پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶

خراسان شمالی ۳۰۰ دستگاه کمباین نیاز دارد

کشاوری

بجنورد-معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه این استان در فصل برداشت غلات به ۳۰۰ دستگاه کمباین نیاز دارد گفت: کمباین های مهاجر از استان های مازندران، گلستان و خراسان رضوی تامین می شود

به گزارش قدس انلاین، محمد جواد تشکری با بیان اینکه برداشت غلات در این استان از نیمه خرداد ماه آغاز می شود اظهار کرد: هم اکنون ۱۸۰ دستگاه کمباین داخلی آماده به کار برای برداشت محصول هستند که برای کمباین داران و ناظران کلاس آموزشی نیز برگزار خواهد شد.
وی افزود: برای برداشت غلات به منظور نظارت با نظام مهندسی کشاورزی تفاهم نامه ای بسته شده و همچنین معاینه فنی نیز صادر شده است.
تشکری افزود: کمباین هایی که از خارج استان وارد می شوند معاینه فنی آنان بررسی می شود و همچنین برای جلوگیری از انتقال بیماری در پست های قرنطینه این استان بحث ضدعفونی نیز انجام خواهد شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: همچنین در خصوص نرخ برداشت نیز بستگی به نوع محصول و کمباین ۵ تا ۸ درصد افزایش قیمت خواهیم داشت.
کشاورزان خراسان شمالی پارسال ۱۳۹ هزار و ۸۲۴ تن گندم به سیلوهای استان گندم تحویل دادند.
امسال سطح سبز گندم آبی در خراسان شمالی ۴۹ هزار هکتار و سطح سبز گندم دیم ۶۹ هزار هکتار است.
پیش بینی شده با توجه به وضعیت سبز گندمزارها، ۲۵۴ هزار تن گندم تولید و ۲۰۰ هزار تن از این محصول خریداری شود.
استان خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می شود.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.