پنجشنبه ۲۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳

تیم ملی کشتی ایران قهرمان آسیا شد

قهرمانی کشتی فرنگی خوزستان

تیم ملی کشتی فرنگی ایران پیش از پایان رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا در هند با نمایشی مقتدرانه بر بام قاره کهن ایستاد.

به گزارش قدس آنلاین، روز دوم و پایانی بیست و هفتمین دوره رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز پنجشنبه با برگزاری مسابقات اوزان ۵۹، ۷۱ و ۸۵ کیلو گرم در شهر دهلی نو کشور هندوستان آغاز شد که بر اساس برنامه قرار است رده بندی و فینال این مسابقات عصر امروز برگزار شود. با توجه فینالیست شدن افشین بیابانگرد و حسین نوری و حضور سامان عبدولی در دیدار رده بندی و همچنین نتایج کسب شده فرنگی کاران رقیب، تیم ملی ایران به قهرمانی زود هنگام قاره کهن رسید. رقابت برای نایب قهرمانی بین تیم های کره جنوبی و قزاقستان خواهد بود.ضمن اینکه تیم ژاپن هم به مقام چهارم رسید.

بر این اساس در وزن ۵۹ کیلوگرم سامان عبدولی در دور اول با نتیجه ۳ بر یک روزادور ژوگانیف از تاجیکستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل فیروز توختایف از ازبکستان با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبدولی در این مرحله مقابل کنجیرو فومیتا از ژاپن با نتیجه ۹ بر ۴ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد تا برای کسب مدال برنز با کالی سلیمانوف از قرقیزستان کشتی بگیرد. میرامبک آیناگولوف از قزاقستان و کنجیرو فومیتا از ژاپن در دیدار فینال این وزن حضور دارند.

در وزن ۷۱ کیلوگرم افشین بیابانگرد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۳ بر یک دیپاک از هند را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل نورقاضی آسانگولوف از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه یافت. وی در این دیدار به مصاف تاکشی ایزومی از ژاپن می رود.

در وزن ۸۵ کیلوگرم حسین نوری در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر کانگ از کره جنوبی را شکست داد، وی در دور دوم مقابل فی پنگ از چین با نتیجه ۵ بر ۲ به پیروزی رسید. نوری در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۳ بر ۲ از سد عظمت کاستوبایف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار پایانی آتسوشی ماتسوموتو از ژاپن است.

تیم ایران روز گذشته در اوزان ۸۰، ۹۸ و ۱۳۰ کیلوگرم توسط رامین طاهری، سید مصطفی صالحی زاده و بهنام مهدی زاده به مدال طلا دست یافت،در وزن ۶۶ کیلوگرم توسط علی ارسلان صاحب مدال برنز شد و پژمان پشتام در وزن ۷۵ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.