جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲

حماس اعلام کرد:

عملیات الاقصی پاسخ طبیعی به تروریسم اسرائیل است / انتفاضه قدس ادامه می‌یابد

حازم

سامی ابوزهری از مسئولان ارشد جنبش حماس گفت: عملیات امروز سه جوان فلسطینی در مسجد الاقصی پاسخی طبیعی به تروریسم رژیم صهیونیستی و هتک حرمت مسجد الاقصی است.

به گزارش قدس آنلاین، سامی ابوزهری از مسئولان ارشد جنبش حماس گفت: این عملیات پاسخی طبیعی به تروریسم اسرائیل و هتک حرمت مسجد الاقصی و تاکیدی بر تداوم انتفاضه و وحدت ملت ما پشت سر مقاومت است.

حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس نیز گفت: عملیات امروز بیانگر اصرار جوانان فلسطینی برای تداوم حمایت از مسجد الاقصی در برابر هتک حرمت آن از سوی اشغالگران - حتی با نثار خون و جان خود – می باشد.

وی در بیانیه خود تاکید کرد: این عملیات بیش از آنکه پاسخی به جنایات اشغالگران و تروریسم آنها باشد، اساسا پاسخی به اشغال سرزمین فلسطین و غصب مقدسات ملت ما است.

این بیانیه افزود: عملیات امروز ثابت کرد که تروریسم اشغالگران و جنایات آنها از قتل عام گرفته تا محاصره خانه ها و شهرها و بازداشت ها هرگز انتفاضه ملت ما را متوقف نخواهد کرد و باعث نخواهد شد که آنها از مقاومت خود در برابر اشغالگران دست بردارند.

حازم قاسم تاکید کرد: خون شهدای امروز در صحن مسجد الاقصی نقشه فلسطین را در سطح سرزمینی و انسانی ترسیم و دست کشیدن از هر وجب از خاک میهن را رد می کند.

وی افزود: عملیات امروز مسیر قطب نمای مبارزه فلسطینیها در پاسداری از مقدسات و اصول ثابت فلسطین را نشان می دهد و همه تلاش های سران تشکیلات خودگردان فلسطین برای صرف نظر کردن از بخش های اصیلی از مسجد الاقصی را خنثی می کند.

حازم قاسم گفت: انتفاضه قدس با وجود همه تلاش ها برای ریشه کن کردن آن از طریق همکاری امنیتی (تشکیلات خودگردان با اشغالگران) ادامه دارد. این تصمیم گروهی جوان فلسطینی برای انقلاب تا برچیدن اشغالگری و دستیابی به آزادی در سرزمین خویش است.

در پی یک عملیات استشهادی امروز در نزدیکی باب‌العمود در داخل محوطه مسجدالاقصی در قدس اشغالی، سه فلسطینی به شهادت رسیدند.

رسانه‌های اسرائیلی نیز اعلام کردند که در پی درگیری و تبادل آتش بین نظامیان صهیونیست و شهروندان فلسطینی، سه فلسطینی به شهادت رسیده و پنج نیروی پلیس رژیم صهیونیستی زخمی شدند که حال دو تن از آن‌ها وخیم است.

در پی این حادثه رژیم صهیونیستی مسجدالاقصی را بست و آن را منطقه نظامی اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم