• تمامی افراد فاقد بیمه درمانی در قالب بیمه سلامت همگانی

  تمامی افراد فاقد بیمه درمانی در قالب بیمه سلامت همگانی

  سنندج- سازمان بیمه سلامت استان کردستان به عنوان یکی از پیشگامان و اصلی‌ترین اجزای اجرایی طرح های مذکور با تحت پوشش قرار دادن تمامی اقشار فاقد بیمه درمانی در قالب بیمه سلامت همگانی گامی مثبت در جهت توسعه عدالت و دستیابی یکسان کلیه اقشار جامعه به بیمه خدمات درمانی برداشته است.

تیتر سه زیرسرویس استان ها

 • لزوم برندسازی، ورود افراد غیرماهر و برگزاری دوره‌های آموزشی در زنبورداری کردستان

  لزوم برندسازی، ورود افراد غیرماهر و برگزاری دوره‌های آموزشی در زنبورداری کردستان

  سنندج- عسل همواره یکی محبوب‌ترین خوراکی‌های آشپزی و در عین حال داروی تسکین بسیاری از بیماری‌ها بوده است. در سرتاسر کره خاکی نیاکان ما از مزایای عسل به خوبی آگاه بودند. نخستین کاربردهای شناخته شده عسل در درمان‌های دارویی به حدود ۴۰۰۰ سال پیش بر روی لوحه‌های سنگی بر جای مانده از اقوام سومری باز می‌گردد.

 • اِلمان‌سازی حرکتی جدید در شهرهای کردستان

  اِلمان‌سازی حرکتی جدید در شهرهای کردستان

  سنندج- شهرداری‌های استان کردستان در چند سال اخیر به ساخت اِلمان‌ها و فضاهای حجمی در قالب مبلمان شهری و مجسمه و... روی خوش نشان دادند، حتی می‌توان گفت که با ساخت اِلمان‌های مناسبتی و دایمی به شهروندان روی خوش نشان دادند.

 • بیجار؛ قلعه تاریخی «قمچقای»

  بوم گردی

  بیجار؛ قلعه تاریخی «قمچقای»

  سنندج- قلعه قمچقای که در ۴۵ کیلومتری شهرستان بیجار «بام ایران» و روی یکی از کوه‌های بلند منطقه قرار دارد این قلعه از مکان‌های تاریخی و گردشگری استان کردستان است که هر سال پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر ایران می‌باشد.

 • باز هم اتوبوس‌های شرکت واحد نیامدند!

  صدای مردم

  باز هم اتوبوس‌های شرکت واحد نیامدند!

  سنندج- متأسفانه مشکل تاخیر اتوبوس‌های شرکت واحد حل نشده است.

 • هنرهای دستی کردستان در کشاکش روزگار

  هنرهای دستی کردستان در کشاکش روزگار

  سنندج- هنرهای دستی کردستان از زمان‌های دور در میان مردم استان رواج داشته است، به گونه‌ای که تقریبا تمام ملزومات مورد نیاز توسط خود اهالی و در شهر و دیار ساخته می‌شد.سفالگری، کلاش‌بافی، حصیربافی، ساخت آلات موسیقی، حاتم‌کاری و هنرهای دیگری چون قالی و گلیم بافی، نازک کاری و آهنگری جزو هنرهای شاخص مردم خطه کردستان است.

 • داستان‎های کوتاهِ کوتاه برای روزهای بلند پاییزی

  انتشار چهارکتاب جدید از سراج‌الدین بناگر، داستان‌نویس سنندجی

  داستان‎های کوتاهِ کوتاه برای روزهای بلند پاییزی

  سنندج- «سراج‌الدین بناگر» شاعر و داستان‌نویس سنندجی که از دو دهه پیش تاکنون در شهر سنندج به تدریس کارگاهی داستان مشغول است، با انتشارچهار مجموعه داستان‌های کوتاه کوتاه دامن پاییز را رنگین کرد.

 • جاماندن کشاورزی کردستان از قافله فناوری روز

  جاماندن کشاورزی کردستان از قافله فناوری روز

  سنندج- بخشی از دانش، فناوری‌ و تکنولوژی امروزی در رابطه با کشاورزی است، با توجه به رشد وترقی این فناوری‎ها، تأخیر ماه و سال در تعریفی صحیح از نیازها و مشکلات کشاورزی استان کردستان جایز نیست، از دیگر سوی کشورهای مدرن و پیشرفته در زمینه کشاورزی -که معیار برتری آن‌هاست- با توجه به نقش‌آفرینی و افزایش میزان بهره‌وری در عرصه تولیدات و محصولات کشاورزی‌شان اعم از باغی و زراعی با انتقال آن علوم پیشرفته به نحوی که منجر به تغییر و دگرگونی اساسی در ساختارهای کشاورزی ما شود، موافقت نخواهند کرد.

 • بحران بی آبی خطر جدی خشکسالی برای کردستانی‌ها‎

  بحران بی آبی خطر جدی خشکسالی برای کردستانی‌ها‎

  سنندج- وجود بحران و بی­ آبی در دشت های ممنوعه مناطق قروه و دهگلان، بی­ بهره بودن مردم و کشاورزان شهرستان کامیاران از آب سد گاوشان، استفاده از آب های زیرزمینی و چاه­ ها برای آبیاری در دشت زریبار مریوان، آبیاری سنتی در مناطق مختلف استان و بسیاری مشکلات دیگر تهدیدهای بیشتری را متوجه منابع آبی کردستان می­ کند.

 • دور میدان، مرکز جهان است

  همه‌ راه‌ها به دور میدان ختم می‌شود

  دور میدان، مرکز جهان است

  سنندج- برای یک مسافر یا رهگذر تازه‌وارد، ده‌ور مه‌یان یا دور میدان یا همان میدان انقلاب سنندج چیزی جز یک میدان بسیار کوچک قدیمی با آن عمارت کلاه‌فرنگی شرق میدان و تندیس نه چندان خوش‌ریخت وسط آن نیست و انبوه دستفروشان و سیگارفروشان و کارگران در اطراف آن. اما برای یک سنندجی، این «دور میدان» کوچک چیزی است شبیه میدان آزادی تهران، نقش‌جهان اصفهان، پیکادلی لندن، تیان‌آن‌مِن پکن، کنکورد پاریس یا میدان سرخ مسکو که معیار رفاقت سنندجی‌ها را هم گاه بر اساس مثلی قدیمی با آن می‌سنجند!

 • حرف‌ مردم

  حرف‌ مردم

  سنندج- مخاطبان قدس آنلاین در استان کردستان در ارتباط با این پایگاه خبری برخی از مشکلات خود را مطرح کردند.

 • سکوهای ورزشی«گولان» چشم‌ انتظار اعتبار

  پروژه‌ای که ۱۲ ساله شد

  سکوهای ورزشی«گولان» چشم‌ انتظار اعتبار

  سنندج – سالن ورزشی شش‌هزارنفری شهر سنندج ازجمله پروژه‌هایی است که کلنگ احداث آن ۱۲ سال پیش‌بر زمین خورد اما باوجود گذشت از ۳ دولت اما هنوز پیشرفت آن به ۵۰ درصد نیز نرسیده است.