همه‌ی خبرهای امروز
 • کاریکاتور اشتغال ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۷:۴۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  آمار های اشتغال یزد بر مدار بیکاری می چرخد

  یزد- اگر تا سال ۱۳۹۳ نرخ بیکاری در شهر یزد از ۵.۶ تجاوز نمی کرد و این شهر در زمره کمترین بیکاران ایران قرار داشت اما امروز این معادله بر هم خورده و این نرخ به بیش از دو و سه برابر افزایش یافته است.

 • تعاونی روستایی گیاهان دارویی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۷

  یزد، قطب تولید گیاهان دارویی؛

  گیاهان دارویی مرهم درد خشکسالی

  یزد- استان یزد تنها یک درصد از اراضی قابل‌کشت کشور را در اختیار دارد و مانند سایر استان‌های کشور سال‌هاست با پدیده خشکسالی دست‌وپنجه نرم می‌کند. این موضوع بسیاری از کشاورزان و کارشناسان را بر آن داشته تا با جایگزینی گیاهان کم آب خواه به اقتصاد و معیشت کشاورزان کمک کنند.

 • یزد ۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۰:۲۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  راه ناهموار توسعه در زیباترین شهر خشتی جهان/ ماندگاری گردشگران در شهر جهانی یزد پایین است

  یزد - یزد ششمین شهر جهان است که ثبت جهانی شد و باید برای جذب گردشگر و ساماندهی مناطق گردشگری توجه و تلاش بیشتری صورت بگیرد این شهر تاریخی همواره یکی از مقاصد گردشگران بوده و بی شک پس از جهانی شدن گردشگران بی شماری از جای جای دنیا به این شهر تاریخی سفر می کنند.

 • راه آهن ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۱:۱۵

  وعده احداث این خط آهن هنوز پس از ۸ سال تحقق نیافته است؛

  خط آهن یزد - اقلید روی ریل انتظار

  یزد- احداث خط آهن یزد ـ اقلید اسفند ماه سال ۱۳۸۸ با حضور وزیر راه و ترابری در استان یزد آغاز شد و با وجود اینکه قرار بوداین پروژه طی دو سال و نیم به بهره برداری برسد اما شنیده ها حاکی از انتظار بر روی ریل تاخیر دارد.

 • پالایشگاه ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۱:۱۷

  پروژه ملی که گرفتاری آن دامن مردم محلی را گرفت؛

  پروژه اشتغال زایی ابرکوه در ایستگاه بلاتکلیفی

  یزد– پروژه پالایشگاه جی. تی .ال ابرکوه یکی از پروژه های عظیم استان یزد و ازمصوبات سفرمقام معظم رهبری به شهرستان ابرکوه می باشد که در حال حاضر قریب به ۵ سال است که متوقف و فقط عملیات خاک برداری آن انجام شده است .

 • جشن ویژه خبرنگاران یزد ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۴۹

  در آیین بزرگداشت روز خبرنگار عنوان شد؛

  رسانه ها نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارند

  یزد- استاندار یزد گفت: رسانه ها باید مردم را با القای واژه ها و روش های مناسب به سوی اهداف و ارزش های عالی هدایت کنند و نقش مهمی در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها در جامعه دارند.

 • زیر سایه خورشید ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۹:۳۶

  همراه با خادمان رضوی در یزد؛

  یزد غرق در عطر رضوی شد/ آخرین نفس‌های مادر شهید زیر پرچم امام رضا(ع)

  یزد- در ادامه سفر خدام رضوی به یزد برای برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید برنامه‌های متنوعی برگزار شده و عطر خوش حریم رضوی در شهر تاریخی و جهانی یزد همچنان می‌وزد.

 • یزد ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۹:۳۶

  گام به گام با کاروان زیرسایه خورشید در یزد؛

  عطر حضور خادمان رضوی در دیار دارالعباده پیچید

  یزد- خدام آستان قدس رضوی برای برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید به دیار دارالعلم و دارالعباده سفر کرده‌اند و با پرچم مقدس علی بن موسی الرضا(ع) به دیدار بیماران، جانبازان و مردم مشتاق زیارت آقا می‌روند.

 • خدام رضوی در یزد ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۷:۲۶

  گام به گام با کاروان زیر سایه خورشید در یزد

  یزد – خدام رضوی در ادامه سفر به استان یزد با حضوردر مناطق مختلف استان و با حمل پرچم مقدس بارگاه امام رئوف دل های مشتاق زیارت را روانه مشهد الرضا کردند.

 • بافت کهن شهر تاریخی یزد ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۴۹

  در پی ثبت جهانی بافت تاریخی یزد

  یو نسکو و دنیا تمام قد به احترام مردمان سختکوش کویرسرتعظیم فرود آوردند

  یزد –پس از چند سال و با کش و قوس های فراوان شهر تاریخی یزد، به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست‌ و دومین اثر تاریخی کشور در چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسید و یو نسکو ودنیا تمام قد به احترام مردم ایران و مردمان سختکوش دیار کویری یزد ایستادند و سر تعظیم فرود آوردند و ایرانیان بار دیگر و اقتدار و عظمت خود را به جهانیان ثابت کردند .

 • بیمارستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۰:۵۴

  بلاتکلیفی یک بیمارستان؛

  خیری که به وعده خود عمل نکرد و مسئولینی که پاسخگو نیستند

  یزد - استان یزد سالها قطب درمان کشوراست ولی شهرستان های استان قطب درمان نبوده هیچ که، بلکه دربعضی موارد از داشتن امکانات درمانی کامل هم درمضیقه بوده شهرستان خاتم درجنوب استان یکی از شهرستان های محروم استان به ویژه در بحت بهداشت و درمان بوده عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی خاتم در سال ۹۳ کلنگش به زمین خورد به رغم تامین زمین، هنوز ساخت آن آغاز نشده است.

 • مراسم دوست ، دوست علی ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۲:۳۵

  در شب بیست وهفتم ماه مبارک رمضان:

  کودکان یزدی با آئین «دوست علی خوانی» به درب منازل می کوبند

  یزد – دیار کهن و دارالعباده یزد از قدیم الایام مهد فرهنگ وتمدن بوده واین شهر کهن آئین ها وآداب رسوم بسیاری را در دل خود جای داده که باگذشت هزاران سال هنوز در جریان می باشد و بسیاری از مراسم های ماه مبارک رمضان در استان یزد ریشه در آئین های کهن این دیار دارد.

 • سرمایه‌گذاری‌های خارجی ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۳:۱۵

  رفع مشکلات سرمایه گذاری در یزد واقعیت یا سراب؟!

  یزد- در حالی که استاندار یزد در سال جدید به طور مکرر در جلسات متعدد از رونق اقتصادی و به ویژه هموار شدن مسیر تولید و سرمایه گذاری سخن می گوید اما بسیاری از صنعتگران از اوضاع نابسامان صنعت می گویند.

 • شهر یزد ۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۲:۳۴

  گزارش قدس از کمبود مراکز اقامتی در دومین شهر خشتی دنیا

  کمبود هتل در شهری که سودای ثبت جهانی دارد

  پرونده شهر یزد مدتی است برای ثبت به یونسکو ارسال شده و در آستانه ثبت جهانی بسر می‌برد. هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری این شهر به یزد سفر می‌کنند و آنچه در این بین مشهود است، کمبود هتل و مراکز اقامتی است که برای شهرتاریخی یزد زیبنده نیست.

 • صنعت ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۳۳

  حمایتی از دولت ندیدیم

  یزد بر مدار بیکاری می چرخد

  یزد- رونق اقتصادی نخستین و البته بیشترین مطالبه مردم کشور از رئیس جمهور است، خواسته ای که این روز ها گریبانگیر بسیاری از کسبه و بنگاه های اقتصادی از جمله استان یزد شده است.

 • تخلف انتخاباتی ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۸:۳۶

  گزارش قدس آنلاین از بداخلاقی های انتخاباتی

  شعبات اخذ رای در برابر حضور مردم کم آوردند/حضور اموات تا خرید و فروش رای پای صندوق

  برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران اسلامی با سیل عظیمی از حضور مردم روبرو شد که تعدادی از شعبات اخذ رای در برابر تقاضای حضور مردم کم آوردند.

 • تبلیغات ۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۱۶:۱۳

  سخنرانی های تبلیغاتی فرماندار «شایعه» یا«شائبه»؟

  یزد- شمارش معکوس برای اعلام نتیجه انتخابات شورای شهر و همچنین ریاست جمهوری آغاز شده است اما در این بین برخی از اتفاقات و رفتار های مدیران که شبهات متعددی را در اذهان عموم مردم بر جای گذاشته است هنوز بلاتکلیف مانده که چه نتیجه ای به همراه خواهد داشت و آیا رسیدگی به این شبهات با تعیین رییس جمهور به دست فراموشی سپرده می شود؟