چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲

فرمانده سپاه عشایر کهگیلویه وبویراحمد

تقویت بنیه فرهنگی عشایر ماموریت ویژه سپاه عشایر است

فرمانده سپاه عشایر کهگیلویه وبویراحمد

یاسوج- فرمانده سپاه عشایر کهگیلویه وبویراحمد گفت: تقویت بنیه‌ی فرهنگی در مناطق عشایری کهگیلویه وبویراحمد از ماموریت‌های ویژه سپاه عشایر است.

 به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، همایش مشترک ائمه‌ی جماعات، هیئت های امنا و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت مساجد عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز با هدف تقویت برنامه‌های فرهنگی در مساجد، در کنگره‌ی شهدای استان برگزار شد.

سرهنگ دوم پاسدار جاماسب بهمنیار فرمانده سپاه عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در این همایش با بیان اینکه یکی از اهداف این همایش تقویت بنیه‌ی فرهنگی در مناطق عشایری و جزو ماموریت‌های سپاه عشایر در سطح این استان است، گفت: با انجام هماهنگی ها و کارهای مورد نیاز شاهد رونق اهداف فرهنگی در مناطق عشایری استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با مشارکت ائمه‌ی جماعات، هیات‌های امنا و بسیج در ۶۰ مسجد عشایری فعالیت‌های فرهنگی تربیتی در حال اجرا است افزود: در دوره‌های مختلف آموزشی انس جوانان با مسجد و آموزه‌های دینی مورد تاکید است.

سرهنگ بهمنیار گفت: انتظار ما از بسیجیان فرهنگی و معلمان این است که نسبت به اجرای برنامه‌های مذهبی و فرهنگی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و فرائض دینی را از همان ابتدا و از مدارس آغاز کنند تا بتوانیم خروجی‌های مثبتی را در این زمینه شاهد باشیم.

وی بیان کرد: عمل به فرایض دینی می‌تواند ما را در تحقق اهداف نظام اسلامی رهنمون شود که باید این موضوع به طور اساسی و ویژه در دستور کار قرار داده شود و از ظرفیت‌های روحانیون و در این زمینه بهره‌گیری شود تا بتوانیم در این راستا به تمامی اهداف خود دست یابیم.

این مسئول تصریح کرد: امر به معروف و نهی ازمنکر منحصر به قشر یا گروه خاصی نیست و در برنامه‌ریزی‌های انجام شده این واجب الهی باید علاوه بر عموم مردم در سطح نخبگان هم تحقق یابد و نباید مقطعی و موضوعی باشد بلکه باید همیشگی و در رأس امور قرار گیرد.

در این همایش حجت الاسلام وحدانی امام جمعه‌ی بخش کبکیان در سخنانی با بیان کارکردهای مساجد در تاریخ اسلام افزود: دشمنان همواره در صدد جدایی جوانان از مساجد و تضعیف باورها به مقدسات دینی از جمله مساجد بوده اند اما شاهدیم که مسجد پیوسته نقش مهمی در انسجام مسلمانان داشته است.

وی تاکید کرد: باید برنامه‌های فرهنگی و تربیتی مساجد به عنوان مرکز هدایت فکری مورد توجه قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.