دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷

معاون مسافری راه‌آهن :

بلیت قطار گران نمی‌شود/بلیت‌ عید فطر تمام شد

قطار

معاون مسافری راه‌آهن از راه‌اندازی قطار فوق‌العاده همدان-مشهد در تابستان امسال خبر داد و گفت: با توجه به این‌که هیچ درخواستی برای افزایش قیمت بلیت از سوی شرکت‌ها نداشته‌ایم، از این رو تابستان امسال بلیت گران نمی‌شود.

    به گزارش «قدس آنلاین»،  میرحسن موسوی در نشست خبری با تشریح برنامه قطارهای مسافری راه‌آهن در تابستان امسال اظهار کرد: این برنامه برای ۱۰۳ روز از اول تیرماه تا ۱۰ مهرماه ۹۶ پیش بینی شده و بلیت های این ایام از ۲۱ خردادماه پیش فروش شده است. به غیر از ایام مربوط به ایام عید فطر بلیت بقیه روزهای تابستان به مقاصد مختلف موجود است.

وی با بیان این‌که ۲۳۶ رام قطار روزانه پیش بینی شده که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داسته‌ایم، تصریح کرد:‌برای ارتقای کیفیت در راه‌آهن سال گذشته واگن‌های بالای ۴۵ سال سن را از شبکه خارج کردیم.

وی افزود: برای ایام تابستان ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر صندلی ایجاد شده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: در قطارهای بین شهر ۷ میلیون و ۸۰۰ صندلی ایجاد شده که نسبت به سال گذشته ۶ درصد رشد و در قطارهای حومه‌ای نیز ۳ میلیون نفر صندلی ایجاد شده که نسبت به پارسال ۳۱ درصد رشد داشته است.

معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به راه‌اندازی قطارهای گردشی، گفت: در این بخش نیز ۷۹۰ هزار نفر صندلی ایجاد شده که ۵۸ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

موسوی از راه‌اندازی قطار همدان-مشهد در تابستان امسال خبر داد و با اشاره به افزایش سه زوج قطار تهران-پیشوا افزایش یافته است، ‌ افزود: برای اولین بار در مسیر تهران-سوادکوه قطار گردشگری راه‌اندازی شده است. این قطار برای کل ایام تابستان روزهای ۵ شنبه هر هفته حرکت می‌کند.

وی  با بیان این‌که ۴۵ درصد قطارهای مسافری از ۲۸ شهر کشور به مقصد مشهد حرکت می‌کنند، اظهار کرد:‌مردم هم به صورت اینترنتی و هم از مراکز مجاز اقدام به خرید بلیت قطارهای مسافری اقدام کنند.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص وضعیت قیمت بلیت قطارهای مسافری اظهار کرد:  برای ایام تابستان ۹۶ هیچ پیشنهادی مبنی بر افزایش قیمت بلیت قطار از سوی شرکت‌های مسافری به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران وصول نشده و لذا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری نداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.