همه‌ی خبرهای امروز
 • احیای شب بیست ویکم درسطح شهر مشهد/تصاویر ۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۰۳:۴۰

  احیای شب بیست ویکم درسطح شهر مشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ مردم مشهد در شب احیای بیست ویکم ماه مبارک رمضان وایام شهادت امیرالمومنین علی علیه السلام درسطح شهر مشهد تا پاسی از شب گذشته به عزاداری و انجام مراسم احیاء پرداختند.

 • مراسم ترحیم همسر آیت الله علم الهدی در حرم مطهر رضوی ۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۰۲:۵۲

  مراسم ترحیم همسر آیت الله علم الهدی در حرم مطهر رضوی/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار:برگزاری مراسم ترحیم همسر آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهددر محل رواق کوثر حرم مطهر امام رضا(ع) با حضور گسترده مردم و مسئولین کشوری و لشگری.

 • مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۳:۳۷

  مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت رضا (ع)/ گزارش تصویری

  فرامرز عامل بردبار - مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت رضا (ع) توسط آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد و با حضور جمع کثیری از مجاوران و زائران برگزار شد.

 • جشن و شادی مردم پس از صعود مقتدرانه تیم ملی فوتبال به جام جهانی ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۴:۳۹

  جشن و شادی مردم پس از صعود مقتدرانه تیم ملی فوتبال به جام جهانی در مشهد/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار:جشن و شادی مردم پس از پیروزی 2 بر0تیم ملی فوتبال برابر ازبکستان و صعود مقتدرانه به جام جهانی 2018 روسیه در مشهد

 • مراسم تشییع پیکر همسر آیت الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس و نماینده ولی فقیه در استان خراسان ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۹

  مراسم تشییع پیکر همسر آیت الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس و نماینده ولی فقیه در استان خراسان /گزارش تصویری

  حسین کام شاد: مراسم تشییع پیکر مرحومه سکینه ریخته گرزاده همسر آیت الله‌ علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با حضوراستاندار خراسان رضوی ، مدیران دستگاه های اجرایی ، فرماندهان نظامی وانتظامی،جمعی ازعلما و طلاب و ...از مقابل مهدیه مشهد به سمت حرم مطهررضوی تشییع وضمن برگزاری طواف و نمازدرصحن آزادی دربهشت ثامن به خاک سپرده شد.

 • ایجاد فقط مسیر دوچرخه در شهرهای بزرگ ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۷:۵۲

  ایجاد فقط مسیر دوچرخه در شهرهای بزرگ/ گزارش تصویری

  فرامرز عامل بردبار - مسیر دوچرخه هم مثل ایستگاههای تحویل دوچرخه در برخی شهرها با برنامه ریزی درستی انجام نشده و فقط هزینه هایی را صرف نموده ! وخاصیت دیگری ندارد . ارائه دوچرخه های غیر استاندارد و مسیرهایی که متاسفانه به درستی طراحی نشده و دوچرخه سوار دائما با موانع زیادی چه در طراحی مسیر چه عدم فرهنگ سازی به جهت رعایت شهروندان و ایجاد سد معبر از سوی برخی از آنها ، همه باعث گردیده تا استقبالی از سوی مردم برای استفاده از دوچرخه بوجود نیابد .

 • کتابت بندگی ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۰۴:۰۵

  کتابت بندگی/گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار:همزمان بامیلاد خجسته حضرت امام حسن مجتبی (ع) کتابت آیات قرآن کریم با حضور خوشنویسان مشهد در نگارخانه رضوان برگزار شد.

 • ترتیل خوانی قرآن کریم درحرم امام رضا(ع)/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۵:۴۰

  ترتیل خوانی قرآن کریم درحرم امام رضا(ع)/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم درحرم مطهر امام رضا (ع)

 • راهپیمایی یوم الله 15 خرداد در شهر مقدس قم ۱۳۹۶-۰۳-۱۵ ۱۶:۳۹

  راهپیمایی یوم الله 15 خرداد در شهر مقدس قم/گزارش تصویری

  فرزانه پیری - مردم متدین استان قم در یوم الله 15 خرداد از خانه تاریخی امام راحل به سمت حرم حضرت معصومه(س) راهپیمایی کردند.

 • کوچه هایی به نام شهدا ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۷

  روستایی که کوچه هایش به یاد شهدا معطر است/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ روستای "پیوه ژن" که درکیلومتر 55 جاده مشهد_نیشابور قرار دارد منطقه ای سرسبز و گردشگری است با امردمانی خونگرم و سخت کوش و البته مهمان نواز. هریک ازکوچه های این روستا بانام شهیدی از اهالی روستا مزین و معطر شده است.... روحشان شاد.

 • مستند نگاری از وضعیت دو بیمارستان امام رضاو قائم مشهد ۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۲۱:۱۱

  مستند نگاری از وضعیت دو بیمارستان امام رضاو قائم مشهد / گزارش تصویری

  فرامرز عامل بردبار- چند ماه( اسفند 95 ) از افتتاح رسمی بیمارستان شماره دو امام رضا مشهد توسط رییس جمهور نمی گذرد اما تمامی بخشهای آن فعال نبوده و همچنان در حال آماده سازی میباشد ! این در حالی است که در دو بیمارستان قائم و امام رضا مشهد در بعضی از بخشها به دلیل کمبود جا بیماران در راهروهای بیمارستان بستری میگردند .

 • ترتیل خوانی قرآن کریم درحرم امام رضا ع ۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۶:۴۳

  ترتیل خوانی قرآن کریم درحرم امام رضا علیه السلام/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، هر روز بعد از اذان صبح در حرم مطهر امام رضا علیه السلام و با حضور زائران و مجاوران آن حضرت در صحن انقلاب برگزار می‌شود.

 • زندگى يك خانواده 8 نفره مشهدى در آلونك 8 مترى ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۳۰

  سایه فقر زیر پوست بالا نشین ها

  زندگی یک خانواده 8 نفره مشهدی در آلونک 8 متری در هاشمیه / گزارش تصویری

  پشت دیوار سفید رنگ قد علم کرده بر حاشیه بلوار هاشمیه 5 طفل قد و نیم قد در میان خاک و خاشاک! این طرف دیوار، زندگی رنگارنگ، آن طرف زندگی فقط با یک رنگ! این طرف دیوار، همه مردم در نهایت رفاه، آن طرف دیوار شکم خالی 5 طفل بی گناه! این طرف دیوار، یک دنیا مال و ثروت، آن طرف دیوار حسرت یک جای خواب! این طرف دیوار، سفره های مجلل افطار، آن طرف دیوار دریغ از یک تکه نان و خرما! این طرف دیوار، نامش هاشمیه، آن طرف دیوار دستش خالی از یک نام! این طرف دیوار، زندگی در جریان، آن طرف دیوار زندگی راکد چون....

 • حضرت آقاعبدالعظیم حسنی علیه السلام ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۱:۴۰

  حضرت آقاعبدالعظیم حسنی علیه السلام/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ عبدالعظیم علیه السّلام فرزند عبدالله بن علی، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی علیه السّلام است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می رسد و به همین دلیل به حسنی شهرت یافته است. ایشان از دانشمندان شیعه و از راویان حدیث ائمه معصومین علیهم السّلام و از چهره های بارز و محبوب و مورد اعتماد ، نزد اهل بیت عصمت علیهم السّلام و پیروان آنان بود و در مسایل دین آگاه و به معارف مذهبی و احکام قرآن ، شناخت و معرفتی وافر داشت .در روایات متعدّدی نیز برای زیارت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام ، ثوابی همچون ثواب زیارت حضرت سیّد الشهدا، امام حسین علیه السّلام بیان شده است.روزهای پایانی عمر پربرکت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام با بیماری او همراه بود، آن قامت بلند ایمان و تلاش، به بستر افتاده بود و پیروان اهل بیت در آستانه محرومیّت از وجود پربرکت این سیّد کریم قرار گرفته بودند، اندوه مصیبتهای پیاپی مردم و روزگار تلخ شیعیان در عصر حاکمیت عبّاسیان برایش دردی جانکاه و مضاعف بود؛ در همان روزها یک رویای صادقانه حوادث آینده را ترسیم کرد: یکی از شیعیان پاکدل ری، شبی درخواب حضرت رسول صلّی الله علیه وآله و سلّم را در خواب دید. حضرت پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم به او فرمود: فردا یکی از فرزندانم در محلّه سکّة المولی چشم از جهان فرو می بندد، شیعیان او را بر دوش گرفته به باغ عبدالجبّار می برند و نزدیک درخت سیب به خاک می سپارند. سحرگاه به باغ رفت تا آن باغ را از صاحبش بخرد و افتخار دفن شدن یکی از فرزندان پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم را نصیب خویش سازد، عبدالجبّار که خود نیز خوابی همانند خوابِ او را دیده بود، به رمز و راز غیبی این دو خواب پی برد و برای اینکه در این افتخار، بهره ای داشته باشد، محلّ آن درخت سیب و مجموعه باغ را وقف کرد تا بزرگان و شیعیان در آنجا دفن شوند.

 • بزرگترین سفره افطاری جهان اسلام در حرم مطهر رضوی ۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۲۳:۵۷

  بزرگترین سفره افطاری جهان اسلام در حرم مطهر رضوی/ گزارش تصویری

  حسین کام شاد : سفره اکرام رضوی به عنوان بزرگترین سفره افطاری جهان اسلام در ماه مبارک رمضان، هر شب برای 13 هزار نفر روزه دار در صحن غدیر حرم مطهر رضوی گسترده می شود.

 • تب کریمه کنگو در مشهد ۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۶:۴۶

  تب کریمه کنگو در مشهد/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-کنترل و نظارت ذبح دام در کشتارگاه صنعتی گوشت مشهد با ظرفیت کشتار روزانه چهار هزار راس دام سبک زیر نظر متخصصان دامپزشکی استان و با رعایت نکات بهداشتی انجام می شود. شایان ذکر است روز گذشته خبر ابتلای دو شهروند خراسان رضوی به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در رسانه ها منتشر شد که این شهروندان به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی و ذبح غیر اصولی در بیمارستان بستری شدند.

 • بچه های آبادی ۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۲:۵۴

  بچه های آبادی /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بچه های آبادی ، بچه های قصه های ان یکی بود ونبود/بچه های "آسمان روستا آبی تر است" / بچه های چشمه های آب و کوه/بچه های پاک لبخند خدا /دستهای کار ومشق و مدرسه/بچه های عطر ریحون و گلاب ..

 • امامزاده هاشم و محتشم ۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۵

  امامزاده هاشم و محتشم /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بقعه باشکوه این امامزادگان که به اعتقاد اهالی، از نوادگان حضرت امام موسی ‰ هستند. . در روستای پیوه ژن در 55 کیلومتری شهر مشهد در جادة نیشابور واقع شده و بسیار مورد توجّه اهالی است. زمین این زیارتگاه قریب به 500 مترمربّع است که بر روی تپّه‏ ای واقع شده که جهت دسترسی به ایوان آن می‏بایست از ده پلّه عبور نمود. اتاق مرقد به صورت 8 ضلعی است و هر یک از اضلاع آن 3 و 6 متر می‏باشد. تمام کف حرم با سنگ مرمر و تراورتن پوشش یافته و دیوارهای آن با آئینه تزیین شده و ابهّت خاصّی به زیارتگاه داده است. در وسط بقعه، ضریح 8 ضلعی کوچکی از جنس آب طلا و نقره نصب است که ابعاد هر ضلع آن یک متر می‏باشد. سنگ قبر بسیار سیاه و قدیمی که ظاهراً از سنگ یشم است در دیوار شرقی اتاق مرقد قرار دارد که کتیبة ذیل بر آن حک شده است: «هذا مرقد السعید الشهید المرحوم المبرور المشکور خواجه ولد یادگار توفّی فی شهر ربیع الاول سنة 981» در شمال غرب دیوار بقعه، آرامگاه مرحوم حجة الاسلام حاج میرزا محمّد آموزگار از علمای بنام منطقه قرار دارد. منبع:سایت مزارات ایران وجهان اسلام

 • سخنرانی حجت الاسلام رئیسی در هئیت جامعه الحسین مشهد ۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۱:۱۰

  سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در هئیت جامعه الحسین مشهد / گزارش تصویری

  حسین کام شاد : سخنرانی حجت الاسلام رئیسی در هئیت جامعه الحسین مشهد

 • ماه رمضان و بازار مرغ و گوشت ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۴۰

  ماه مبارک و بازار مرغ و گوشت وماهی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قلب بازارمرغ و گوشت و ماهی نیز حیات دوباره ای گرفت.

 • غبارروبی مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان ۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۶:۴۴

  غبارروبی مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-غبارروبی مساجد مشهد در آستانه ماه مبارک رمضان

 • نمازگزاران مشهد در حمایت از «شیخ عیسی قاسم» راهپیمایی ۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۵۰

  راهپیمایی مردم مشهد در حمایت از «شیخ عیسی قاسم»/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-نمازگزاران مشهد پس از اقامه نماز جمعه از حرم مطهر رضوی تا چهارراه شهدای این شهر در حمایت از «شیخ عیسی قاسم» راهپیمایی کردند.

 • تکیه سفلی کنگ/ تصاویر ۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۰

  تکیه سفلی کنگ/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ تکیه سفلی روستای کنگ که از روستاهای دیدنی اطراف مشهد می باشد در محله میانده روستا واقع گردیده که با ارتفاع 8 متر دارای زیربنای تقریبی 320 متر می باشد و در دو طبقه ساخته شده است . به لحاظ معماری این تکیه شامل فضای شبستان ، فضای اصلی تکیه به انضمام محراب، مطبخ و منظر و یک اتاق می باشد. این بنا ، به لحاظ قدمت و نوع ساخت ثبت آثار ملی شده است.

 • مراسم تقدیر از بهترین مهاجم تاریخ فوتبال لیگ برتر ۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۰۱:۱۹

  مراسم تقدیر از بهترین مهاجم تاریخ فوتبال لیگ برتر/ گزارش تصویری

  فرامرز عامل بردبار- مراسم تقدیر از باشگاه های خصوصی فوتبال و فوتسال خراسان رضوی به همراه تقدیر ویژه از رضا عنایتی بهترین مهاجم تاریخ فوتبال لیگ برتر در موسسه فرهنگی قدس (روزنامه قدس ) با حضور جمعی از پیشکسوتان، مربیان و فوتبال دوستان برگزار گردید .

 • فاتحان دیروز قهرمانان امروز/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۴:۰۱

  به مناسبت سالروز فتح خرمشهر؛

  فاتحان دیروز،قهرمانان امروز/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-مرکز توانبخشی جانبازان نخاعی امام خمینی (ره) مشهد

 • سفر رییس جمهور به مشهد ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۰:۲۷

  سفر رییس جمهور به مشهد/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-حسن روحانی رییس جمهور، عصر امروز به مشهد سفر کرد.

 • جنوبی ترین تربت پاک/تصاویر ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۷:۲۸

  خرمشهر ؛ جنوبی ترین تربت جنگ/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی_ وخدا خرمشهر را آزاد کرد/ و نخل ها دوباره خرما خیرات کردند، برای هق هق های پیرزنی که پسرش را بی سر بخاک سپرد / و "چه مردان سبزی از آتش گذشتند" / روزهای جنگ گذشت/بمباران واضطراب/عطش و سنگلاخ /هیاهوی خاکریز / ثانیه های سرخ وتنهایی نیز../ومردمانی که تمام روزها ی سال ، از پس تمام این سال ها / می روند با گام هایی برهنه بر تربت تفته از آفتاب /با کاروان راهیانی از جنس نور/ تا جنوبی ترین شهرمظلوم/تا مظلوم ترین "جهان آرا"ها/ تا جنوبی ترین آفتاب / "السلام علیک یا آفتاب" (تصاویرآرشیو_مناطق دفاع مقدس خرمشهر وشلمچه)

 • نجات جان 5 بیمار از مرگ/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۲:۱۲

  اهدای عضو،اهدای زندگی؛

  نجات جان 5 بیمار از مرگ/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-لحظه ای که تمام دستگاهها خط پایان حیات مغز «سید محسن» را به تصویر کشید،غم از دست دادن او برای خانواده ،بویژه مادرش لحظه دشواری بود، با این حال این مادر با اهدای اعضای فرزندش بدون هیچ تعللی موافقت کرد ،تا به جای دفن اعضای قابل پیوند«سید محسن» تولدی دوباره به آنها ببخشد و مرگ او را به زندگی دوباره تعبیر کند .

 • جشن و شادی مردم و هواداران روحانی نامزد پیروز انتخابات در مشهد ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۰:۰۸

  شادی هواداران حسن روحانی در مشهد/ گزارش تصویری

  علی کریمی رستگار: شادی هواداران حسن روحانی در مشهد

 • انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر ۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۱۸:۴۹

  انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر/گزارش تصویری2

  محمد علی رضایی-انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در مشهد