همه‌ی خبرهای امروز
 • خدام حرم رضوی ۱۳۹۷-۰۵-۰۱ ۱۱:۱۵

  گام به گام با جشنواره زیر سایه خورشید (۴)

  جشنواره زیر سایه خورشید، حرکتی عظیم برای رسیدگی به روح شهر است

  یزد - شهردار یزد ضمن گرامیداشت حضور خدام در یزد گفت: جشنواره زیر سایه خورشید، حرکتی عظیم برای رسیدگی به روح شهر و معنویت شهروندان است.

 • طلاق ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۱۴:۵۷

  قدس آنلاین گزارش می دهد:

  رشد طلاق در یزد زنگ خطری که صدایش شنیده نمی شود

  یزد - یکی از آسیب های اجتماعی که جامعه امروزی را به شدت تهدید می کند طلاق است. این پدیده دراستان در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و برخی خانواده های یزدی را درگیرخود کرده است. متاسفانه روز به روز به آمار طلاق استان افزوده شده و درمقابل آمار ازداوج کاهش دارد و این می تواند زنگ خطری برای مسئولان و متولیان فرهنگی استان باشد.

 • اب ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۳:۱۰

  قدس آنلاین از وضعیت بحرانی کمبود آب در استان یزد گزارش می دهد؛

  صرفه جویی، تنها درمان درد بی آبی

  یزد- استان یزد درهفته ای که گذشت وضعیت بحرانی را در زمینه آب سپری کرد افزایش دما و گرمای بالای۴۵درجه ازیک طرف، کمبود آب و قطع و وصل شدن مکررآب و آسیب رسانی های پی درپی به تاسیسات خط انتقال آب یزد درمنطقه شرق اصفهان از طرف دیگر باعث شد که آب یزد حواشی زیادی را پشت سر بگذارد. آب این روزها در یزد بسیار ارزشمنده شده و مسئولان می گویند صرفه جویی باید در اولویت باشد.

 • شب دوست علی ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۷

  قدس آنلاین گزارش می دهد ؛

  آئین های سنتی شب بیست و هفت ماه مبارک رمضان در یزد

  یزد - ماه مبار ک رمضان هم مانند دیگر ایام سال آداب و رسوم خاصی دارد و این آداب و رسوم به نوعی شناسنامه این ماه محسوب می شود.

 • ریزگردها ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۰:۲۴

  قدس آنلاین از هجوم ریزگردها به استان یزد گزارش می دهد؛

  نفس های یزد به شماره افتاد

  یزد – یزد کویری سال های سال است که با معضل ریزگردها دست پنچه نرم می کند این شهر محاصره شده در کویر، معادن شن ماسه، کارخانجات و صنایع آلاینده است و در کنار آن خشکسالی های پی درپی و هجوم ریزگردها، هوای این استان را در اکثراوقات خاکستری کرده است.

 • سرچشمه های کوهرنگ ۱۳۹۷-۰۱-۲۶ ۱۵:۰۴

  آب انتقالی یزد از سرچشمه های کوهرنگ تامین می شود

  یزد - بحران آب همیشه در یزد وجود داشته و ادامه خواهد داشت. انتقال آب از چشمه های کوهرنگ به استان یزد برای برخی از استان های همجوار این شائبه را بوجود آورده که این آب دربخش کشاورزی و صنعت استفاده می شود.طی چند روز اخیر تاسیسات آبی استان مورد تعرض قرار گرفت و باعث خساراتی به این تاسیسات شده و آب یزد نیز برای مدتی قطع شد.

 • خشکسالی ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۴:۵۱

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  بحران کم آبی یزد و قصه تکراری خشکسالی های پی درپی

  یزد - فصل پائیز و زمستان هم بار خود را بستند و جای خود را به بهار دادند.استان کویری یزد بارشی را در این دوفصل تجربه نکرد و نگاه خود را به آسمان فصل بهار دوخته است. خشکسالی یزد هم اکنون ۱۸ساله شده و بیشتر روستاهای استان اسیر خشکسالی های پی در پی شده اند.

 • یزد ۱۳۹۷-۰۱-۰۳ ۱۱:۴۵

  سفر به شهر یزد با ۲هزار و ۲۷۰هکتار بافت تاریخی؛

  اولین شهرخشت خام دنیا میزبان مسافران بهار

  یزد - شهریزد یکی از زیباترین شهرهای خشت خام دنیا است که با داشتن جاذبه های زیبای گردشگری و بی نظیر خود همه ساله پذیرای گردشگران و مسافران بی شماری از سراسر ایران است این شهر در ۱۸تیرماه سال ۱۳۹۶به ثبت جهانی رسید هم اکنون همه نگاه های گردشگران به این شهرجهانی معطوف شده است.