانی سرمایه اجتماعی ایران/ برای مدیریت تعارض باید تفاوت ها پذیرفته شود

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: استاد دانشگاه تهران با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی فرسایش سرمایه اجتماعی ایران گفت: وضعیت سرمایه اجتماعی ایران در مرز بحران قرار دارد.

 • تازه مسلمان ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۵:۲۴

  بانوی تازه مسلمان روس در گفت و گو با «قدس آنلاین» از زندگی جدید خود روایت می کند

  در پناه حرم

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: یلنا ترویتسکیخ متولد ۱۹۸۷میلادی در یکی از شهرهای مرکزی روسیه است. در دیار تزارها در یک خانواده مسیحی به دنیا آمده و دست سرنوشت او را میهمان دیار خورشید شرق کرده است. «یلنا» که حالا با نام خانوادگی همسرش شناخته می‌شود، می‌گوید در مشهد احساس غریبی نمی‌کنم. روایت «یلنا جهانی» از زندگی و مسلمانی‌اش را با ما دنبال کنید.

 • اعتماد مردم ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۴:۲۶

  دکتر محمد مهدی بهداروند در گفت وگو با «قدس آنلاین»:

  عدم اعتماد مردم به مسئولین خواست دشمن است/ برخی مسئولان با نمایش زندگی اشرافی مردم را دلسرد کرده‌اند

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: یک جامعه شناس دین گفت: عدم اعتماد مردم به مسئولین خواست دشمن است. حجت الاسلام دکتر محمد مهدی بهداورند با اشاره به نظر سنجی اعلام شده توسط «ایسپا» که از عدم اعتماد 55 درصدی مردم به اظهارات دولتمردان خبر می‌دهد، افزود: متاسفانه امروزه رفتارهای نابهنجاری از زمامداران و مسئولین می بینیم که موجب عدم اعتماد مردم به حاکمان می شود. وقتی اخباری از اختلاس افراد وابسته به زمامداران مانند بابک زنجانی، زندگی اشرافی و لاکچری مسئولان و حقوق‌های نجومی به گوش مردم می‌رسد نمی‌توان انتظار داشت که اعتماد کامل بین مردم و حکومتداران برقرار باشد.

 • خسروپناه ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۳:۳۵

  رییس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در گفت و گو با «قدس آنلاین» تشریح کرد

  65سال اصرار «انجمن حجتیه» بر جدایی دین از سیاست/ دلیل فاصله گرفتن نیروهای انقلابی از انجمن حجتیه چه بود؟

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: انجمن با هدف مبارزه با جریان نوپای بهاییت با رهبری مرحوم شیخ محمود حلبی بعد از کودتای مرداد 32 و با شعار تلاش برای «فراهم کردن زمینه ظهور امام عصر» شکل گرفت. انجمن حجتیه به عنوان یک جریان فکری، فرهنگی، اجتماعی تاریخ معاصر ایران است، توانست موافقان و مخالفان فراوانی را متوجه خود کند. اما آنچه باعث شد تا این انجمن با وجود همه پیچیدگی فکری پیروانش در حاشیه بماند، فاصله گرفتن آنها از خواست عموم مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی یعنی تشکیل حکومت اسلامی بود. حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه؛ رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در گفت و گوی پیش رو به بررسی این جریان پرداخته است.

 • جهانگيري سهروردي ۱۳۹۷-۰۲-۱۱ ۲۲:۴۳

  حجت‌الاسلام دکتر یحیی جهانگیری سهروردی در گفت‌وگو با قدس‌آنلاین:

  با پدیده لمپنیزم در بحث مهدویت روبه‌رو شده‌ایم/مهدویت یک بحث عمومی است نه عوامی

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: مدیرکل ارتباطات علمی و بین‌المللی دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: تطبیق گرایی در عصر حاضر موجب شده ما با پدیده لمپنیزم در بحث مهدویت روبه‌رو شویم.

 • آیتی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۷:۳۲

  حجت الاسلام دکتر نصرت‌الله آیتی در گفت وگو با «قدس آنلاین»:

  تطبیق رویدادهای تاریخی با نشانه‌های ظهور، سرکارگذاشتن مردم است/ سناریویی که برای داعش نوشته شد، دقیقاً براساس روایات است

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: مهدویت یکی از باورپذیرترین موضوعاتی است که در اعتقادات مسلمانان جای دارد. عقبه مهدویت در ادیان و آیین‌های دیگر به موعود گرایی باز می‌گردد اما این باور که ریشه در همه ادیان ابراهیمی‌دارد در طول تاریخ با چالش‌های بسیاری مواجه شده است، چالشی که از نشانه‌سازی و تطبیق آن با اتفاقات روز رخ داده است. حجت‌الاسلام دکتر نصرت‌الله آیتی استاد و پژوهشگر مهدویت حوزه علمیه قم در گفت وگو با قدس آنلاین به بررسی آسیبهای شبیه‌سازی نشانه‌های ظهور موعود پرداخته است

 • ملک مکان ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۲

  رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان فارس در گفت وگو با قدس آنلاین:

  سه روایت از امامان جمعه شیراز / از خدمات علمی ‌«ایمانی» تا احیای محیط زیست«حایری شیرازی»/ امام جمعه‌ای که به سه زبان مسلط بود

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: روز گذشته آیت‌الله اسدالله ایمانی امام جمعه شیراز و نماینده ولی‌فقیه در استان فارس استعفا کرد. استعفای ایمانی در حالی اعلام شد که وی به علت بیماری از سال گذشته چندین مرتبه در بیمارستان بستری شد. آیت الله اسدالله ایمانی متولد سال ۱۳۲۶ در کازرون است و در تاریخ ۲۵ بهمن ۸۷ به عنوان نماینده ولی‌فقیه در فارس معرفی شد. وی در گذشته نماینده ولی فقیه در کازرون و بوشهر نیز بوده است. پیش از ایمانی، مرحوم آیت الله حائری شیرازی به مدت 27 سال امامت جمعه شهر شیراز را بعد از شهادت شهید آیت‌الله دستغیب عهده دار بود.

 • نصوری ۱۳۹۷-۰۲-۰۸ ۱۳:۴۶

  حجت الاسلام دکتر نصوری در گفت و گو با قدس آنلاین عنوان کرد:

  رمز و راز «مذهب سازی» استعمار در ایران/ امروز بهائیت رسماً به جنگ اسلام آمده است/ بهاییان معمولاً سراغ حاشیه‌ها و محرومان می‌روند

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: عضو هیئت علمی‌مرکز تخصصی مهدویت گفت: مهدویت یک اصل در موضوع امامت است و به همین دلیل مانند هرچیزی که در کنار اصل، بدلش را هم در بازار می‌بینیم، عده‌ای بدل آن را به مخاطب ارایه کرده اند.