چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹

قبل از دیدار با استقلال

قلعه نویی: از پرشورها انتظار حمایت داریم/ دست ما در لیگ برتر بسته بود

امیر قلعه‌نویی

سرمربی تراکتورسازی با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد.

به گزارش قدس آنلاین، امیر قلعه نویی سرمربی تراکتورسازی با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح این نشست خبری در ادامه می آید:

اتفاقات آذربایجان جز فرهنگ مردم تبریز نیست
امیدوارم دولت‌مردان ما مشکلات هموطنان را حل کنند تا دیگر چنین اتفاق هایی در هیج کجا رخ ندهد. متاسفانه چند وقتی است در آذربایجان اتفاق‌هایی می‌افتاد که این اتفاق‌ها نه جزو فرهنگ مردم آذربایجان است و نه فرهنگ تیم‌های آذری. آذری ها همیشه جزو اولین‌ها بوده‌اند ولی متاسفانه یک سری اتفاق‌ها می افتد که همه چیز را زیر سوال می برد. فوتبال برد و باخت دارد و نباید حرکات یک عده باعث به وجود آمدن چنین حاشیه‌هایی شود. نگاه ما باید نگاه معرفتی باشد ولی متاسفانه یک سری آقایان از چند سال گذشته برای منافع خودشان با این فرهنگ بازی کردند.

رفتارهای خوب در ذهن ها می ماند
قشنگی فوتبال به همین موضوعات است. رفتار خوبی مانند رفتار آقای تختی و هادی ساعی سال‌های سال در ذهن‌ها باقی می‌ماند و امیدوارم رسانه‌ها هم کمک کنند تا مشکلاتی که گریبان‌گیر فوتبال آذربایجان می‌شود حل شود. شما نباید بگذارید با فرهنگ آذربایجان بازی شود. در رابطه با بازی هم باید بگویم مسابقه حساسی داریم و هر دو تیم به دنبال جایگاه دوم جدول هستند. ما با برد هفته گذشته از فشار در آمدیم و شرایط بهتری نسبت به قبل از بازی با پدیده داریم. تیم ما شرایط خوبی پس از برد هفته گذشته کسب کرده و استقلال هم تیم بسیار خوبی است که نتایج خوبی در چند وقت اخیر گرفته است.

توقع داریم پرشورها از ما حمایت کنند
ما تراکتورسازی هستیم و روی نقاط ضعف و قوت حریف کار کرده‌ایم و سعی می‌کنیم ارتباط بین خط هافبک و فوروارد حریف را قطع کنیم. سعی می‌کنیم دست پر از زمین مسابقه خارج شویم. توقع داریم پرشورها حمایت خوبی از ما داشته باشند. امیدوارم فردا با حضور همه طرفداران بازی خوبی را شاهد باشیم و به اهداف خودمان برسیم. تشکر ویژه‌ای از تی‌تی‌ها (هواداران تراکتورسازی) دارم که قبل از بازی با پدیده حمایت خوبی از ما انجام دادند.

اول می خواهیم گل نخوریم
ما دو هدف داریم. می‌خواهیم در وهله اول گل نخوریم و در وهله دوم گلزنی کنیم. تراکتورسازی بیرون از خانه نتایج خوبی گرفته است. باید خدا را شاکر باشیم که با چنین اتفاق‌هایی که پیش آمده تراکتورسازی اکنون در این جایگاه است. مگر می‌شود تیمی که شش بازیکن خود را از دست داده، همچنان در کورس قهرمانی باشد. پرسپولیس هفت بازیکن ملی پوش داشت که با اضافه شدن سروش رفیعی وضعیت این تیم بهتر از قبل شد.

دست ما در لیگ بسته بود
ما تا قبل از بازی با پرسپولیس با بازیکنان جدیدمان هم بازی کردیم و اگر آنها را تا پایان فصل در اختیار داشتیم شرایط فرق می‌کرد. 40 درصد بازیکنان ما مصدوم هستند. اخباری، محمد ایرانپوریان، شفیعی و محمد ابراهیمی در طول این مدت مصدوم بودند و دست ما بسته بود. بر روی نیمکت هم دست ما باز نبود. به غیر از بازی با فولاد خوزستان، بهترین بازی‌ها را انجام دادیم و با این بضاعت‌مان توانستیم نتایج خوبی بگیرم. تا اینجای کار سهیمه پلی آف ما قطعی شده است و در جام حذفی هم شانس قهرمانی داریم. آقای آجورلو هم زحمات زیادی کشیده و سعی می‌کنیم سربلند باشیم.

تماشاگر تحت هر شرایط برد می خواهد
ما باید درباره فرهنگ بزرگ مردم آذربایجان صحبت کنیم که در بازی با النصر فرهنگ بالای خود را نشان دادند. باید به آن سمت حرکت کنیم. تماشاگر تحت هر شرایط برد می‌خواهد اما باید شرایط را هم در نظر بگیریم. اگر ماشین بنز هم داشته باشیم و یک لاستیک آن پنچر باشد، نمی‌توانیم حرکت کنیم.

دوگانگی زمین به ما لطمه زد
ما در ابتدای فصل بازی‌های خودمان را در زمین تمرین انجام دادیم اما بعد از جا به جایی به وجود آمده، با این که مسئولان تلاش بسیاری کردند اما کیفیت چمن ورزشگاه یادگار به گونه‌ای است که فقط یک تیم می تواند از آن استفاده کند. البته مهم‌ترین علت دوگانگی زمین برگزاری مسابقات‌مان بود.

منتظر مشخص شدن وضعیت نقل و انتقالات هستیم
پنجره فصل نقل و انتقالات بسته است و بازیکنانی که در اختیار داریم شاید برای فصل آینده توانایی امسال را نداشته باشند. باید ببینیم تکلیف‌مان در نقل و انتقالات چه می‌شود. یک وکیل خوب هم برای ما کار می‌کند تا شرایط را درست کند. اگر شرایط درست نشد باید روی جوانان سرمایه‌گذاری کنیم. این باعث می‌شود که قیمت برخی از بازیکنان هم به صورت کاذب بالا برود. کاری که همه جا کردم این بود که یک تیم سایه و جوان را درست کردم. اگر می‌توانستیم شرایط فراهم کنیم که امسال برای ما بازی کند  یک بازیکن در حد کریم باقری را به فوتبال معرفی می‌کردیم که نام آن بازیکن هم علی طاهران است. دو، سه بازیکن دیگر هم داریم که در آینده حرف‌های بیشتری برای گفتن خواهند داشت. تیم ما شرایط خوبی داشت و شاید می‌توانستیم از بازیکنان جوان استفاده کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.