چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۸

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا مطرح کرد:

انتقاد از افتتاح نمایشی قطار غرب و کُندی سامانه گرمسیری انتقال آب

رحیم صفوی

کرمانشاه- دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با انتقاد از افتتاح نمایشی راه آهن غرب و کُندی سامانه انتقال آب گرمسیری، از استاندار جدید کرمانشاه خواستار ایجاد تحول شد.

به گزارش قدس آنلاین، سردار سیدیحیی رحیم صفوی در مراسم کلنگ زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس که با حضور مسئولان در استان کرمانشاه انجام شد، اظهار داشت: استان‌هایی مانند همدان از نظر داشتن مراکز فرهنگی از کرمانشاه جلوتر هستند و تصوری که من از مردم مومن و مقاوم و صبور و نجیب و دلاور مردان و شیرزنان استان کرمانشاه دارم این است که این استان و مردمانش یک قطب دفاعی و امنیتی برای کشور بوده است.

وی با بیان کرمانشاه هم اکنون در وضعیت دفاع و امنیت قرار دارد، افزود: این استان با طول مرز مشترک ۳۷۰ کیلومتر با کشور عراق، نقش مهم دفاعی و امنیتی را ایفا می کند و مردم قهرمان کرمانشاه در طول دفاع مقدس و قبل از آن به واسطه آزادسازی مناطق کردستان نقش اساسی ایفا کردند و این مردم در حفظ بقای ملی و امنیت ملی و حفظ سرزمین و استقلال و حفظ هویت اسلامی و ملی نظام قدم های بسیار بلندی را برداشتند.

سردار صفوی نقش استان کرمانشاه در حفظ استقلال و دفاع از کیان اسلامی را بی‌نظیر دانست و گفت: در خصوص پروژه باغ موزه دفاع مقدس باید توجه داشت که موضوع سازه و مهندسی و طراحی آن باید  با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما تطابق داشته باشد و نیز مستحکم و با دوام باشد.

وی در خصوص بخش محتوایی باغ  موزه دفاع مقدس کرمانشاه گفت: این  استان ۱۰ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز و ۱۷۰ هزار نیروی رزمنده در دفاع مقدس داشته است و باید معرفی شود و پیشنهاد می‌شود که مدل باغ موزه انقلاب اسلامی تهران برای این استان بومی سازی شود تا بازدیدکنندگان نقش مردم استان را در دفاع مقدس بشناسد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در خصوص  بخش مدیریت و حضور راویان در این باغ موزه گفت: راویانی باید آموزش ببینند و از بازنشستگان ارتش و سپاه و کسانی که دفاع مقدس را لمس کردند، به عنوان راوی استفاده شود.

لیاقت مردم استان کرمانشاه در پیشرفت و آبادانی بیشتر از وضعیت فعلی است

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس ۷۲۰۰ مرتبه مورد حمله بمباران هوایی و موشک باران قرار گرفت، گفت: باید با روحیه جهادی و بودجه خوب دولتمردان این باغ موزه به سرانجام برسد، امیدوارم در چهار سال حضور استاندار، این باغ موزه ساخته شود و از امکانات خوب ارتش و سپاه هم استفاده شود.

سردار صفوی با اشاره به همگرایی و وحدت رویه میان مسئولان استان کرمانشاه گفت: لیاقت مردم استان کرمانشاه در پیشرفت و آبادانی بیشتر از وضعیت فعلی است، در طرح گرمسیری ۴ سال گذشت و آب روی زمین نیامد.

وی ادامه داد: من در طرح گرمسیری دو گردش کار خدمت رهبر معظم انقلاب فرستادم، در این پروژه ۸ میلیارد دلار برای کنترل آبهای مرزی گذاشتند و بیشترین آن متعلق به کرمانشاه بود، تونل پروژه به اتمام رسیده اما باید آب به دشت بیاد تا کمکی به کاهش نرخ بیکاری شود.

سردار صفوی بیان کرد: در بحث راه آهن کرمانشاه، به صورت نمایشی قطاری را راه انداختند اما بعد قطاری نبود و باید این قطار را بیاورید و وصل کنید، هم اکنون راه آهن عراق به سوریه و مدیترانه وصل است، اگر راه آهن کرمانشاه به مدیترانه وصل شود با وجود منابع عظیم نفت و معادن و مواد خام سالی چند میلیارد دلار در بحث ترانزیت درآمد دارد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی بیان کرد: استاندار کرمانشاه  استقبال و شور و هیجان مردم استان در سفر مقام معظم رهبری را ببیند، جا دارد از آن خانم قهرمان، فرنگیس، یاد شود که چند عراقی را از پای درآود و من چادر این زن قهرمان گیلانغربی را بوسیدم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: در مظلومیت این استان همین بس که بعد از ۲۹ سال تازه به فکر افتادند که مرکز فرهنگی برای کرمانشاه بسازند، و یکی از نگین های درخشان کارنامه استان این باغ موزه است و امیدواریم به سرانجام برسد.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.