همه‌ی خبرهای امروز
 • مناسب سازی معابر شهری ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۲:۴۷

  مطالبه به حق معلولان برای مناسب سازی معابر شهری

  یزد - امروزه معلولان هم مانند دیگر افراد جامعه حق زندگی دارند. نداشتن مکانها و خیابانهای مناسب برای تردد از مهمترین دغدغه های این قشر است. شهرستان اردکان از آن دست شهرستان ها ی استان یزد است که در سال های اخیر در قضیه مناسب سازی برای معلولان اقداماتی را انجام داده که هنوز این اقدامات کافی نیست.

 • یلدا ۱۳۹۶-۰۹-۳۰ ۱۱:۰۰

  یلدا زنده نگه داشتن اداب و رسوم کهن ایرانی است

  یزد - پائیز با تمام ابهت و عظمت و زیبائی بارو بندیل خود را جمع می کند ومی رود وجای خودرا به زمستان می دهد وپاپان پائیز با جشن یلدا همره می باشد یلدا این جشن کهن ایرانی یادآور زنده نگه داشتن اداب و رسوم و به جاآوردن رصله رحم می باشد .

 • شیرینی یزد ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۲:۲۵

  با وجود قدمت ۳۰۰ ساله و برند نشدن شیرینی

  کام شیرینی پزان یزد شیرین نیست

  یزد - شیرینی‌پزی دریزد سابقه‌ای طولانی دارد، شیرینی‌های سنتی مانند باقلوا، قطاب، لوز، نارگیل، پشمک، نان‌برنجی و حاجی بادام است که پیشنهاد می‌ شود اگر هنوز به یزد سفر نکرده اید، تجربه چشیدن طعم این شیرینی‌ها را از دست ندهید برای یک بار هم که شده امتحان کنید

 • آذر یزدی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۵

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  طرح مقبره آذر یزدی خاک می خورد

  یزد - استاد مهدی آذر یزدی متولد ۱۳۰۱درمحله یزد و در مجموع بیش از۲۰عنوان کتاب در عرصه کتاب کودک ونو جوان نوشته و این نویسنده در تیرماه ۱۳۸۸دربیمارستانی در کرج در غزلت وتنهایی به دیار باقی شتافت بیش از ۸سال ازفوت آذر می گذرد اگر برای قرائت فاتحه ای گذرمان به قبرآذر بیفتد به جز مهجوریت دیگر چیزی نمی بینیم .

 • کتابخانه مرکزی یزد ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۳

  به دلیل ۲۰سال کش وقوس بر سر راه اندازی ؛

  درباره مشکلات کتابخانه مرکزی یزد می توان کتاب نوشت

  یزد- کتابخانه مرکزی یزد ازبین ۳ دولت عبورکرد و سرانجام به مقصد نرسید و این کتابخانه مرتب از این اداره به آن اداره می چرخد و هر اداره ای بنا به دلایلی متولی ساخت آن می شود و بعد از مدتی آن را رها می کند و هم اکنون این بنا به سن ۲۰سالگی رسیده و هنور به تکمیل نهایی نرسیده و منتطر بودجه می باشد .

 • چرخ واحد های صنعتی ۱۳۹۶-۰۸-۰۱ ۱۲:۰۳

  به دلیل مشکلات پیش رو؛

  چرخ واحد های صنعتی یزد کند می چرخد

  یزد- یزد استانی صنعتی و مهاجرپذیر است که بیشتر افراد مهاجری که از شهر و دیار خود دل می کنند و به سودای کار به این شهر پناه می آورند در استان تا دلتان بخواهد کارخانه و واحدهای صنعتی وجود دارد که بسیاری از آنها هزاران مشکل بزرگ وکوچک دارند و یکی پس از دیگری تعطیل می شوند.

 • حیات وحش ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۰:۰۸

  عرصه برای زندگی حیات‌وحش تنگ‌شده است

  «روزگار سیاه» پارک ملی «سیاه کوه»

  یزد- پارک ملی سیاه کوه اردکان ارسال ١٣٨٦ با مساحت قریب ٨٠‌هزار هکتار، ملی اعلام شد و باوجود این‌که تحت حفاظت اداره محیط‌زیست یزد است اما ازلحاظ مدیریت منابع طبیعی گفته می‌شود زیر نظر شهرستان نائین استان اصفهان و باسیاست یک بام و دوهوا اداره می‌شود.

 • انرژی خورشیدی ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۹:۱۳

  خورشید در یزد هدر می رود

  یزد- استان یزد به دلیل منطقه جغرافیایی در حوزه استفاده از انرژی خورشیدی می تواند سرمایه گذاری زیادی انجام دهد ولی متاسفانه این سرمایه گذاری اندک انجام شده است.

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • کاریکاتور اشتغال ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۷:۴۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  آمار های اشتغال یزد بر مدار بیکاری می چرخد

  یزد- اگر تا سال ۱۳۹۳ نرخ بیکاری در شهر یزد از ۵.۶ تجاوز نمی کرد و این شهر در زمره کمترین بیکاران ایران قرار داشت اما امروز این معادله بر هم خورده و این نرخ به بیش از دو و سه برابر افزایش یافته است.

 • تعاونی روستایی گیاهان دارویی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۷

  یزد، قطب تولید گیاهان دارویی؛

  گیاهان دارویی مرهم درد خشکسالی

  یزد- استان یزد تنها یک درصد از اراضی قابل‌کشت کشور را در اختیار دارد و مانند سایر استان‌های کشور سال‌هاست با پدیده خشکسالی دست‌وپنجه نرم می‌کند. این موضوع بسیاری از کشاورزان و کارشناسان را بر آن داشته تا با جایگزینی گیاهان کم آب خواه به اقتصاد و معیشت کشاورزان کمک کنند.

 • یزد ۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۰:۲۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  راه ناهموار توسعه در زیباترین شهر خشتی جهان/ ماندگاری گردشگران در شهر جهانی یزد پایین است

  یزد - یزد ششمین شهر جهان است که ثبت جهانی شد و باید برای جذب گردشگر و ساماندهی مناطق گردشگری توجه و تلاش بیشتری صورت بگیرد این شهر تاریخی همواره یکی از مقاصد گردشگران بوده و بی شک پس از جهانی شدن گردشگران بی شماری از جای جای دنیا به این شهر تاریخی سفر می کنند.