یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین( ع) استان ایلام:

یادواره عملیات فتح المبین در دشت عباس/ امنیت پایدار حاصل خون شهداء است

عملیات فتح المبین

ایلام- فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: پیام عملیات فتح المبین برای امروز ما این است که می‌توان با اعتقاد راسخ به نصرت خدا، ولایت مداری، از خود گذشتگی، خودباوری و تکیه بر توانمندی های داخلی به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرد.

به گزارش قدس آنلاین، سردار سیدصادق حسینی در یادواره عملیات فتح المبین که در منطقه دشت عباس برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری یادواره های شهداء و عملیات ها برای انتقال پیام هشت سال دفاع مقدس به نسل کنونی لازم است.

وی افزود: عملیات فتح المبین که در منطقه دشت عباس دهلران و بخش هایی از خاک استان خوزستان انجام شد، در واقع طلیعه پیروزی های رزمندگان و غلبه جنود اسلام بر جنود دشمن بود.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام بیان داشت: در این عملیات بزرگ بیش از ۲۵ هزار نفر از نیروهای انسانی دشمن کشته شدند و همچنین نیروهای ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران ۱۷ هزار نفر از نیروهای رژیم بعث عراق را اسیر کردند.

سیدصادق حسینی با بیان اینکه پیام عملیات فتح‌المبین خودباوری و تکیه بر توانمندی‌های داخلی بود، یادآور شد: عملیات فتح المبین از جمله عملیات های روحیه بخشی بود که مقدمه عملیات‌های بزرگی همچون فتح خرمشهر شد و حضرت امام خمینی(ره) نیز آن پیام معروف را بیان کردند که من بر بازوی شما رزمندگان بوسه می زنم و به این بوسه نیز افتخار می‌کنم.

وی به شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس ازجمله شهید صیاد شیرازی و شهید خرازی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: شهدای ما همچون شهدای کربلا جاودانه شدند.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام تصریح کرد: پیام عملیات فتح المبین برای امروز ما این است که می‌توان با اعتقاد راسخ به نصرت خدا، ولایت مداری، از خود گذشتگی، خودباوری و تکیه بر توانمندی‌های داخلی به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کرد.

سیدصادق حسینی به نقش مردم منطقه دشت عباس در دوران دفاع مقدس و به ویژه عملیات فتح المبین اشاره و تأکید کرد: منطقه دشت عباس در آن زمان به دشت به خون نشسته معروف شد که این نشان از ایثار و از خود گذشتگی مردم این دیار است.

وی در ادامه گفت: امنیت پایدار و قدرت بازدارنده امروز جمهوری اسلامی که دشمنان را به وحشت انداخته، حاصل از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام با بیان اینکه در هر موقعیتی به مردم که سرمایه‌های اصلی انقلاب هستند اعتماد کرده‌ایم، اظهار داشت: مردم کارها را به خوبی مدیریت کرده و به اتمام رسانده‌اند بنابراین باید در همه حال و در همه صحنه‌ها مدیریت کارها را به مردم بسپاریم تا به موفقیت برسیم.

سیدصادق حسینی به یکی از طرح‌های در دست اقدام برای رونق منطقه دشت عباس اشاره کرد و افزود: برای آباد کردن زمین‌های این منطقه و دیگر مناطق شهرستان طرح سامانه گرمسیری اجرا می‌شود تا آب مورد نیاز زمین‌های کشاورزی از کردستان به این گرمسیر بیاید.

وی بیان داشت: با برنامه ریزی‌های انجام شده، یادواره عملیات فتح المبین همه ساله و در سالروز انجام این عملیات برگزار خواهد شد.