دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹

پرواز مسیر تهران - زابل - تهران به دلیل توفان لغو شد

لغو پرواز

زاهدان- مسئول روابط عمومی فرودگاه های سیستان و بلوچستان گفت: پرواز شماره ۱۰۸۵ شرکت ماهان در مسیر تهران - زابل - تهران که به دلیل توفان و کاهش دید افقی در منطقه سیستان به سمت زاهدان تغییر مسیر داده بود به دلیل تداوم شرایط جوی لغو شد.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا پارسا اظهار داشت: توفان شدید و کاهش دید، مسیر پرواز تهران - زابل را تغییر داد و این هواپیما در فرودگاه بین المللی زاهدان به زمین نشست.

وی افزود: این پرواز ساعت ۶ صبح امروز فرودگاه مهرآباد را به سمت زابل در شمال سیستان و بلوچستان ترک کرد و قرار بود ساعت هفت و ۳۰ دقیقه وارد فرودگاه زابل شود که با توجه به توفان شدید و کاهش دید افقی موفق به فرود نشد.

وی ادامه داد: با توجه به تداوم توفان در منطقه سیستان این هواپیما تغییر مسیر داد و ساعت ۸ و هفت دقیقه صبح در فرودگاه بین المللی زاهدان به زمین نشست.

مسئول روابط عمومی فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: پرواز مجدد این هواپیما از فرودگاه بین المللی زاهدان به سمت زابل و همچنین پرواز شماره ۱۰۸۴ ماهان زابل - تهران با توجه به تداوم توفان لغو شد.

وی افزود: این پرواز ۴۰ مسافر داشت که ۳۸ نفر از آنان به درخواست خودشان در فرودگاه زاهدان پیاده شدند و ۲ مسافر نیز همراه هواپیما به سمت تهران بازگشتند.

به گفته کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان، سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک امروز دوشنبه در منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز واقع در شمال استان به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

علی ملاشاهی اظهار داشت: وزش باد شدید همراه با گرد و غبار سبب کاهش شعاع دید تا ۷۰۰ متر در منطقه سیستان شده است و نواحی مرکزی استان امروز بعداز ظهر شاهد افزایش گرد و غبار خواهند بود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.