یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴

معاون استاندار یزد:

قوانین مصوب سال ۱۳۳۵ نمی تواند یزد ۹۵ را مدیریت کند

یزد

یزد - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: خلاهای قانونی در قوانین شهری موجود می باشد و نمی‌توان با قوانینی که در سال ۱۳۳۵تصویب شده شهر رامدیریت و کنترل کرد.

به گزارش قدس آنلاین، سیدمحمدرضا سیدحسینی در نشست مجمع نمایندگان یزد با شهرداران سراسر استان، اظهار داشت: اکنون بسیاری از قوانین حوزه شهری بر اساس مسائل کلان‌شهرها تصویب می‌شود که این مشکل نیز مدیریت حوزۀ شهری در یزد را تحت‌الشعاع قرار داده است.

وی با بیان این که نمی‌توان با قوانین سال ۱۳۳۵ شهرهای سال ۱۳۹۵ را مدیریت کرد،‌ افزود: شهرداران استان یزد در تصمیم‌گیری مسائل شهری دچار مشکل هستند، شهرداران در انجام برخی کارها متوقف می‌شوند که دلیل آن نیز خلاهای قانونی است.

معاون استاندار تصریح کرد: بسیاری از مشکلات حوزۀ شهری را به دلیل خلأ قانونی نمی‌توان حل کرد زیرا انجام امور شهری توسط شهرداران، آنان را با احضار دادیار و دادگاه مواجه می‌کند و این در حالی است که شهرداران استان یزد گاهی نمی‌توانند شهرهای سال ۱۳۹۵ را با قوانین سال ۱۳۳۵ و نیز بر اساس مسائل کلان‌شهرها مدیریت کنند.

این مقام مسئول با اشاره به نزدیکی به ایام نوروز، خطاب به شهرداران افزود: به نظر می‌رسد شهرهای استان هنوز برای استقبال از مسافران نوروزی به طور کامل آماده نشده‌اند از این‌رو، از شهرداران خواستاریم برای آماده‌سازی فضای شهری برای استقبال از نوروز بکوشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.