یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱

نماینده ولی فقیه در استان:

چهارمحال و بختیاری برای خروج از محرومیت نیازمند نگاه ویژه مسئولان است

دیدار

شهرکرد -نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: متاسفانه این استان و چند استان دیگر در کشور در محرومیت به سر می‌برند که اگر یک نگاه ویژه در سطح کلان نظام به آنان صورت نگیرد به همین شکل باقی خواهند ماند.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام شامگاه شنبه در دیدار با مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران با تاکید بر این که استان چهارمحال و بختیاری برای خروج از محرومیت نیازمند نگاه ویژه مسئولان ملی  است گفت: متاسفانه این استان و چند استان دیگر در کشور در محرومیت به سر می‌برند که اگر یک نگاه ویژه در سطح کلان نظام به آنان صورت نگیرد به همین شکل باقی خواهند ماند و همچنان به عنوان استان محروم از آنها یاد خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام افزود: بعد از گذشت ۳۸ سال از انقلاب اسلامی در شأن این نظام و انقلاب نیست که همچنان به برخی از استان‌های کشور استان محروم بگویند که خروج از این وضعیت نیازمند یک نگاه ویژه و اساسی به این استان‌ها است.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به دغدغه جدی مقام معظم رهبری بر روی مسئله عدالت که بارها نیز بر روی آن تاکید کرده‌اند گفت: اگر در توزیع امکانات واقعا یک نگاه عدالت محورانه در کشور حاکم شود و برنامه‌ریزی‌ها  درست صورت بگیرد به گونه‌ای که استان‌های محروم همچون چهارمحال و بختیاری طی چند سال مشکلات و کمبودهای اساسی آن‌ها برطرف شود و یکسان و هم تراز با دیگر استان های برخوردار  و درحال توسعه بشوند قطعا این مایه آبرو و بالندگی نظام خواهد شد و اگر مشکلاتی هم وجود داشته باشد برای همه استان‌های کشور یکسان خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان تاکیدکرد: این مسئله و دغدغه بسیاری اساسی و کلیدی را بارها و بارها به تمام مسئولانی که از کشور به استان سفر کرده‌اند گفته‌ایم و آقایان نیز در استان قول می‌دهند که این مشکلات را حل کنند ولی متأسفانه وقتی به تهران باز می‌گردند گرفتار مسائلی دیگری می‌شوند و وعده‌هایی  را که داده‌اند، فراموش می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام با تاکید بر این که استان ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیار غنی برای شکوفایی و پیشرفت دارد تصریح کرد: کردشگری، کشاورزی، دامداری و تا حدودی صنعت از جمله استعدادهای این استان هستند که اگر مسئولان ملی بر روی این‌ها برنامه‌ریزی و فعالیت جدی و اساسی انجام دهند، قطعا مایه رشد و توسعه استان خواهد شد.

در این دیدار نیز آقای مهدی چمران بر ایجاد تحول و حرکت در کسب و کار مردم تاکید کرد و گفت: اگر بازار استان رونق و توسعه داخلی خودش را داشته باشد قطعا خودش می‌تواند بسیار از نیازها و کاستی های درونی خودش را برطرف کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.