دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد خبر داد؛

افزایش ساعت خدمات‌دهی در تاسوعا و عاشورا نداریم

قطار شهری رشت

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد گفت: در روزهای تاسوعا و عاشورا افزایش ساعت ‌کاری در قطارشهری نداریم.

به گزارش قدس آنلاین ؛ وحید مبین‌مقدم  در خصوص خدمات‌رسانی در روزهای تاسوعا و عاشورا اظهار کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورا از ساعت 7 الی 22 در خط یک و دو قطارشهری  به زائران و مجاوران سرویس‌دهی داریم.
وی ادامه داد: در تایم پیک دسته‌های عزاداری و ساعات برنامه‌های حرم مطهر رضوی سرفاصله زمانی خط یک  به حداکثر 4 دقیقه می رسانیم اما در خط دو قطارشهری سرفاصله زمانی همان ده دقیقه است. 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد عنوان کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورا از ورود ادوات عظیم هیئت‌های عزاداری به داخل واگن‌ها برای راحتی زائران ممنوع است.
مبین‌مقدم در خصوص فضاسازی ایستگاه‌های قطارشهری خاطرنشان کرد: 33 ایستگاه قطارشهری در خط یک و دو  در دهه اول محرم متناسب با فضای شهر سیاه پوش شده است. 
وی در خصوص آمارمسافران جابه‌جا شده در تابستان امسال اظهارکرد:در تابستان امسال هر ماه به‌طور میانگین سه میلیون مسافر در خط یک قطارشهری مشهد جابه‌جا شده است که نسبت به تابستان سال 96 تغییری نکرده است اما در خط دو قطارشهری نسبت به افزایش ساعت سرویس‌دهی آن  آمار متفاوت است.
مبین‌مقدم افزود: رشد مسافران خط دو قطار شهری نسبت‌به زمان آزمایشی این خط افزایش پیدا کرده است. از زمان افزایش ساعت خدمات‌دهی خط دو قطارشهری  روزانه 24 هزار نفر مسافر روزانه با این خط جابه‌جا می شوند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد با اشاره به اینکه ظرفیت خط دو قطارشهری بیشتر است گفت: انتظار می رود با اطلاع‌رسانی بیشتر به شهروندان و با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها  تعداد مسافران این خط افزایش پیدا کند. 
 وی درخصوص ایستگاه های زائرپذیر خاطرنشان کرد: در خط یک قطارشهری ایستگاه‌های بسیج،پارک ملت،پایانه وکیل آباد و فرودگاه هاشمی نژاد مشهد است. 
برنامه قطارشهری به مناسبت اول مهر و شروع مدارس
مبین مقدم درخصوص  بازگشایی مدارس وآغاز مهرماه عنوان کرد: با آغاز مهر و بازگشایی مدارس برنامه ریزی برای خدمات‌دهی به صورت منظم در ساعت پیک تردد دانش آموزان و دانشجویان انجام شده است و فاصله زمانی در این تایم‌ها کاهش خواهیم داد.
وی ادامه داد: بسته محصولات "فرهنگ شهروندی" با جامعه هدف دانش‌آموزان در ایستگاه‌هایی که دانش‌آموز بیشتری تردد دارند مثل طالقانی، پارک ملت، شریعتی و... توزیع خواهد شد .
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد افزود:  طبق هر ساله  آیین نواختن زنگ مهر در یکی از مدارس در مجاورت خط یک ودو قطار شهری   حضور پیدا کرده و توصیه‌های آموزشی و فرهنگ استفاده از قطار شهری را آموزش و بسته فرهنگ شهروندی را توزیع خواهیم کرد.
منبع : ایسنا
انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.