پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸

اولین کنگره شهدای استان البرز سال آینده برگزار می شود

کنگره شهدا

کرج- استاندار البرز با بیان اینکه رتبه اول این استان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور جایگاه ارزشمندی است از برگزاری اولین کنگره شهدای استان البرز در سال آینده خبرداد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، محمدعلی نجفی در هفتمین شورای ترویج فرهنگ ایثارو شهادت استان البرز که پیش از ظهر امروز پنج شنبه برگزار شد اظهار کرد: مقدمات برگزاری این کنگره استانی در سال ۹۷ چیده شود و از فرصت مناسبی که با اجتماع این خانواده های معظم ازروایتگری خاطرات پدران و مادران شهدا و مصاحبه ها و ثبت روایات آن ایام بوجود خواهد آمد درجهت ترویج فرهنگ اصیل ایثار و شهادت در جامعه بهره برد.

استاندار البرز با اشاره به ضرورت فراهم آمدن فضا برای برگزاری این گردهمایی فرهنگی ادامه داد: استان البرز سهم بالایی را در انقلاب اسلامی داشته است و تا کنون نیز شاهد برگزاری کنگره شهدا در استان نبوده ایم، بنابراین با اهتمام ویژه ای در سال جدید شاهد برگزاری این کنگره خواهیم بود.

رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در ادامه با اشاره به جمعیت شهدای استان البرز خاطرنشان کرد: رتبه اول استان البرز در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور جایگاه ارزشمندی است، ضمن اینکه تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس استان البرز با جمعیت ۵۰۰ هزار نفری آن سالها ۴ هزار شهید بوده است و این نشان می دهد که البرز جایگاه ویژه ای در سهمیه ایثار و شهادت دارد.

نجفی در ادامه به اهمیت تداوم دیدارهای مسئولان با خانواده های معظم شهدا و ایثارگردان پرداخت و گفت: باید فضایی فراهم شود تا در جریان سرکشی از این قشر گرانقدر برگ دیگری بر کارنامه افتخارات یادگاران انقلاب اسلامی اضافه شود.

وی در این رابطه پیشنهاد داد تا اداره کل بنیاد شهید در استان با احصاء ظرفیت های فرهنگی در محله ها، بخش ها و نواحی شهری خانواده های معظم شاهد را شناسایی و در این زمینه با نگاهی جامع برنامه ریزی و کار فرهنگی از نمادهای فرهنگی در استان صورت گیرد.

استاندارالبرز تأکید کرد: سرکشی از خانواده معظم شهدا باید با شاکله و انسجام مشخص و طبقه بندی شده ای از سوی مدیران دستگاه ها  تداوم پیدا کند.

رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در بخش دیگری در رابطه با اهمیت ساماندهی گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) نیز گفت: امامزاده محمد کرج یکی از نوادگان اعظم هستند و باید با نگاه ویژه ای شاهد ساماندهی این گلزار ملی باشیم.

وی اضافه کرد: تلاش شهرداری کرج و شورای شهر نیز بر این اساس باشد که درطراحی و اِلمان این طرح با دقت نظر ویژه ای کار صورت گیرد و طراحی و نوع اجرا اگر نیاز به بازنگری وجود دارد دیده شود، ضمن اینکه از سرفصل بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز اعتبار مورد نیاز جهت تسریع در تکمیل طرح صورت خواهد گرفت.

استاندار البرز به اجتماع چشمگیر روز گذشته مردم استان البرز در پاسخ به برخی کارشکنی ها اشاره کرد و اظهارداشت: حضورخوب مردم استان البرز و شهرکرج، روز گذشته، پیمان و میثاق مجددی با مقام معظم رهبری و ولایت فقیه بود و اعلام انزجار از کسانی که از حق اعتراض می خواستند سوء استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مسائل مختلفی را از زبان مردم از روز اول شاهد بودیم، در خصوص مسائل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ... خطابم به مسئولان استان و مدیران است که باید برای اینگونه صداها گوش شنوا داشته باشند و فرصتی فراهم شود تا امکان بیان مسائل و دغدغه ها وجود داشته باشد.

استاندارالبرز ادامه داد: مردم باید راحت بتوانند با مدیران و سایر قوا اعم از قوه مجریه، قضائیه و مقننه مسائل خود را مطرح کنند.

نماینده عالی دولت در استان با قدردانی از اجتماع بزرگ روز گذشته مردم کرج  و استان البرز تصریح کرد: از این صف و صفوف مردم که مانع سوء استفاده دیگران شدو همچنین از نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج، سپاه قدردانی می کنم.

وی در پایان با بیان اینکه کم و کاست های فراوانی وجود دارد افزود: فضای وحدت و دوستی و امکان شنیدن حرف های به حق مردم را باید حفظ کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.