دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۰

۱۰۰ صندوق خرد روستایی در «قلعه گنج» کرمان راه اندازی شد

روستا

کرمان- مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان گفت: در راستای توسعه اقتصادی روستاها ۱۰۰ صندوق خرد روستایی در شهرستان قلعه گنج تشکیل شده و تاکنون بالغ بر دو میلیارد و ۴۰ میلیون تومان، پول خرد مردمی در آن جمع شده است.

به گزارش قدس آنلاین، هادی شهسوارپور در همایش تجلیل از نخبگان و فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد کرمان به ضرورت توجه به توسعه اقتصادی روستا اشاره و اظهار کرد: شورایاری های اقتصاد مقاومتی در جهت گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در روستاها به دستور استاندار از روستای ده زیار در کرمان آغاز شده و در حال تعمیم به سایر روستاه اسات.

وی با بیان اینکه این شورایاری ها از افراد تأثیرگذار در روستاها تشکیل می شوند، گفت: یکی دیگر از کارهایی که در سطح روستاها پیگیری می شود، راه اندازی صندوق های خرد روستایی است.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان گفت: در راستای توسعه روستایی ۱۰۰ صندوق خرد روستایی در شهرستان قلعه گنج تشکیل شده است.

وی ادامه داد: مردم از محل درآمد یارانه ای خود هر ماه مبلغی را در این صندوق ها سپرده گذاری کرده اند و تاکنون در قلعه گنج، بالغ بر دو میلیارد و ۴۰ میلیون تومان پول خرد مردمی جمع آوری شده است.

شهسوارپور با بیان اینکه برای اینکه توسعه روستایی محقق شود، باید سرمایه‌های خرد مردمی جمع‌آوری شود گفت: اگر بتوانیم در روستاها توسعه و شغل ایجاد کنیم از بروز شغل‌های کاذب در شهرها و مراجعه روستائیان در این شغل‌ها جلوگیری می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.