همه‌ی خبرهای امروز
 • کتابخانه مرکزی یزد ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۳

  به دلیل ۲۰سال کش وقوس بر سر راه اندازی ؛

  درباره مشکلات کتابخانه مرکزی یزد می توان کتاب نوشت

  یزد- کتابخانه مرکزی یزد ازبین ۳ دولت عبورکرد و سرانجام به مقصد نرسید و این کتابخانه مرتب از این اداره به آن اداره می چرخد و هر اداره ای بنا به دلایلی متولی ساخت آن می شود و بعد از مدتی آن را رها می کند و هم اکنون این بنا به سن ۲۰سالگی رسیده و هنور به تکمیل نهایی نرسیده و منتطر بودجه می باشد .

 • چرخ واحد های صنعتی ۱۳۹۶-۰۸-۰۱ ۱۲:۰۳

  به دلیل مشکلات پیش رو؛

  چرخ واحد های صنعتی یزد کند می چرخد

  یزد- یزد استانی صنعتی و مهاجرپذیر است که بیشتر افراد مهاجری که از شهر و دیار خود دل می کنند و به سودای کار به این شهر پناه می آورند در استان تا دلتان بخواهد کارخانه و واحدهای صنعتی وجود دارد که بسیاری از آنها هزاران مشکل بزرگ وکوچک دارند و یکی پس از دیگری تعطیل می شوند.

 • حیات وحش ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۰:۰۸

  عرصه برای زندگی حیات‌وحش تنگ‌شده است

  «روزگار سیاه» پارک ملی «سیاه کوه»

  یزد- پارک ملی سیاه کوه اردکان ارسال ١٣٨٦ با مساحت قریب ٨٠‌هزار هکتار، ملی اعلام شد و باوجود این‌که تحت حفاظت اداره محیط‌زیست یزد است اما ازلحاظ مدیریت منابع طبیعی گفته می‌شود زیر نظر شهرستان نائین استان اصفهان و باسیاست یک بام و دوهوا اداره می‌شود.

 • انرژی خورشیدی ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۹:۱۳

  خورشید در یزد هدر می رود

  یزد- استان یزد به دلیل منطقه جغرافیایی در حوزه استفاده از انرژی خورشیدی می تواند سرمایه گذاری زیادی انجام دهد ولی متاسفانه این سرمایه گذاری اندک انجام شده است.

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • کاریکاتور اشتغال ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۷:۴۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  آمار های اشتغال یزد بر مدار بیکاری می چرخد

  یزد- اگر تا سال ۱۳۹۳ نرخ بیکاری در شهر یزد از ۵.۶ تجاوز نمی کرد و این شهر در زمره کمترین بیکاران ایران قرار داشت اما امروز این معادله بر هم خورده و این نرخ به بیش از دو و سه برابر افزایش یافته است.

 • تعاونی روستایی گیاهان دارویی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۷

  یزد، قطب تولید گیاهان دارویی؛

  گیاهان دارویی مرهم درد خشکسالی

  یزد- استان یزد تنها یک درصد از اراضی قابل‌کشت کشور را در اختیار دارد و مانند سایر استان‌های کشور سال‌هاست با پدیده خشکسالی دست‌وپنجه نرم می‌کند. این موضوع بسیاری از کشاورزان و کارشناسان را بر آن داشته تا با جایگزینی گیاهان کم آب خواه به اقتصاد و معیشت کشاورزان کمک کنند.

 • یزد ۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۰:۲۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  راه ناهموار توسعه در زیباترین شهر خشتی جهان/ ماندگاری گردشگران در شهر جهانی یزد پایین است

  یزد - یزد ششمین شهر جهان است که ثبت جهانی شد و باید برای جذب گردشگر و ساماندهی مناطق گردشگری توجه و تلاش بیشتری صورت بگیرد این شهر تاریخی همواره یکی از مقاصد گردشگران بوده و بی شک پس از جهانی شدن گردشگران بی شماری از جای جای دنیا به این شهر تاریخی سفر می کنند.

 • راه آهن ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۱:۱۵

  وعده احداث این خط آهن هنوز پس از ۸ سال تحقق نیافته است؛

  خط آهن یزد - اقلید روی ریل انتظار

  یزد- احداث خط آهن یزد ـ اقلید اسفند ماه سال ۱۳۸۸ با حضور وزیر راه و ترابری در استان یزد آغاز شد و با وجود اینکه قرار بوداین پروژه طی دو سال و نیم به بهره برداری برسد اما شنیده ها حاکی از انتظار بر روی ریل تاخیر دارد.

 • پالایشگاه ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۱:۱۷

  پروژه ملی که گرفتاری آن دامن مردم محلی را گرفت؛

  پروژه اشتغال زایی ابرکوه در ایستگاه بلاتکلیفی

  یزد– پروژه پالایشگاه جی. تی .ال ابرکوه یکی از پروژه های عظیم استان یزد و ازمصوبات سفرمقام معظم رهبری به شهرستان ابرکوه می باشد که در حال حاضر قریب به ۵ سال است که متوقف و فقط عملیات خاک برداری آن انجام شده است .

 • جشن ویژه خبرنگاران یزد ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۲:۴۹

  در آیین بزرگداشت روز خبرنگار عنوان شد؛

  رسانه ها نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارند

  یزد- استاندار یزد گفت: رسانه ها باید مردم را با القای واژه ها و روش های مناسب به سوی اهداف و ارزش های عالی هدایت کنند و نقش مهمی در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها در جامعه دارند.

 • زیر سایه خورشید ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۹:۳۶

  همراه با خادمان رضوی در یزد؛

  یزد غرق در عطر رضوی شد/ آخرین نفس‌های مادر شهید زیر پرچم امام رضا(ع)

  یزد- در ادامه سفر خدام رضوی به یزد برای برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید برنامه‌های متنوعی برگزار شده و عطر خوش حریم رضوی در شهر تاریخی و جهانی یزد همچنان می‌وزد.

 • یزد ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۹:۳۶

  گام به گام با کاروان زیرسایه خورشید در یزد؛

  عطر حضور خادمان رضوی در دیار دارالعباده پیچید

  یزد- خدام آستان قدس رضوی برای برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید به دیار دارالعلم و دارالعباده سفر کرده‌اند و با پرچم مقدس علی بن موسی الرضا(ع) به دیدار بیماران، جانبازان و مردم مشتاق زیارت آقا می‌روند.

 • خدام رضوی در یزد ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۷:۲۶

  گام به گام با کاروان زیر سایه خورشید در یزد

  یزد – خدام رضوی در ادامه سفر به استان یزد با حضوردر مناطق مختلف استان و با حمل پرچم مقدس بارگاه امام رئوف دل های مشتاق زیارت را روانه مشهد الرضا کردند.

 • بافت کهن شهر تاریخی یزد ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۴۹

  در پی ثبت جهانی بافت تاریخی یزد

  یو نسکو و دنیا تمام قد به احترام مردمان سختکوش کویرسرتعظیم فرود آوردند

  یزد –پس از چند سال و با کش و قوس های فراوان شهر تاریخی یزد، به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست‌ و دومین اثر تاریخی کشور در چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسید و یو نسکو ودنیا تمام قد به احترام مردم ایران و مردمان سختکوش دیار کویری یزد ایستادند و سر تعظیم فرود آوردند و ایرانیان بار دیگر و اقتدار و عظمت خود را به جهانیان ثابت کردند .

 • بیمارستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۰:۵۴

  بلاتکلیفی یک بیمارستان؛

  خیری که به وعده خود عمل نکرد و مسئولینی که پاسخگو نیستند

  یزد - استان یزد سالها قطب درمان کشوراست ولی شهرستان های استان قطب درمان نبوده هیچ که، بلکه دربعضی موارد از داشتن امکانات درمانی کامل هم درمضیقه بوده شهرستان خاتم درجنوب استان یکی از شهرستان های محروم استان به ویژه در بحت بهداشت و درمان بوده عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی خاتم در سال ۹۳ کلنگش به زمین خورد به رغم تامین زمین، هنوز ساخت آن آغاز نشده است.