پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

رشد سالمندی از رشد کل جمعیت بیشتر است

علوم پزشکی

گیلان - عباسی گفت: طی قرن‌های ۲۰ و ۲۱ سالمندی رو به افزایش بوده و رشدی سریعتر از رشد کل جمعیت داشته که این رشد معادل ۲ درصد است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، دکتر عباسی سالخوردگی جمعیت را پدیده فراگیر، جهانی رو به افزایش دانست و افزود: طی قرن‌های ۲۰ و ۲۱ سالمندی افزایش و رشدی سریعتر از رشد کل جمعیت داشته که این رشد معادل ۲ درصد است.

وی با بیان اینکه گیلان، بالاترین نرخ سالمندی در میان استان‌های کشور را داراست، تصریح کرد: براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در گیلان، سالمندان ۱۳.۲۵ درصد کل جمعیت گیلان را تشکیل می‌دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیشتر سالمندان استان بی‌سوادند و میزان بی‌سوادی در زنان بیشتر از مردان و در روستا بیشتر از شهر است ادامه داد: مشکلات مالی، بهداشت و سلامت عمده مشکلات مطرح شده در سالمندان است.

عباسی از اجرای سند ملی تحول نظام سلامت، رفاه و منزلت سالمندان مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی در استان خبر داد و گفت: گسترش برنامه های خود مراقبتی در سالمندی در تمام مناطق شهری و حاشیه شهر در گیلان از برنامه‌های معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

وی استمرار و گسترش برنامه مراقبت ادغام یافته و جامع سالمندی در تمام مناطق شهری، روستایی و حاشیه شهر را یکی از پروژه‌های راهبردی سلامت سالمندان در گیلان عنوان کرد.

انتهای پیام 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.