دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹

فرهنگ دفاع مقدس نجات‌دهنده کشورهای دیگر شد

سردار بهمن کارگر

بجنورد- رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفت: فرهنگ دفاع مقدس نجات‌دهنده و یاری‌دهنده کشورهای دیگر است.

به گزارش قدس آنلاین، سردار بهمن کارگر ظهر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به ارزش دفاع‌مقدس در تثبیت انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به‌واسطه دفاع مقدس تثبیت شد و هر چه زمان می‌گذرد عظمت دفاع مقدس را بیشتر شاهد هستیم و ابعاد جدیدتری از این حادثه بزرگ را می‌بینیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کشور افزود: دفاع مقدس در هر حوزه‌ای متحول‌کننده بوده است و عرصه‌هایی مانند پزشکی، سینما، ادبیات، سلول‌های بنیادی و مسائل هسته‌ای همه تحت تأثیر دفاع مقدس بوده و اثر گذاشته است.

وی فرهنگ دفاع مقدس را نجات‌دهنده و یاری‌دهنده کشورهای دیگر دانست و اظهار کرد: تکلیف بنیادی شخصی نیست و تکلیف آحاد مردم است و همان فرهنگ دفاع مقدس است که کشورهای دیگر را نجات داده و به یاری رسانده است و مانند سوریه و عراق که در حال سقوط بودند که این مدافعان ما فرهنگ دفاع مقدس و روحیه بسیجی را ترویج داده‌اند را در این کشورهای ایجاد کردند و ترویج دادند که البته نقش مقام معظم رهبری در هدایت جهان اسلام و کشور بسیار فضای مناسبی برای پرداخت بیشتر دارد.

کارگر در ادامه با اشاره به عقب‌ماندگی‌ها در خراسان شمالی در عرصه دفاع مقدس گفت: این استان ۳ هزار شهید و ۳۵ هزار رزمنده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که می‌توان ۵۰ هزار کتاب درباره این افراد نوشت درحالی‌که کل کتاب‌های نوشته‌شده در کشور از ۱۵ هزار به ۱۷ هزار رسیده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کشور در پایان اعلام کرد که طبق تفاهم‌نامه منعقدشده بین این مرکز و استاندار خراسان‌شمالی ظرف چهار سال آینده مرکز فرهنگی دفاع مقدس در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.