دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۳

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی:

۱۷۰۰ جهیزیه در میان نوعروسان بی‌بضاعت توزیع شد

اهدای جهیزیه

مشهد- معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: در طی سال ۹۵ به همت آستان قدس رضوی و با مشاکت و مساعدت ارگان‌های امداد رسان و برخی موسسات خیریه، حدود ۱۷۰۰ جهیزیه در میان نوعروسان محروم در توزیع شده است.

به گزارش قدس آنلاین، مصطفی خاکسار قهرودی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در راستای تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی برای رسیدگی به قشر مستضعف جامعه و به منظور ترویج و تسهیل ازدواج آسان و کمک به تشکیل نهاد مقدس خانواده، طی سال ۹۵ آستان قدس رضوی، ۱۷۰۰ سری جهیزیه را میان خانواده‌های مستمند و بی‌بضاعت اهدا کرده است.

وی بر هم‌افزایی با خیریه‌ها و خیران برای ایجاد یک ساز و کار مدون در راستای گره گشایی از مشکل تامین جهیزیه زوج‌های جوان نیازمند تاکید و خاطر نشان کرد: آستان قدس رضوی با همکاری خیریه‌ها و خیران به عرصه تامین جهیزیه برای زوج‌های جوان وارد شده است، تا از این طریق شهد شیرین امور خیر را به کام جامعه هدف چشانده و با کاهش آسیب‌های ناشی از عدم توانایی در تامین جهیزیه و متعاقب آن تاخیر در ازدواج، شادی را به خانه‌های خانواده‌های کم بضاعت، هدیه کند.

وی کمک به ازدواج جوانان را یکی از با فضیلت ترین عرصه‌های امور خیریه دانست و تصریح کرد: باید برای خیران و نیک اندیشان روشن شود که تهیه جهیزیه برای یک دختر و زوج جوان در حقیقت شکل دادن به یک زندگی و آینده است.

خاکسار با تاکید بر ضرورت مشارکت همگانی و اهمیت کمک‌های مردمی در توسعه طرح تامین جهیزیه نیازمندان، اظهار کرد: در همین راستا معاونت امداد آستان قدس رضوی با مشارکت بسیج مستضعفان، سپاه پاسداران، کمیته امداد، سازمان اوقاف و امور خیریه، شهرداری مشهد و سازمان صدا و سیما، در آستانه عید نوروز اقدام به اهدای ۵۰۰ سری جهیزیه، ۲۰ هزار سبد معیشتی، ۱۰ هزار بسته پوشاک و ۱۱ هزار بسته لوازم تحریر در میان محرومان حاشیه شهر مشهد کرده است.

وی با بیان اینکه تمام زوج‌های دریافت کننده جهیزیه در دوره‌های آموزشی و مشاوره ویژه در حرم مطهر رضوی شرکت کرده‌اند؛ گفت: هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی برای زوج‌های جوان، تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی در خانواده و توصیه‌های دینی و الگو گرفتن از سیره پیامبر و زندگی ائمه معصومین(ع) با بهره از اساتید و روحانیون برجسته بوده است.

معاون امداد مستضعفین آستان قدس رضوی با بیان اینکه در این طرح بنا بر آن است تا بیشتر اقلام اساسی و مورد نیاز نوعروسان برای داشتن یک زندگی ساده در قالب جهیزیه تامین و در اختیار آنان قرار گیرد گفت: قطعا نهادینه شدن سنت حسنه احسان و نیکوکاری در جامعه، تسهیل ازدواج جوانان و ترویج زندگی ساده زیستی و ازدواج ساده را به دنبال خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.