سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹

بیانیه پارلمان آل خلیفه ضد ایران

پارلمان آل خلیفه

پارلمان بحرین با صدور بیانیه ای ادعاهای قبلی مقامات آل خلیفه را درباره ایران تکرار کرد.

به گزارش قدس آنلاین، پارلمان بحرین امروز در بیانیه ای دخالت ایران در امور داخلی این کشور و اقدام ایران به حمایت، تغذیه مالی و آموزش عملیاتهای تروریستی در بحرین با هدف ایجاد آشوب، ویرانی، فتنه و تفرقه در آن را محکم نموده و آخرین نمونه این عملیات ها را انفجار خطوط انتقال نفت بحرین در منطقه بوری خواند.

در این بیانیه انفجار رخ داده در خطوط انتقال نفت بحرین را تروریستی و خطرناک توصیف و ادعا شده است: ثابت شده این عملیات تروریستی با حمایت ایران انجام گرفته است!  این اقدامات ایران از آغاز وقایع سال ۲۰۱۱ (اشاره به آغاز انقلاب ۱۴ فوریه) تا کنون منجر به کشته شدن ۲۲ پلیس و مجروحیت ۳۴۵۲ پلیس دیگر در بحرین شده که این اقدامات واضح ایران نیازمند تحرک سریع بین المللی، منطقه ای و عربی برای حفظ امنیت و استقرار بحرین است!

پارلمان بحرین مدعی شد: وقت آن رسیده تا دخالتهای ایران، طمع کشورگشایی و نقشه های توطئه آمیز آن بر ضد بحرین و دیگر کشورهای منطقه قاطعانه متوقف گردد، که از جمله آنها اقدام اخیر خصومت آمیز شبه نظامیان حوثی یمن به شلیک موشک بالستیک ساخت ایران از داخل خاک یمن به ریاض پایتخت کشور دوست و همسایه ما سعودی بود.

در بخش پایانی بیانیه مجلس بحرین از حکومت و پادشاه عربستان برای همکاری پس از انفجار در خطوط انتقال نفت بحرین و از سرگیری پمپاژ نفت خام به این خطوط توسط عربستان قدردانی نموده است.

از سوی دیگر وزارت کشور بحرین نیز موضع مشابهی اتخاذ کرد.

وزرات کشور بحرین در بیانیه ای به نقل از وزیر کشور بحرین اعلام کرد: آتش سوزی رخ داده در خط انتقال نفت در منطقه بوری بحرین عملیاتی خرابکارانه و تروریستی با هدف آسیب رساندن به مصالح عالی بحرین و سلامت شهروندانش بوده است.

در بیانیه وزارت کشور بحرین آمده نتیجه تحقیقات و بررسی های تیم امنیتی حاکی از آن است که آتش سوزی تعمدی بوده است و هم اکنون عملیات شناسایی متهمین و بازداشت آنان در جریان است.

در این بیانیه ادعا شده است:  وزیر کشور بحرین تاکید کرده است وقایع تروریستی اخیر که بحرین شاهد آنها ست با دستورات مستقیم از ایران و از طریق تماس و ارتباط با ایران رخ میدهد، امنیت و سلامت شهروندان بحرینی و مقیمان در بحرین در درجه اول اهمیت بوده و بحرین در راه حفظ امنیت و سلامت عمومی از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.