• پرواز مشکلات بر فراز روستای «لک لک»

  پرواز مشکلات بر فراز روستای «لک لک»

  مشهد- هنوز به آرامگاه خواجه ربیع نرسیده در سمت چپ بولواری پهن خودنمایی می‌کند، بلواری شلوغ که اکنون یکی از خروجی‌های اصلی شهر مشهد شده است، خروجی که به سمت شهرهای کلات و روستاهای حوالی کارده ختم می‌شود.اما این بلوار و مناطق متصل به آن خود حکایتی جداگانه دارد، حکایتی از تشکیل یک حاشیه پرحاشیه در شرق مشهد.

تیتر سه زیرسرویس استان ها

 • قطب خربزه کشور با مشکل برند سازی و بازار فروش مواجه است

  قطب خربزه کشور با مشکل برند سازی و بازار فروش مواجه است

  تربت جام ـ خربزه یکی از محصولات بومی تربت جام است که توانسته نقش به سزایی در اشتغال شهرستان ایفاء کند به طوری که در زمان فصل کاشت تا برداشت بیش از ۵۰۰ هزار نفر مشغول به فعالیت هستند اما آنچه را که توجه بیشتر مسئولان برای این محصول می طلبد برند سازی و بازار فروش است.

 • آثار تاریخی فریمان مرمت می شود

  آثار تاریخی فریمان مرمت می شود

  فریمان_رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فریمان از مرمت و بهسازی بناهای تاریخی در این شهرستان خبر داد.

 • خراسان رضوی با بحران خون روبه‌روست

  خراسان رضوی با بحران خون روبه‌روست

  مشهد- مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از کمبود خون و همچنین فرسودگی ساختمان های این سازمان در استان خراسان رضوی خبر داد.

 • ساختمان های نیمه کاره زخمی بر سیمای شهر مشهد

  ساختمان های نیمه کاره زخمی بر سیمای شهر مشهد

  مشهد- مدیریت شهری کلانشهر مشهد تلاش داشته تا با ایجاد زیبایی بصری نشاط برای شهروندان به ارمغان بیاورد اما در این بین شهر مشهد گرفتار معضلی بزرگ به نام ساختمان‌های نیمه کاره رها شده است! ساختمان هایی که به گفته شهروندان نه تنها زیبایی بصری شهر را دچار اشکال کرده، بلکه پاتوقی را برای تجمع بزهکاران به وجود آورده است!

 • ضرورت ورود جدی هنر برای واکاوی قیام گوهرشاد

  معاون فرهنگی شهردار در گفت و گو با قدس:

  ضرورت ورود جدی هنر برای واکاوی قیام گوهرشاد

  مشهد- امروز ۲۱ تیر ماه مصادف با روز سرکوب خونین قیام مردم علیه کشف حجاب در مسجد گوهرشاد است روزی که صدها زن و مرد نه برای خود، بلکه برای دفاع از ارزش‌های اسلام با قانون کشف حجاب رضاخانی مبارزه کردند.

 • مشهد قطب اصلی نمایش فیلم در کشور است

  هنرمندان صاحب نام در گفت‌وگو با قدس:

  مشهد قطب اصلی نمایش فیلم در کشور است

  مشهد-مشهد با پیشینه بیش از ۱۰۰ سال نمایش فیلم، همیشه در بخش سرمایه‌گذاری زیرساخت‌ها، ساخت سالن‌های نمایش فیلم، تولید فیلم‌های سینمایی در تمام بخش‌ها از جمله تهیه کنندگی، کارگردانی، بازیگری و حتی مسئولیتی، در بدنه سینما پیشگام بوده است.

 • «اسکان» دغدغه ای که زائران و مسئولان مشهد را تنها نمی گذارد

  همسفر با مسافران سرزمین خورشید

  «اسکان» دغدغه ای که زائران و مسئولان مشهد را تنها نمی گذارد

  مشهد- اقامت، از اصلی‌ترین دغدغه‌های مسافران تابستانی است و یافتن جایی مناسب، ارزان و قابل اطمینان ازجمله انتظارات آنان به شمار می‌رود به ویژه در مشهد مقدس که زائران حضرت رضا(ع) نیز با آن روبه‌رو هستند و گاهی این امر برای آنان با مشکلاتی همراه است.

 • برخی صاحب خانه‌ها انصافشان را هم اجاره می‌دهند

  پای دل گفته های مستاجران

  برخی صاحب خانه‌ها انصافشان را هم اجاره می‌دهند

  مشهد-مشکلات اجاره نشینان شهر روز به روز بیشتر می شود به ویژه در فصل تابستان که اوج فصل جابه جایی و نقل انتقال مستأجران است. فرصتی سه ماهه برای خانوارها تا بازگشایی مدارس است تا بتوانند در این بازه زمانی متناسب با میزان درآمد، واحد مناسبی را برای سکونت یکساله خود اجاره کنند.

 • میراث توس بدون اعتبار روی پاست!

  میراث توس بدون اعتبار روی پاست!

  مشهد- آرامگاه توس از جمله میراثی است که با وجود اهمیت، متأسفانه مورد بی مهری قرار گرفته است؛ به طوری که نه تنها با قهر دستگاه‌های دولتی مواجه است، بلکه به دلیل کم کاری در شناخت این منطقه و هویت پر افتخار فردوسی ، انگار جزو ناشناخته ترین مفاخر ایران است. این را بگذارید کنار دست خط رهبری در ۱۹ تیر ۱۳۷۵ مبنی بر ضرورت توجه روز افزون بر احیای این خطه ارزشمند.

 • مهرگان؛ فرزند ناتنی مشهد

  اهالی در گفت وگو با قدس انتقاد کردند

  مهرگان؛ فرزند ناتنی مشهد

  مشهد- مهرگان برای خودش شهری شده که حرفی برای گفتن دارد. حرفی که ساکنان آن می‌گویند و ما می‌نویسیم، اما جای تأسف اینجاست که درد مهرگان فقط بی مهری مدیران دستگاه‌های مسئول است و بس!

 • تجارت متادون در عطاری های غیر مجاز

  تجارت متادون در عطاری های غیر مجاز

  مشهد- انتقاد از رشد قارچ گونه عطاری‌های غیرمجاز، تجویز شبانه مرگ در عطاری ها، تجارت متادون در عطاری ها ،کشف ۵۰۰ هزار قرص ممنوعه از یک عطاری،کشف قرص و شربت های تقلبی متادون از یک عطاری تنها گوشه ای از تیترهای بسیاری از روزنامه ها و خبرگزاری هاست که برخی اوقات شاهد آن هستیم.