پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲

موافقت وزارت بهداشت با راه اندازی بخش ام.آر.آی در بیمارستان آستارا

ولی داداشی

آستارا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با راه اندازی بخش ام.آر.آی در بیمارستان این شهرستان موافقت کرده و ظرف سه ماه آینده دستگاه سی تی اسکن نیز در آن راه اندازی خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، ولی داداشی غروب چهارشنبه در آئین تجلیل از پزشکان نمونه آستارا در هتل اسپیناس این شهرستان افزود: واحدهای درمانی ۲۵ شهر کشور به سی تی اسکن مجهز است و با پیگیری های انجام شده، نمونه ای از این دستگاه با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰میلیارد ریال ظرف سه ماه آینده تهیه و در بیمارستان آستارا راه اندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به وجود جمعیت شناور گردشگر در آستارا راه اندازی دستگاه های مجهز بهداشت و درمان در این شهرستان ضروری است و امیدواریم با توجه به رضایت مردم از طرح تحول سلامت، چالش های مالی دولت در خصوص آن طرح برطرف شود.

داداشی با بیان اینکه برخی پزشکان متخصص در ماه های اخیر به علت تعویق مطالبات، آستارا را ترک کرده اند، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت باید جهت برطرف کردن خلاء های درمانی این شهرستان همت کنند.

فرماندار آستارا نیز در این آئین گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت علاوه بر کاهش حدود ۸۰درصد هزینه درمانی مردم، برای تجهیز و افزایش کیفیت خدمات، اقدام های خوبی انجام شده است.

یونس رنجکش تکمیل بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی آستارا را نمونه ای از این اقدامات خواند و افزود: مردم به خوبی نتایج اجرای طرح تحول سلامت را لمس کرده اند و کمبود پزشک متخصص در آستارا تا پایان شهریورماه برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: بسترهای گردشگری سلامت در آستارا فراهم است و امیدواریم رونق این صنعت، به پویایی اقتصاد این شهرستان کمک کند.

امام جمعه شهرستان آستارا هم در این آئین گفت: در اهمیت و جایگاه حرفه مقدس پزشکی، همین بس که آنها به عنوان امین و محرم اسرار بیماران هستند و در مواقع بیماری و بحران، خالصانه وارد عمل می شوند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: از پزشکان خواستاریم حال فقرا و اقشار نیازمند جامعه را با رعایت انصاف، بیش از پیش دریابند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.