• بچه ها نیاز به تجربه طبیعت دارند تا مطالعه کتاب

  مدیر نخستین مدرسه طبیعت در گفت و گو با قدس:

  بچه ها نیاز به تجربه طبیعت دارند تا مطالعه کتاب

  در زندگی امروز، با فناوری‌هایی مدرن احاطه شده ایم. فناوری هایی مانند تبلت، آی‌پد، رایانه و... متاسفانه نه تنها ما، که حتی فرزندانمان هم بیشترین وقت خود را صرف استفاده از این وسایل می‌کنند. آن ها از سنین کودکی کار با اینترنت را یاد می‌گیرند. مغز آن ها پر از اطلاعات می‌شود، اما آیا واقعاً موقعیتی برای تجربه کردن پیدا می‌کنند؟ بویژه کودکانی که در شهر زندگی می‌کنند. ایده ساخت مدرسه طبیعت می‌تواند یک تجربه متفاوت و خوشایند برای آن ها باشد. فرصتی برای تجربه کردن، آن هم تجربه ای متفاوت.

 • مهمترین عامل آلودگی هوا چیست؟

  مهمترین عامل آلودگی هوا چیست؟

  مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا با بیان اینکه باید تمرکز ما بر روی وسایل نقلیه و موتوری باشد، گفت: ما اثبات کردیم آلودگی هوای تهران ۸۰ درصد متعلق به خودروهاست.

 • میراث رنگارنگ ما برای دیگران!

  درنگی در کارنامه رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

  میراث رنگارنگ ما برای دیگران!

  قدس آنلاین/ محبوبه علی‌پور: مسعود سلطانی فر پس از دو سال و 9 ماه تکیه زدن بر کرسی ریاست سازمان میراث فرهنگی، با این صندلی خداحافظی کرد تا شاید بر کرسی وزارت تکیه زند. اگرچه این زمان با وجود چالش‌ها وتنگناهای مختلف والبته تراکم موضوعات زیر مجموعه تحت نظارت وی، فرصت قابل توجهی برای ساماندهی این حوزه وعرض اندام به شمار نمی‌رفت، اما با نگاهی به عملکرد وی در همین بازه زمانی می‌توان دریافت مدیریت او بیش از توجه به نیازها و ضرورت‌های داخل کشور، متمرکز بر نگاه‌های تأییدکننده نهادها و سازمان‌های جهانی بوده است.

اخبار برگزیده گردشگری و محیط زیست