پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱

غلامعلی خوشرو:

افراطی گری خشونت آمیز خطرناک ترین پدیده زمانه ماست/ گفتگو و احترام متقابل، راهی برای ارتقای صلح و جلوگیری از جنگ

خوشرو - کراپ‌شده

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفتگو و مفاهمه را راهی برای ارتقای صلح و ثبات و جلوگیری از خشونت و جنگ خواند و گفت: جامعه جهانی باید همزمان با تهدید و کاربرد یکجانبه زور و ترور و ارعاب بصورت جدی و جمعی و مقابله کند.

  به گزارش «قدس آنلاین»،  غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دایم ایران نزد سازمان ملل متحد در جلسه مشورتی ائتلاف تمدن ها به تشریح وضعیت فعلی جهانی پرداخت و گفت: افراطی گری خشونت آمیز خطرناک ترین پدیده زمانه ماست.  
در این جلسه که عصر روز چهارشنبه ٣٠ فروردین ماه ٩٦ در نیویورک برگزار شد، خوشرو افزود: افراط گراها را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: گروهی که دست به اقدامات تروریستی می زنند و معمولا فاقد قدرت رسمی هستند و از طریق شبکه سازی جهانی اقدامات خود را سازماندهی می کنند. گروهی دیگر نیز دولت های قدرتمند هستند که از رویکردهای افراطی حمایت کرده و اقدامات یکجانبه و مداخله جویانه انجام می دهند و خود را محق می دانند، چون قدرت دارند.

وی عنوان کرد: برخورد این دولت ها با فرهنگ ها، ادیان، مردم و تمدن های دیگر تبعیض آمیز و تحقیر انگیز است.  
سفیر کشورمان در ادامه صحبت های خود گفت: این دو گروه یعنی تروریست های جنایتکار و دولت های قدرتمند ولی غیر مسئول هیچ کمکی به صلح جهانی نمی کنند بلکه چرخه خشونت و تخریب را به حرکت در می آورند. ما باید این دایره معیوب را تغییر دهیم و افراطی گری را در همه اشکالش محکوم کرده و گفتگو و احترام متقابل را بعنوان راهی برای ارتقای صلح و ثبات و جلوگیری از خشونت و جنگ انتخاب کنیم.

خوشرو سخنان خود را چنین جمع بندی کرد: همگی ما می بایست گفتگو و مفاهمه را بعنوان روشی برای همزیستی با دیگران برگزینیم و جامعه جهانی باید همزمان با تهدید و کاربرد یکجانبه زور و نیز ترور و ارعاب بصورت جدی و  جمعی و مقابله کند.  

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.