چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳

همزمان با ایام الله دهه فجر

طرح آبرسانی به ۳۰ روستای کوهستانی افتتاح خواهد شد

آب و فاضلاب

گیلان - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه طرح آبرسانی به ۳۰ روستای لنگرود به طور رسمی در ایام الله دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد، خاطرنشان کرد: این طرح با هزینه ای بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال اجرا شده است.

به گزارش قدس آنلاین ؛محمدعلی فرامینی با بیان اینکه ۳۰ روستای دوردست جنگلی و کوهستانی بخش اطاقور شهرستان لنگرود طعم شیرین آب شرب سالم و بهداشتی را احساس می کنند،گفت:طرح تامین آب شرب سالم و بهداشتی ۵۵ روستای لنگرود در قالب احداث مجتمع شهید املاکی در منطقه ای کوهستانی و جنگلی با شرایط جغرافیایی سخت در روستای واپه در دست اجراست که در فاز اول ۳۰ روستا بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان با بیان اینکه طرح مذکور به طور رسمی در ایام الله دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد،خاطرنشان کرد:این طرح با هزینه ای بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای ۴۰ هزار متر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع برای آبرسانی به این تعداد روستا، گفت: به منظور تامین کمیت و کیفیت مناسب آب آشامیدنی این روستاها یک دهنه چشمه با آبدهی ۳۰ لیتر بر ثانیه بهسازی و ۳ باب مخزن ذخیره و تعدیل فشار احداث شد.

فرامینی انتقال مصالح جهت ساخت شبکه های آبرسانی و مخازن را به دلیل بافت کوهستانی منطقه دشوار دانست و عنوان کرد: با بهره برداری از این طرح،مشکل آب شرب بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی بخش اطاقور برطرف می شود.

این مقام مسئول همچنین از رفع مشکل آب شرب یک هزار و ۱۵۰ خانوار روستایی در شهرستان لنگرود خبر داد و گفت: یک فقره شکستگی در لوله ۱۶۰ میلی متری خط انتقال آب شرب روستای دریاسر شناسایی و با هزینه بیش از ۲ میلیون ریال مرمت شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.