همه‌ی خبرهای امروز
 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۰۹:۴۴

  ﺩﻭﻟﺖ ﺩﻭﺍﺯﺩﻫﻢ ﺍولویت ها و عبرت ها

  دکتر امیرابراهیم رسولی

  ﺑﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﺮﺍﺳﻢ ﺗﻨﻔﻴﺬ ﻭ ﺗﺤﻠﻴﻒ، ﻛﺎﺭ ﻭ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺩﻭﻟﺖ ﺩﻭﺍﺯﺩﻫﻢ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﺭﺳــﻤﻰ ﺁﻏﺎﺯ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ. ﺣﺴــﻦ ﺭﻭﺣﺎﻧﻰ ﺩﺭ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﮔﺎﻡ ﺩﺭ ﺩﻭﻟﺖ ﺟﺪﻳﺪ میﺑﺎﻳﺴــﺖ ﻛﺎﺑﻴﻨﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺠﻠﺲ ﻣﻌﺮﻓﻰ ﻭ ﺭﺃﻯ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﮕﻴﺮﺩ. ﺩﺭ ﺭﻭﺯﻫﺎﻯ ﺍﺧﻴﺮ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻛﺎﺑﻴﻨﻪ ﻓﺮﺍﺟﻨﺎﺣﻰ ﺍﺯ ﺳﻮﻯ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﭘﺎﺭﻟﻤﺎﻧﻰ ﺭﺋﻴﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻣﻄﺮﺡ ﺷﺪ. ﻛﺎﺑﻴﻨﻪ ﻓﺮﺍﺟﻨﺎﺣﻰ ﮔﺮﭼﻪ ﺩﺭﻋﻤﻞ ﺗﺤﻘﻘﺶ ﺳﺨﺖ ﻳﺎ ﻧﺰﺩﻳﻚ ﺑﻪ ﻣﺤﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ میﺗﻮﺍﻧﺪ ﺭﺍﻫﻜﺎﺭﻣﻨﺎﺳــﺒﻰ ﺑﺮﺍﻯ ﺑﺮﻭﻥ ﺭﻓــﺖ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﺯ ﻣﻌﻀﻼﺗﻰ ﺑﺎﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﻧﮕﺎﻩ ﺣﺰﺑﻰ ﻭ ﺟﻨﺎﺣﻰ ﻗﺎﺑﻞ ﺣﻞ ﻧﻴﺴﺖ.

 • برجام ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۱:۳۵

  خلأ قانونی درباره نقض برجام در کشور وجود ندارد

  محمد علی مسعودی

  برجام بر مســئله تحریم ها اثر گذار بود ولی این تأثیرگذاری را می توان محدود و جزئی، مشخص و انتخاب شده دانست.

 • حسین شمسایی ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۱:۱۴

  نوآور بود نه نوگرا

  حسین شمسایی

  خبرتلخ ارتحال شاعر گرانمایه و آئینی استاد غلامرضا شکوهی تاب سوز و روان کاه است.

 • آلبرت بغزیان ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۰:۳۱

  دولت باید دست دلالان را از سفره مردم کوتاه می کرد

  آلبرت بغزیان

  تــورم یکی از شــاخص های اقتصادی مؤثر بــر زندگی مردم اســت، از ایــن رو همواره دولتمردان تمام تمرکز و سیاست های خود را معطوف به کاهش تورم در فضای اقتصادی جامعه و بخصوص اقلام وکالاهای حساس و مرتبط با سبد معیشتی مردم می کنند.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۰:۲۸

  موسم حج هنگامه تقابل اسلام آمریکایی و اسلام انقلابی

  محمد مهدی رحیمی

  وقتی موضوعی نظیر حج یک فریضه اجتماعی تلقی شود طبیعتاً توقعی که از حجاج می رود و کارکردی که برای آنها در موسم حج تعریف می شود نیز متفاوت با تعریف اسلام آمریکایی از این فریضه و مناسک آن خواهد بود. بنابراین اگر حج را در جایگاه حقیقی خود و در بستر زمانه کنونی تحلیل و بررسی کنیم، سه کارکرد و رویکرد در خصوص آن باید مورد توجه قرار گیرد.

 • محمدصادق کوشکی ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۴۲

  نقض برجام نتیجه خوش بینی طیفی خاص به آمریکا

  محمد صادق کوشکی

  تصور سیاســتمداران دولت یازدهم این بود که برجام، تمام تحریم های اقتصادی که علیه ایران در سال های گذشته وضع شده است را برخواهد داشت و منجر به از بین رفتن نظام و ساختار تحریم ها خواهد شد.

 • حجت گنابادى نژاد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۰۴

  ۲۰ خدمت برای خانواده‌ها زیر پرچم امام رضا(ع)

  حجت گنابادی نژاد

  در شرایط کنونی جامعه در کنار همه قوت‌ها و موفقیت ها، نگرانی ایجاد شده از بابت آسیب‌های اجتماعی بویژه در عرصه خانواده و طلاق امری انکارناپذیر است و رشدی که این‌ها دارند، موجب افزایش نگرانی خواهد بود.

 • تحریم های جدیدی علیه ایران ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۱:۱۳

  ﺗﺤﺮیمﻫﺎﻯ ﺟﺪﻳﺪ ﻭ ﺑﻰ ﺧﺎﺻﻴﺖ ﺷﺪﻥ ﺑﺮﺟﺎﻡ

  محمدعلی مسعودی

  ﻃﻰ ﻣﺪﺕ ﺯﻣﺎﻧﻰ ﻛﻪ ﺍﺯ ﺍﺟﺮﺍﻳﻰ ﺷــﺪﻥ ﺑﺮﺟــﺎﻡ ﻣ ﻰﮔﺬﺭﺩ، ﺳــﺮﻋﺖ ﺗﺼﻮﻳﺐ ﺗﺤﺮﻳ ﻢﻫﺎ ﺗﻮﺳــﻂ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﺭ ﺑﺎﺯ ﻩﻫﺎﻯ ﺯﻣﺎﻧﻰ ﻛﻮﺗﺎﻩ ﻣﺪﺕ ﺗﺮﻯ ﺗﺤﺮﻳ ﻢﻫﺎﻯ ﺟﺪﻳﺪ ﻋﻠﻴــﻪ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺻﻮﺭﺕ می ﮔﻴﺮﺩ ﻭ ﻧﻪ ﺗﻨﻬــﺎ ﺗﺤﺮﻳ ﻢﻫﺎ ﺍﺯ ﺣﻴﺚ ﻛﻤﻰ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﭘﻴﺪﺍ ﻣ ﻰﻛﻨﻨﺪ ﺑﻠﻜﻪ ﺑﺮ ﺷــﺪﺕ ﺁ ﻥﻫﺎ ﻧﻴﺰ ﺍﻓﺰﻭﺩﻩ ﻣ ﻰﺷﻮﺩ.

 • محمد جواد جمالی نوبندگانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۱۴

  آمریکا روح و جسم برجام را نقض کرده است

  محمد جواد جمالی

  از زمانی که ترامپ بر مسند ریاست جمهوری آمریکا تکیه زده اســت از هر ابزاری استفاده می کند تا شرایطی را به وجود آورد که برجام را نقض کند و تاکنون در اجرای برجام عهد شکنی های فراوانی داشته است.

 • سید رضا اکرمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۱:۵۳

  فلسطین خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است

  سیدرضا اکرمی

  درگیری و کشتار فلسطینیان که به طور روزمره انجام می شود، نشان می دهد دولت های اروپایی و آمریکا با تأسیس این رژیم جعلی و غاصب، یک غده ســرطانی در منطقه به وجود آوردند

 • صادق کوشکی ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۳:۴۸

  وحشت دولتمردان از تحریم عامل تشدید تحریم ها

  محمد صادق کوشکی

  بعد از برجام همه سیاســتمداران آمریکا به این نتیجه رسیدند که مفیدترین و کم هزینه ترین روش برای تسلیم کردن نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس تجربه ای به نام برجام، افزایش تحریم هاست.

 • آیت الله محمد باقر تحریری ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۰:۲۸

  آیت الله العظمی میرزا جواد تبریزی؛ اسوه علم و اخلاق

  آیت الله محمد باقر تحریری

  مرحوم آیت الله العظمی میرزا جواد تبریزی از فقهای معاصر و استادان برجسته حوزه بودند که عمده فعالیت علمی و تدریسی ایشان از همان اوایل انقلاب در قم شکل گرفت، هر چند این بزرگوار بخوبی حوزه علمیه نجف را درک کرده و از فیض تلمذ در محضر استادان و علمای بزرگ آنجا نیز بهره مند بود.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۰:۰۵

  نقطه اصلی در اسلام، مسئله فلسطین است

  حسین شیخ الاسلام

  درســت است که پشتیبانی از فلسطینیان در مقابــل ظلــم صهیونیســت ها یکی از دستورات مهم قرآنی مسلمانان است

 • محمد امین توکلی زاده ۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۰۰:۲۴

  حبیب الله سینمای ایران

  محمد امین توکلی زاده

  مدتی بود جلسه نقد فیلم در مسجد راه انداخته بودم با جمعی از بچه های بسیج فیلم های روز نقد می کردیم فیلم ها را در سینمایادر مسجد می دیدیم وبعد جلسه نقد می گذاشتیم عمده فیلم های بود که سرو صدا می کرد ویا محتوای عمیق ونخبگانی داشت وکمتر کسی به آثارش توجه داشت این جلسات خوشایند برخی نبود ومرتب مزاحمت ایجاد می شد اما آقای کاسه ساز موافق بود ...

 • حجت گنابادى نژاد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۰:۰۴

  نهضت نرم افزاری امام صادق علیه السلام تا اسناد بالادستی علم و فرهنگ کشور

  حجت گنابادی نژاد

  اگــر بخواهیم در کلامی کوتاه ویژگی های راهبــری علمی،فرهنگی امام صادق علیه السلام را بیان نماییم،باید گفته شود:یک مهندسی فرهنگی جامع با نقشه علمــی دقیق و کامل که همه مختصات زمان و مکان و مخاطب در زمان خود و آینده را شامل است و در ترازی که مرجعیت علمی معارف اهل بیتعلیهم السلام را شامل شده و بیش از هزار سال است که از این مکتب حوزه های علمیه، عالمان دینی، مجتهدان، مدرســان، محققان و مؤلفان دینی بهره مند می شــوند.

 • احسان قاضی زاده ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۰:۳۲

  دولت به افکار عمومی احترام بگذارد

  احسان قاضی زاده

  در حالی که دولت نباید سقف حقوق ها را بردارد، زیرا این موضوع به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و بدون تردید موجب هرج و مرج و سوءاستفاده عده‌ای فرصت طلب می‌شود که در قالب آزادی‌های قانونی که از این طریق برای آن‌ها به وجود می‌آید، حقوق‌ کلانی را دریافت خواهند کرد.

 • قوه قضاییه ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۳۲

  استقلال و قاطعیت قضائی حافظ سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی

  قائم شریعتی

  آنچه در این میان می تواند موجب آرامش خاطر مردم و ضامن حفظ سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی و گم نشدن اصل ماجرا باشد برخورد قاطع و بدون اغماض و سریع قوه قضائیه با فساد در هر سطح و جایگاه و وابسته به هر فردی است.

 • برجام ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۰۰

  ضعف ذاتی برجام مانع لغو تحریم ها

  محمد علی مسعودی

  نزدیک به دو ســال از نهایی شــدن برجام و حدود یک ســال و نیم از اجرایی شــدن برجــام می گذرد. تا قبل از اجرایی شــدن برجام تصــور و تلقی این بــود که برجام تمام تحریم های اقتصــادی که علیه ایران در ســال های گذشته وضع شــده است، برخواهد داشــت و منجر بــه از بین رفتن نظام و ســاختار تحریم ها خواهد شــد.

 • روستا ۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۰۹:۳۷

  قاچاق کالا با هیجان و آمار سازی کاهش نمی یابد

  دکتر احمد روستا

  کاهش آمار قاچاق کالا در یک فاصله زمانی کوتاه از ۲۵ میلیارد دلار به ۱۳ میلیــارد دلار جای تأمل و البته نگرانــی دارد، زیرا این مقدار کاهش ســریع آمار، نشان دهنده یک حالت غیرعادی یا غیر واقعی است، زیرا هیچ گاه قاچاق در یک بازه زمانی کوتاه مدت نه بشدت افزایش می یابد، نه کاهش، بلکه قاچاق به طور تدریجی مسیر خــود را طی می کند.

 • 1 ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۰۹:۵۰

  آپارتمان نشینی و ضرورت حفظ حریم ها

  دکتر زهرا روح اللهی

  طبق آموزه های اســلامی و آیات نورانی قرآن مجیــد، منزل بیش از هر چیــز باید جایگاه آرامش اعضا و کســانی باشد که در آن رفت و آمد می کنند.

 • سینا واحد ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۹:۴۶

  هویت ملی عقیق سرخ اقتدار

  سینا واحد

  «عقیق ســرخ هویت ایرانی» چیســت!؟ و جنس آن از کجا آمده است و آواز همیشگی آن، از کدامین کلمات، ساخته و پرد اخته شده است!؟ اگــر فرض کنیم در دایره بی منتهای «هویت ملــی» دایره های کوچکتری از «خواســتنی های تاریخی» تلألو دارند و دائم در بالا و پایین این دایره عظیم، در حال چرخش هستند ؛ به محض اینکه در برابر شخصیت زمانی ماه «محرم» قــرار می گیرند ؛ گویی همه و همگی ســربازان کوچکی هســتند که در یک جزیره بزرگ زمانی، به د یدار مشتاقانه و مهربانانه پادشاهی می روند که بازوان مهربانی پرقدرتش، آماده کامل برای در آغوش گرفتن ســربازانش اســت.

 • رضا شیران خراسانی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۹:۵۶

  تضادهای رفتاری مسئولان سبب کاهش اعتماد مردم می شود

  رضا شیران خراسانی

  ۳ روز از انتخاب دکتــر روحانی به عنوان رئیس دولــت دوازدهم می گــذرد، اما انگار شــخص رئیس جمهور و اعضای کابینه به دلیل سفرهای اســتانی پی در پی و افتتاح پروژه های دولتی و بعضاً نیمه تمام در چند روز منتهی به انتخابات۲۹ اردیبهشــت، آن چنان خسته شده اند که سفرهای استانی را به فراموشی سپرده اند و افتتاح پروژه ها را به مناسبت های دیگری موکول کرده اند!

 • رویوران ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۰۹:۳۷

  ایران لنگرگاه ثبات و آرامش خاورمیانه

  حسین رویوران

  از ابتدای شــکل گیری تنش ریاض با دوحه قابل پیش بینی بود که قطری ها تن به شروط ســعودی ها نخواهند داد و در این مســیر اگر لازم باشد، قطر برای حفظ استقلال و حیثیت خود هزینه سنگینی را پرداخت خواهد کرد و با راهبرد صبــر و مقاومت تلاش خواهد کرد، شرایط کشــنده اولیه را که توسط سعودی ها اعمال شده بود، تعدیل کند.

 • شیخ الاسلام - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۲:۴۴

  آمریکا نماد بی اعتمادی در جهان

  حسین شیخ الاسلام

  بدعهدی و بد قولی آمریکا امروز برهمه ثابت شده اســت و نکته بارز آن برخورد آمریکا با موضوع برجام بود.

 • هرمزی ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۳۸

  گزینه برد و باخت تجارت ایران و ترکیه

  محمد هرمزی

  به اعتقاد فعالان بازار هم اکنون دست کم بازار پوشاک کشور در سلطه ترک‌هاست که متأسفانه بیکاری و تعطیلی برخی از شرکت‌ها داخلی رادرپی داشته است. بنابر روایت رسانه‌ها و فعالان بازار، قرارداد تجارت ترجیحی با ترکیه در سال‌های اخیر دست کم برای بخشی از فعالان اقتصادی ایران تجربه خوشایندی نبوده و به زعم آن‌ها افزایش شدید واردات از این کشور و کاهش صادرات ایران را به دنبال داشته است.

 • یوسف پور ۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۰:۳۱

  امنیت ایران قابل معامله نیست

  محمود یوسف پور

  امنیت ایران اســلامی خدشــه بردار نیست همان طور که جمهوری اســلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اســلامی بــر این اصل ثابت تأکید کرده و اجازه نداده هیچ کس با امنیت کشورش بازی کند.

 • بصیری ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۹

  دولت در موضوع حج شانه خالی نکند

  مسعود بصیری

  ســخنگوی محترم دولت دیروز در پاســخ به پرســش خبرنگاران درباره مراســم حج امســال، انجام آن را تصمیم نظام دانسته و گفته است: مردم متوجه باشند، اعزام زائران به حج تصمیم دولت نیست و تصمیم نظام است. ایشــان البته از امضای خواسته های ایران توسط طرف سعودی خبر داده و گفته است که البته امسال باید دقت بیشتری کنیم و مــواردی که آن ها پذیرفتند را چک کنیم. سلامت، احترام و امنیت زائران برای ما بسیار مهم است.

 • جواد کریمی قدوسی ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۰۹:۳۸

  حفظ اقتدار دستگاه قضا

  جواد کریمی قدوسی

  قوه قضائیه از مهم ترین ارکان نظام اســلامی اســت که کارآمــدی یا ناکارآمــدی آن، تأثیر مستقیمی بر ســایر ارکان نظام دارد. ۳۹ سال است که قوه قضائیه در ساختار نظام جمهوری اسلامی مشغول کار و فعالیت است و بزرگان این نظام از شهید بهشتی تا آیت االله آملی لاریجانی در مصدر امور این قوه به مردم خدمت رســانی خالصانه داشته اند.

 • شیخ الاسلام - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۰:۳۱

  هماهنگی مرجعیت و بسیج مردمی رمز آزادی موصل

  حسین شیخ الاسلام

 • یامین پور - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۱:۰۶

  تفکری که نفاق فکری دارد

  وحید یامین پور

  تمدن غــرب، انقلاب اســلامی را رقیب خودش می داند، یعنی حتی اگر از طرف انقلاب اســلامی هیچ حرکتی هم ســر نزند، صرف وجود داشــتن ایــن تفکر و این عقلانیت برای تفکر و عقلانیت غربی خطرناک محسوب می شود.