دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۴

منطقه آزاد انزلی، پایلوت اجرای طرح منطقه هوشمند

منطقه آزاد انزلی

انزلی-در راستای اجرای برنامه های دولت الکترونیک و راه‌اندازی منطقه هوشمند، پروژه های متعددی در منطقه آزاد انزلی در دست اقدام است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از منطقه آزاد انزلی، به‌منظور ارائه کامل خدمات الکترونیکی در راستای اجرای برنامه های دولت الکترونیک و راه‌اندازی منطقه هوشمند پروژه‌های متعددی در منطقه آزاد انزلی در دست اقدام است.

بنابراین گزارش داشتن پتانسیل ها و زیرساخت های مناسب نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و بهره‌مندی از درگاه خدمات الکترونیک و راه‌اندازی سامانه های هوشمند از مهم‌ترین علل انتخاب منطقه آزاد انزلی به‌عنوان منطقه پایلوت اجرای طرح بوده و در جهت تحقق این امر در گام نخست نسبت به استقرار هفت حسگر هوشمند در برخی از نقاط منطقه اقدام شده است.

خروجی حاصل از استقرار حسگرهای هوشمند، جهت بهره گیری در حوزه های مختلف شهری بکارگیری خواهد شد و این حسگرها به‌عنوان حسگرهای محیطی، حسگرهای رطوبت، حسگرهای دما، حسگرهای میزان آلودگی هوا، حسگرهای سطل های زباله، حسگرهای آلودگی صوتی و... در سطح منطقه نصب شده است.

از دیگر پروژه هایی که در منطقه آزاد انزلی اجرا خواهد شد می توان به درگاه خدمات سامانه های هوشمند مخصوص تلفن همراه اشاره کرد که این پروژه در حال تکمیل بوده است و در همین راستا از هفت خدمت، کیف پول الکترونیک سه خدمت تا پایان این ماه در منطقه آزاد انزلی راه‌اندازی می شود و طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته بقیه خدمات این طرح نیز در سال آینده در منطقه اجرایی خواهد شد.

فرآیند اجرای طرح منطقه آزاد هوشمند با همکاری نهاد ریاست جمهوری، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، اپراتور تلفن همراه در این منطقه با هدف توسعه و تکمیل زیرساخت های فناوری و ارتباطات، گسترش چتر وای فای، توسعه و تکمیل زیرساخت های تلفن همراه و تلفن ثابت، پیاده‌سازی رینگ فیبر نوری، استقرار سامانه های هوشمند به‌منظور تحقق اهداف دولت الکترونیک و ارائه خدمات گسترده به ساکنین محدوده، سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی اجرا خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.