جمعه ۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶

در خطبه های نماز جمعه مشهد عنوان شد

عدم احراز صلاحیت نیاز به دلیل ندارد/مدیراجرایی کشور باید از معیشت و زندگی مردم محافظت کند

آیت‌ الله علم‌ الهدی

مشهد- امام جمعه مشهد با انتقاد از نبود قانون مشخص برای ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری پس از گذشت ۳۸ سال از انقلاب اسلامی گفت: در قانون اساسی شرایط رئیس جمهور دقیق و زیبا توصیف شده اما شرایط کسی که قرار است کاندیدا شود را قانون انتخابات مجلس و شورای نگهبان باید تنظیم کند.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با اشاره به اینکه شورای نگهبان کارش احراز  صلاحیت است نه قبول و رد اظهار کرد: مردم هستند که قبول و رد می‌کنند؛ احراز صلاحیت اگر صورت نگیرد دلیل نمی‌خواهد؛ اگر احراز صلاحیت انجام شود باید دلیل آورده شود اما عدم احراز صلاحیت نیاز به دلیل ندارد.

وی بیان کرد: شورای نگهبان باید احراز صلاحیت کند و رد و قبولی در این مسئله نیست و اگر احراز نکرد نمی‌توان ایراد گرفت.

وی افزود: امام خمینی(ره) در فرمایشات خود فرمودند اعضای محترم شورای نگهبان حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند و این در صحیفه امام قید شده است، همه باید مقید باشند که قانون را ولو خلاف رای بپذیرند، ایشان فرمودند میزان اکثریت است و تشخیص شورای نگهبان.

وی همچنین با طرح این پرسش که آیا درست است کسی مقابل شورای نگهبان بایستد ادامه داد: این امام است که این مهم را فرموده‌اند و این حرف بنده نیست. امام همچنین می‌فرمایند اگر کسی بخواهد فساد کند و به مردم بگوید این شورای نگهبان کذا، این فرد مفسد است و باید تحت تعقیب مفسد فی الارض قرار گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: امام همچنین تضعیف شورای نگهبان را امری خطرناک توصیف فرمودند و عنوان کردند همه باید به قوانین توجه کنیم و هرچند مخالف نظر ما باشد باید به آن احترام بگذاریم.

وجود مقام معظم رهبری هرگونه نفوذبه داخل کشور را مانع می شوند

وی گفت: در هر نظامی نفوذ از اطراف و اکناف و ابعاد مختلف امکانپذیر است اما در نظام ما نفوذ از اطراف در این قلعه محکم امکانپذیر نیست زیرا حصار محکمی به نام مقام رهبری دارد که هیچ قدرتی از این دیوار نمی‌تواند بالا برود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه این قلعه یک دروازه وسیع و گسترده به نام مردمسالاری دارد افزود: اگر از این دروازه درست پاسداری نشود هر دشمنی امکان نفوذ پیدا می‌کند بنابراین مرحله انتخابات، چه مجلس و شورا و ریاست جمهوری و خبرگان، هر موقعیت انتخابی که پیش می آید این دروازه باز شده و باید حراست و پاسداری کامل صورت بگیرد تا از این دروازه گسترده مردمسالاری دشمن به داخل نفوذ نکند و این پاسداری و حراست مسئولیت خطیر مرد و زنی است که می‌خواهد وارد نظام شود و رای و فکر و سلیقه و خواست خود را حاکم کنند، زیرا روی کره زمین تنها نظامی که مردم برای آن تصمیم می‌گیرند همین نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در هیچ کشوری مردم آن کشور برای آن تصمیم نمی‌گیرند، در آمریکا لابی صهیونیستی برای مردم تصمیم می‌گیرد و نه خود مردم، تصمیم و اراده شما در این نظام حاکم است پس باید خودتان مرزبانی و پاسداری کنید تا دشمن همراه شما و کنار شما نفوذ نکند و این مربوط به خود شماست و انتخابات از این نظر یک مرحله فوق العاده خطیر است

اقتصاد، امنیت و معیشت کشور ما همچون نظام آن باید الگویی در جهان باشد

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: کشور ما یک کشور عادی و معمولی نیست، مدیر اجرایی در کشور باید اقتصاد و امنیت و آبادانی کشور را اداره کند؛ کشور ما یک کشور الگوست، یک دکترین سیاسی برابر دکترین سیاسی لیبرال دموکراسی که دنیا را خسته و متنفر کرده ارائه کرده‌ایم، محصول لیبرال دموکراسی جز خونریزی و چپاول نبوده است، دکترین ما دکترین ولایت است پس باید در مدیریت اقتصادی و امنیتی و معیشتی الگو باشیم تا دنیا آن را ببیند.

وی افزود: غیر از این، نظام ما سه خصوصیت دیگر هم دارد که مدیر اجرایی انتخابی شما باید در این سه خصوصیت نقش آفرین باشد؛ نظام ما نظامی نیست که بگوئیم در نتیجه موازنه دو قدرت، یکی مسلط شد و نظامی ایجاد شد؛ اصلا اینگونه نبوده است.

امام جمعه مشهد بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی نظامی نبوده که با یک کودتای ضدنظام شاهنشاهی روی کار بیاید، این هم نبوده است؛ نظام جمهوری اسلامی نظامی است که مردم سینه خشک خود را مقابل گلوله داغ گرفتند و ده‌ها انسان به خاک و خون غلتیدند و تز عاشورایی سیدالشهدا مبتنی بر پیروزی خون بر شمشیر اجرا شد و برحسب اجرای تز عاشورایی سیدالشهدا(ع) این مردم این نظام را درست کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: خصیصه دوم این است که یک جنگ نابرابر میان دنیای کفر با اسلام  روی کره زمین شروع شده است و بزرگترین سد سر راه توسعه استکباری، سنت رسول‌الله و قرآن و انتظار فرج است و می‌خواهند این را براندازی کند.

مدیراجرایی کشور باید از معیشت و زندگی مردم محافظت کند

وی ادامه داد: خاکریز نخست این جبهه، نظام جمهوری اسلامی است که مقابل کفر جهانی ایستاده است، مدیر اجرایی باید مدیری باشد که بتواند معیشت مردم و زندگی مردم و اقتصاد مردم را در جبهه حفظ کند، نظام ما در یک جنگ نابرابر فرهنگی و رسانه‌ای و اقتصادی و تبلیغاتی است.

خطیب جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: خصیصه سوم این نظام این است که در شرایط آرامی نیستیم و در بستر انقلاب هستیم، ما در حال انقلاب هستیم و انقلاب ما روبه جلو است، نتیجه تشکیل این نظام این بوده که یک نقطه اهرمی به دست انقلاب افتاد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه انقلاب تمام نشده و رو به جلو در حال حرکت است تاکید کرد: شروع اصلی انقلاب و پیروزی اولیه روزی است که صدا از کنار دیوار کعبه بلند شود و امام زمان(عج) ظهور کند. انقلاب باید پرقدرت و پویا جلو برود؛ مدیر اجرایی باید نظام را در این موقعیت حفظ کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.