همه‌ی خبرهای امروز
 • نمایشگاه کتاب ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۱۵:۱۳

  قطار دهمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی به ایستگاه آخر رسید

  بجنورد- قطار دهمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی در حالی به ایستگاه آخر رسید، که در کنار جذابیت های خود نقاط ضعفی نیز به همراه داشت این نمایشگاه سوم آبان ماه جاری در محل مصلای بزرگ امام خمینی(ره) بجنورد گشایش یافت و پس از شش روز فعالیت هشتم آبان ماه به کار خود پایان داد.

 • خوابگاه دانشجویی ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۲:۳۶

  کمبود خوابگاه مهم ترین دغدغه دانشجویان دانشگاه بجنورد

  بجنورد- این روزها که زمان ثبت نام در دانشگاهها است بسیاری از دانشجویان با مشکل اسکان روبه رو هستند و نمی دانند که دوران دانشجویی خود را زیر کدام سرپناه باید بگذرانند و با وجود فراوان بودن سرپناه و خانه اما متاسفانه برخی ها آنقدر از توانایی مالی بالایی برخوردار نیستند که بتوانند برای دوران تحصیلشان مکانی را خریده یا حتی اجاره کنند.

 • روستای کالیمانی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۳:۳۸

  مشکلات منطقه کالیمانی تمامی ندارد

  بجنورد- روستای کالیمانی از توابع مانه و سملقان در ۵۰ کیلومتری شمال شهر آشخانه قرار دارد این روستا ۵۵۰ نفر جمعیت را در خود جای داده است.

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • بجنورد ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۱:۲۸

  آمار گردشگران به ۳۰ میلیون نفر خواهد رسید

  زیرساخت های گردشگری در خراسان شمالی نیازمند ساخت و ساز

  بجنورد- گردشگری یکی از پتانسیل های کسب درآمد در استان خراسان شمالی است این استان از مناطق مختلف تاریخی و طبیعی برخوردار بوده و این عوامل می تواند فاکتور مناسبی برای جذب گردشگران باشد.

 • کوهنوردی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۰۹:۴۴

  اعتبار هیئت‌های ورزشی در خراسان شمالی ناچیز است؛

  صعود کوهنوردان خراسان شمالی در مسیر مشکلات

  بجنورد- استان خراسان شمالی با تعداد ۵ هزار کوهنورد فعال همواره بر سکوی سوم کشور ایستاده است اما وقتی از نظر امکانات و اعتبارات آن را در کفه سنجش قرار دهیم بنا بر گفته بسیاری از ورزشکاران و مسئولان کفه سبکی دارد.

 • بجنورد ۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۰:۵۱

  کوچ ساکنان مناطق آسیب دیده از زلزله به حاشیه شهر؛

  مسکن مهر خراسان شمالی عیار بی مهری انبوه سازان

  بجنورد- تخریب قسمت‌های مختلف مسکن مهر در زلزله امسال به‌خوبی عیار ساختمان‌سازی و انبوه‌سازان را به نمایش گذاشت و البته نباید از حق گذشت که برخی از سازندگان نیز سربلند بیرون آمدند.

 • رهبری ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۱:۳۵

  ۵ سال از سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی گذشت؛

  مطالبات رهبری چه شد؟

  بجنورد- آبان ماه سال ۱۳۹۱ در زمره خاطرات فراموش‌نشدنی و دست‌نیافتنی به‌واسطه حضور پربرکت رهبر معظم انقلاب در استان خراسان شمالی است. حضور رهبر عظیم الشان در میان مردم و مسئولان با تأکیدات و رهنمودهای فراوانی همراه بود که امروز وقت آن رسیده است تا مروری کوتاه بر آن داشته و از مسئولان بپرسیم که برای تحقق این منویات تا چه حد تلاش کردند؟

 • جنگل هیرکانی ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۵:۳۶

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  جنگل هایی که به سیخ می کشیم/ مرگ درختان هیرکانی در آتش بی توجهی

  بجنورد- با آغاز سفرهای تابستانی بسیاری از افراد گذراندن در باغ ها و استراحت در زیر سایه های درختان را به سایر مکان ها ترجیح می دهند که متاسفانه برخی در حفاظت از درختان و جنگل ها غافل هستند و با شکستن و قطع شاخه ها و آتش زدن، ظلمی بزرگی به نسل های آینده می کنند به گونه ای که این غفلت ها از ابتدای امسال تاکنون،۱۹ هکتار از اراضی ملی خراسان شمالی را به آتش کشیده است.

 • تور ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۱

  عمر سالن های استان رو به اتمام است

  ورزشکاران خراسان شمالی در تور مشکلات

  بجنورد- امکانات و فضاهای ورزشی یکی از ابزارهای رشد و توسعه ورزش است، به نظر می رسد دسترسی به فضاهای ورزشی می تواند در افزایش سطح فعالیت فیزیکی جمعیت شهری موثر باشد.

 • کتابخانه مرکزی بجنورد ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۱

  ۱۱ سال گذشت

  کتابخانه مرکزی بجنورد چشم انتظار اقدام و عمل

  بجنورد- ساخت کتابخانه مرکزی بجنورد از مصوبات دور نخست سفرهای استانی دولت نهم بود که در سال ۱۳۸۵ آغاز شد این کتابخانه شامل فضای آموزشی، اداری، قرائت خانه، سالن مطالعه، فضای خدمات پشتیبانی، بخش مخزن و مرجع و کارگاه مرمت کتاب بوده که در زیربنای ۴ هزار و ۲۵ مترمربع در چهار طبقه در دست ساخت است.