یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

در مشهد؛

شعب اخذ رأی در انتخابات پیش رو ۱۷ درصد افزایش یافت

انتخابات

مشهد- فرماندار مشهد از افزایش ۱۷ درصدی شعب اخذ رأی در انتخابات پیش رو نسبت به انتخابات گذشته در شهرستان مشهد خبر داد و گفت: این افزایش، به دلیل زیاد شدن جمعیت شهری و نیز پراکنش مناسبت تر شعبه های اخذ رای با هدف دسترسی آسان مردم انجام شده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد رحیم نوروزیان افزود: به عنوان مثال در مناطقی مانند بلوار پیروزی مشهد که جمعیت زیادی دارد، ‌ تعداد شعب اخذ رای به نسبت مناطق دیگر کمتر بود که موجب ایجاد دشواری برای مردم می شد و به هنگام مراجعه با صف و ازدحام جمعیت مواجه می شدند.

فرماندار مشهد گفت: تلاش برای اصلاح پراکنش شعبه های اخذ رای در راستای سیاست های مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد شرایط و حذف موانع برای رای دادن مردم است.

نوروزیان افزود: با توجه به تجربیات گذشته سعی شده درنزدیک شعبه هایی که در انتخابات قبل، بالای هزار و ۳۰۰ رای ماخوذه داشتند، شعبه ای جدید دایر شود تا هم مردم با سهولت بیشتری رای دهند و هم شمارش آرا آسان تر باشد.

وی با بیان این که در هر شعبه اخذ رای دو صندوق مستقر است که یکی به انتخابات ریاست جمهوری و دیگری به انتخابات شوراها اختصاص دارد، گفت:این تعداد صندوق در هزار و ۵۳۲ شعبه اخذ رای شهرستان مشهد که آرا مردم را برای دو انتخابات یاد شده اخذ می کنند، مستقر می شود.

فرماندار مشهد از وجود ۳هزار و ۶۴ صندوق اخذ رأی در دو انتخابات پیش رو در شهرستان مشهد خبر داد افزود: از کل صندوق های اخذ رای، دو هزار و ۸۸۶ صندوق در هزار و ۴۴۳ شعبه ثابت و ۱۷۸ صندوق در ۸۹ شعبه سیار اخذ رای شهرستان مشهد مستقر خواهند شد.

فرماندار مشهد گفت: در این انتخابات در تمامی روستاهای بیش از ۲۰ خانوار جمعیت، شعبه ثابت اخذ رای پیش بینی شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.