جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱

از روز یکشنبه

بارش های سیل آسا میهمان بوشهری ها می شود

باران

بوشهر- مدیرکل هواشناسی بوشهر گفت: با استقرار سامانه بارشی جدید موج جدید بارش‌ها در استان از روز یکشنبه آغاز می‌شود که اوج شدن بارندگی‌ها دوشنبه پیش بینی شده است.

به گزارش قدس آنلاین، نادر شفیع‌خدایی از ورود سامانه بارش‌زا  به استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این سامانه که از روز یکشنبه در استان بوشهر مستقر می‌شود  موج جدید بارش‌ها در این استان رقم می‌زند.

وی ضمن هشدار برای پیشگیری از برون بحران‌های خسارت‌زا  تصریح کرد:  از یکشنبه تا سه‌شنبه آینده، آسمان استان ابری همراه با رگبار باران رعدوبرق و وزش تندباد پیش بینی می‌شود و شدت بارش‌ها دوشنبه ۳۰ اسفند پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرند خاطر نشان کرد: بارش‌های شدید در استان بوشهر در روز دوشنبه سی‌ام اسفند همراه با وزش باد و رعد و برق پیش بینی می‌شود که باید ایمنی‌های لازم در نظر گرفته شود.

شفیع خدایی با اشاره به مواج بودن خلیج فارس از روز یکشنبه یا سه شنبه هفته آینده  بیان کرد: به علت ناپایداری‌های جوی و افزایش سرعت باد در روزهای آینده ایجاد گردوخاک و کاهش دید به ویژه هنگام فعالیت سامانه بارشی دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه سامانه باشی روز سه شنبه از استان بوشهر خارج می‌شود گفت: مجددا سامانه بارش‌زا دیگر روز پنجشنبه هفته آینده استان بوشهر را تحت تاثیر قرار می‌دهد که باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از حوادث ایجاد شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: سامانه بارش‌زا روزهای یکشنیه و دوشنبه در استان بوشهر  سبب آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها می‌شود که باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.