سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱

بازگشایی محورهای ارتباطی دهستان موگویی باید در اولویت کاری مسئولان باشد

اقبال عباسی

شهرکرد-استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بازگشایی محورهای ارتباطی تمامی روستاهای دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ و برق رسانی به این مناطق در اولویت کاری مسئولان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، اقبال عباسی در اولین سفر استانی خود به شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری گفت: احداث ۸ کیلومتر مسیر ارتباطی روستای چین به زرگ از دهستان موگویی از توابع شهرستان کوهرنگ تا کنون بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی افزود: پیگیری های لازم و اخذ مجوزهای قانونی جهت ساخت مدرسه در روستای زرگ به منظور پوشش دانش آموزان روستاهای اطراف انجام شده است.

عباسی تاکید کرد: بازگشایی محورهای ارتباطی تمامی روستاهای دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ و برق رسانی به این مناطق در اولویت کاری مسئولان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: پنل های خورشیدی به منظور برق رسانی سریع تر در نظر گرفته شده است و اقدامات لازم در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.

در ادامه نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت:یکی از الزامات در روستاهای دهستان موگویی مقاوم سازی منازل مسکونی به منظور پیشگیری از خسارت احتمالی در حوادث غیرمترقبه می باشد.

علی کاظمی باباحیدری افزود: یکی از مهمترین اهداف برنامه ششم توسعه، توجه به مناطق محروم روستایی و عشایری است.

وی تصریح کرد:عشایر نقش مهم و مستقیم در تامین محصولات پروتئینی و لبنی دارند،بنابراین فراهم کردن نیازهای اولیه آنان جزء خواسته های اصلی مردم محسوب می شود.

کاظمی تاکید کرد: تجهیز دهستان موگویی به آمبولانس ، ارتقای وضعیت بهداشتی و درمانی و تقویت منابع طبیعی و آبخیزداری باید در اولویت کاری مسئولان باشد.

نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس با اشاره به اینکه گازرسانی به روستاهای شیخ علیخان، سرآقاسید و تمامی روستاهای دهستان موگویی از اولویت های دولت است افزود: هزینه هر علم گازرسانی در کشور ۶ میلیون تومان است اما گازرسانی به بازفت و دهستان موگویی ۲۰ میلیون تومان است اما با این وجود با گازرسانی به این مناطق کمک بزرگی به حفظ منابع طبیعی و جنگل های منطقه می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.