سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:

آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی بارندگی را داریم

 سیلابی‌ شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های کشور

قزوین_ مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: هشدارهای لازم بر مبنای بارندگی شدید و سیلابی شدن رودخانه ها به تمام دستگاه های امدادی این استان از چند روز گذشته و قبل از آغاز بارش ها داده شده است تا آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

ایرج زاهدپور در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت: بارش های رگباری در استان قزوین طی چند روز گذشته موجب راه افتادن سیل و آسیب وارد شدن به تأسیسات زیربنایی ۵ روستا شده است که اقدامات لازم در این زمینه توسط نیروهای کمک رسان انجام شد.

وی افزود: وقوع بارش های اخیر خسارت های محدودی را به همراه داشت که در برخی از روستاهای شهرستان بویین زهرا از جمله افتادن و شکستن درختان و آسیب تأسیسات صورت گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین بیان کرد: دستگاه های امدادی برای بروز حوادث بحرانی در حالت آماده باش هستند که در بارندگی های اخیر نیز تمام دستگاه های امدادی حضور داشت.

زاهدپور یادآور شد: همچنین در چند روز گذشته، به ۱۱ واحد صنعتی در شهرک صنعتی آراسنج نیز خسارت وارد شد و با حضور ادارات آب، برق و گاز بلافاصله خدمات لازم داده شد و خدمات زیربنایی دایر شده است.

وی عنوان کرد: با وقوع بارندگی های اخیر و خسارت های یاد شده، بلافاصله دستگاههای خدمات رسان از جمله هلال احمر، اداره راه، بنیاد مسکن، و مدیریت بحران وارد منطقه شدند و کمک رسانی را آغاز کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: هشدارهای لازم بر مبنای بارندگی شدید و سیلابی شدن رودخانه ها به تمام دستگاه های امدادی استان قزوین از چند روز گذشته و قبل از آغاز بارش ها داده شده است تا آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.