پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵

تاکید سلطانی فر بر اهمیت بازی های کشورهای اسلامی

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان

وزیر ورزش و جوانان بر حضور پررنگ رشته‌های پایه و پرمدال و بانوان در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی تاکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عصر دیروز (چهارشنبه) جلسه مشترک روسای فدراسیون‌ها با مسعود سلطانی‌فر و معاونان او به منظور حضور موفق در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد.

وزیر ورزش و جوانان در ابتدا به اهمیت بالای این بازی‌ها به لحاظ سیاسی، فرهنگی و اخلاقی اشاره کرد و گفت: این مسابقات برای ما کاملا جدی است. برای شخص من این مسابقات ارزیابی کار روسای فدراسیون‌ها خواهد بود تا مشخص شود چقدر از پیش بینی‌های مدال درست از آب درخواهد آمد. همچنین در بعضی رشته‌ها مثل کشتی، وزنه برداری و تکواندو حساسیت خاص سیاسی با بعضی کشورها داریم که باید در نظر گرفته شود.

سلطانی‌فر در ادامه گفت: برای حضور در رشته‌های پایه و پرمدال و بخش بانوان رویکرد جدی و گسترده‌ای داریم و تقاضای افزایش سهمیه برای حضور در این مسابقات در رشته‌هایی مثل شنا، تیراندازی، دو و میدانی و ژیمناستیک و همچنین شرکت کننده‌های بانو با رویکرد مثبت بررسی می‌شود.

سلطانی‌فر در پایان افزود: از هر فدراسیونی با توجه به برنامه ارائه شده انتظار داریم. از بعضی‌ها کسب مدال و از بعضی‌ها کسب تجربه مناسب. همچنین ورزشکاران ما به لحاظ اخلاقی باید در این مسابقات نمونه باشند تا بهره برداری فرهنگی و اخلاقی مناسب از این بازی‌ها داشته باشیم.

در ابتدای این جلسه روسای ۱۷ فدراسیون ورزشی گزارش آماده سازی تیم‌های خود و پیش بینی تعداد مدال در این مسابقات را به وزیر ورزش و جواانان و محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای ارائه دادند.

در این جلسه شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک نیز حضور داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.