• پیاز هست؛ نظارت نیست

  پیاز هست؛ نظارت نیست

  بندرعباس- استان هرمزگان با وجود اینکه یکی از قطب های تولید پیاز است اما چندی وقتی اسیر نوسان قیمت های کاذب در سطح بازار و مراکز عرضه شده است.…

 • ثروت سبز همدان در «آتش غفلت» خاکستر می شود

  ثروت سبز همدان در «آتش غفلت» خاکستر می شود

  همدان- قریب به ۵۰۰ هکتار از جنگل ها و اراضی طبیعی استان همدان در سال ۹۵ به خاکستر تبدیل شده است که بنا بر ادعای مسئولان قریب به اتفاق این آتش سوزی ها عاملی به جز انسان نداشته و متاسفانه موجب سوختن ثروت ملی این استان شده است.

 • حقوق شهروندان کرجی در معابر عمومی ذبح می‌شود

  حقوق شهروندان کرجی در معابر عمومی ذبح می‌شود

  قدس: ساماندهی پرنده فروشی‌های سطح شهر کرج ازجمله اقداماتی است که در طی ۵ سال گذشته در دستور کار مسوولان خدمات شهری، دامپزشکی و بهداشت استان بوده است اما متأسفانه باوجود برگزاری جلسات متعدد در این راستا هنوز این موضوع به سرانجام قابل قبولی نرسیده است و شاهد ذبح حقوق شهروندان در معابر شهری هستیم.

 • کمبود امکانات در کرمانشاه نمک بر زخم بیماران سرطانی می پاشد

  کمبود امکانات در کرمانشاه نمک بر زخم بیماران سرطانی می پاشد

  کرمانشاه- در استان کرمانشاه اما از سرطان پوست به عنوان شایع ترین سرطان شیوع نام برده می شود و پس از آن به ترتیب سرطان های سینه، معده، کولون، سرطان خون، مثانه، مری، پروستات، ریه، نای و مغز شایع ترین سرطان های استان هستند و متاسفانه ابتلا به این بیماری ابتدای مشکلات جبران ناپذیری است که گریبان خانواده ها را می گیرد.

 • درخت مقدس ماداگاسگار «قاتل» مادربزرگان چابهاری!

  درخت مقدس ماداگاسگار «قاتل» مادربزرگان چابهاری!

  زاهدان- تمر هندی گیاهی از خانواده‌ نخودها است و میوه‌هایی شبیه باقلا دارد که در«ماداگاسکار» به عنوان درختی مقدس و پادشاه درختان تلقی می‌شود اما در ایران و بندر چابهار بسیاری از مردم اعتقاد دارند که کاشت این درخت موجب کوتاهی عمر مادربزرگ ها می شود!

 • کمبود اعتبارات «شهربازی» ارومیه را به بازی گرفته است

  کمبود اعتبارات «شهربازی» ارومیه را به بازی گرفته است

  ارومیه- دی ماه سال گذشته معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه از احداث و افتتاح شهربازی بزرگ ارومیه در اردیبهشت ماه سال ۹۶ خبر داد اما با فرا رسیدن سه ماهه دوم و گذشت یک ماه از تابستان امسال به نظر می رسد امیدی به بهره برداری این شهربازی نیست.

 • بیمارستان های یاسوج فرسوده است

  بیمارستان های یاسوج فرسوده است

  یاسوج- احداث بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی شهید جلیل شهر یاسوج در کهگیلویه و بویراحمد پس از گذشت ۱۱ سال همچنان به اتمام نرسیده و بیماران کهگیلویه و بویراحمدی برای معالجه و دریافت خدمات درمانی در استان های همجوار سرگردان و آواره اند.

سه سرویس استانها

 • پرواز مشکلات بر فراز روستای «لک لک»

  پرواز مشکلات بر فراز روستای «لک لک»

  مشهد- هنوز به آرامگاه خواجه ربیع نرسیده در سمت چپ بولواری پهن خودنمایی می‌کند، بلواری شلوغ که اکنون یکی از خروجی‌های اصلی شهر مشهد شده است، خروجی که به سمت شهرهای کلات و روستاهای حوالی کارده ختم می‌شود.اما این بلوار و مناطق متصل به آن خود حکایتی جداگانه دارد، حکایتی از تشکیل یک حاشیه پرحاشیه در شرق مشهد.

 • کمبود اعتبارات «شهربازی» ارومیه را به بازی گرفته است

  کمبود اعتبارات «شهربازی» ارومیه را به بازی گرفته است

  ارومیه- دی ماه سال گذشته معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه از احداث و افتتاح شهربازی بزرگ ارومیه در اردیبهشت ماه سال ۹۶ خبر داد اما با فرا رسیدن سه ماهه دوم و گذشت یک ماه از تابستان امسال به نظر می رسد امیدی به بهره برداری این شهربازی نیست.

 • قیمت مرغ به آسمان پر کشید

  قیمت مرغ به آسمان پر کشید

  مشهد- گران شدن قیمت گوشت قرمز و رسیدن آن به نرخ ۵۰ هزار تومان اقبال برای خرید مصرف گوشت سفید مانند ماهی و بویژه مرغ را افزایش داده است با این حال نوسانات قیمتی این ماده پروتئینی، خرید و مصرف آن را در بین اکثر مردم در حالت سینوسی و تحت تأثیر قرار داده است.

 • «قاچاق انسان» پدیده ای ناهنجار در مرز های شرقی

  «قاچاق انسان» پدیده ای ناهنجار در مرز های شرقی

  زاهدان- اگر سفری به مرز های شرقی کشور داشته باشید به طور حتم شب هنگام خودرو هایی را در محور های جنوب این استان مشاهده می کنید که با سرعت های سرسام آور و هم چراغ خاموش و به مثابه یک شبح از کنار شما می گریزند.

 • «خورنج» تاریخی ناپیدا در هاله‌ای از رمز و راز

  «خورنج» تاریخی ناپیدا در هاله‌ای از رمز و راز

  قدس آنلاین- پیرانشهر شهری تاریخی است که تعداد ۱۱۳ تپه باستانی دارد که این امر حاکی از تاریخی بودن منطقه و وجود تمدن های نیرومند و درخشان قبل از اسلام مانند تمدن ماننا، پارسوا، اورارتو، مادها، زاموا و تمدن اسلامی است.

 • آخرین جزئیات آتش سوزی لنچ های بندر کنگان

  آخرین جزئیات آتش سوزی لنچ های بندر کنگان

  بوشهر-مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در جریان حادثه آتش‌سوزی در بندر کنگان که ۱۳ فروند لنج در آتش‌ سوخت ۱۰ نفر از آتش‌نشانان و ملوانان مصدوم شدند.

 • «بیلقان» تابلوی زیبای طبیعت با قاب تاریخی در استان البرز

  «بیلقان» تابلوی زیبای طبیعت با قاب تاریخی در استان البرز

  کرج-دهستان بیلقان درواقع آخرین حد محدوده شهری کرج محسوب می‌شود و بعدازآن روستاهای کناره جاده چالوس و در حاشیه رودخانه کرج واقع‌شده‌اند.

 • ریل‌هایی که از گرما فرار می‌کنند!

  ریل‌هایی که از گرما فرار می‌کنند!

  هفته گذشته خبری منتشر شد که قطار مسافربری خرمشهر - تهران بین ایستگاه «هفت تپه» و «میان آب» از ریل خارج و سبب مسدود شدن مسیر شد.

 • کارانه پرستاران سمنانی یک ساله شد

  کارانه پرستاران سمنانی یک ساله شد

  سمنان- مطالبات ۱۱ ماهه پرستاران بیمارستان کوثر سمنان و عدم تحقق وعده های مسئولان در پرداخت معوقات موجب تجمع بسیاری از پرستاران در آخرین روز های تیرماه و در مقابل استانداری سمنان شده است تا شاید گامی برای وصول مطالبات آن ها برداشته شود.

 • زیتون کاران زنجانی در انتظار «برند سازی»

  طارم زنجان قطب زیتون کشور؛

  زیتون کاران زنجانی در انتظار «برند سازی»

  زنجان- امروزه زیتون تولیدی در زنجان علیرغم نداشتن برند مخصوص به دلیل شرایط اقلیمی خاص و استفاده نکردن از سموم شیمیایی برای آفت زدایی طرفداران زیادی را در بازارهای داخل و خارجی برای خود دست و پا کرده است.

 • «ریگان» در کانون بی توجهی

  «ریگان» در کانون بی توجهی

  کرمان- ریگان یکی از شهر های جنوب استان کرمان است که این روز ها بلایای طبیعی و نبود امکانات مشکلات مضاعفی برای ساکنانش فراهم ساخته است و تابستان امسال برای ساکنان آن با خاطرات بسیار تلخی همراه بود و به گونهای که احساس می شود در کانون بی توجهی قرار گرفته است.