پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷

دادگاهی در مریلند هم فرمان مهاجرتی ترامپ را تعلیق کرد

ترامپ

دادگاه فدرالی مریلند، فرمان اخیر مهاجرتی رئیس‌جمهور آمریکا را به صورت جزئی متوقف کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رسانه‌های آمریکایی، یک دادگاه فدرالی در ایالت مریلند آمریکا فرمان مهاجرتی اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور را به صورت جزئی متوقف کرد.

این در حالی است که یک قاضی فدرال در ایالت هاوایی نیز روز چهارشنبه فرمان اجرایی تازه مهاجراتی «دونالد ترامپ» را ساعاتی پیش از اجرای آن به طور موقت تعلیق کرد. این فرمان سفر شهروندان ایران و 5 کشور دیگر به آمریکا را موقتا ممنوع می‌کرد.

بر این اساس، قاضی «دریک واتسون» اعلام کرد که ایالت هاوایی نشان داده است که این فرمان تازه با بخشی از قانون اساسی ( متمم اول لایحه حقوق) در خصوص جلوگیری از تبعیض مذهبی، مغایر است.

رئیس‌جمهور آمریکا، با انتقاد از حکم تعلیق فرمان مهاجرتی‌اش از سوی یک قاضی در ایالت هاوایی، آن را موجب ضعیف دیده‌شدن آمریکا خواند و اعلام کرد که دولتش در این‌باره به دیوان عالی شکایت خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا پیشتر به خبرنگاران گفته بود، فرمان تازه مهاجرتی رئیس‌جمهوری «یک اقدام حیاتی برای تقویت امنیت ماست.»

بر اساس فرمان جدید ترامپ، ورود اتباع کشورهای ایران، سودان، لیبی، سوریه، سومالی و لیبی به خاک آمریکا به مدت 90 روز ممنوع شده است.

فرمان جدید رییس‌جمهوری آمریکا قراربود از امروز- پنجشنبه- اجرایی شود و بر اساس این فرمان پذیرش پناهجویان به مدت 120 روز به حال تعلیق در آمده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.