شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲

میراث فرهنگی استان مرکزی اجرای طرح اشتغال فراگیر روستایی را آغاز کرد

اداره کل میراث فرهنگی

اراک- مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: اشتغالزایی روستایی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، از این رو تیم کارشناسی سفرهای یک روزه ای را به تمام شهرستان های استان دارند و با دهیاران، کارآفرینان و بخشداران هر شهرستان به صورت جداگانه جلسات توجیهی برگزار می کنند تا بتوان پتانسیل های هر روستا را برای اشتغال آفرینی بررسی و بسته های کارشناسی را در خصوص هر کدام ارائه داد.

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از میراث فرهنگی استان مرکزی، سیدمحمد حسینی با اعلام این خبر گفت: به دلیل اهتمام جدی ریاست جمهوری در خصوص اشتغال، ابلاغ بخشنامه اشتغال فراگیر توسط معاون اول رییس جمهوری و همچنین تفاهم نامه ای که بین سازمان میراث فرهنگی کشور و معاونت امور روستایی ریاست جمهوری در ابتدای سال جاری منعقد شد، اداره کل میراث فرهنگی استان مصمم شد با مراجعه مستقیم معاونین سه حوزه کاری به تمام شهرستان های استان و ایجاد جلساتی به همراه بخشدار مرکز، بخشداران، دهیاران و کارآفرینان، پتانسیل های هر شهرستان و روستا را بررسی و بسته های اشتغال آفرینی متفاوتی را ارائه کند تا بتوان رهگشایی برای جویندگان شغل بود.

وی ادامه داد: تاکنون معاونین اداره کل به دو شهرستان آشتیان و کمیجان مراجعه کرده و با برگزاری جلسات روند اجرای این طرح را آغاز کرده اند و طبق جدول برنامه ریزی در تمام شهرستان های استان چنین جلساتی را برگزار خواهند کرد.

او همچنین اظهار کرد: در جلسات برگزار شده در دو شهرستان مقرر شد تا دهیاران با جمع آوری اطلاعات روستاها در خصوص توانمندی ها و پتانسیل های موجود در حوزه استحفاظی خود، معاونین و کارشناسان میراث فرهنگی استان را در پیشبرد هدف ایجاد اشتغال در سه حوزه اداره کل یاری کنند.

سرپرست معاونت صنایع دستی استان نیز در خصوص این طرح توضیح داد: هدف از اجرای این طرح به عنوان نمونه آن است که اگر در روستایی کارگاه صنایع دستی در حال فعالیت است، در صورت دارا بودن مجوز با اعطای تسهیلات حمایتی و در صورت نداشتن آن با ایجاد انگیزه برای فعالیت رسمی هنرمندان این عرصه را در مسیر اشتغال آفرینی هدایت کنیم.

قاسم کاظمی گفت: در خصوص دو معاونت دیگر اداره کل نیز روند به همین صورت است و تلاش اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای اشتغال روستایی تا تحقق اهداف پیش رو با سرعت ادامه خواهد داشت.

او در پایان گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی، خانه مسافر، کارگاه های صنایع دستی، بازارچه های صنایع دستی، سفره خانه های سنتی از پیشنهاداتی است که اداره کل به کارآفرینان و جویندگان شغل پیشنهاد می دهد و در حمایت از آنان برنامه های و پکیج های مشخصی را ارائه می دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.