همه‌ی خبرهای امروز
 • عباسعلی سپاهی یونسی دیروز ۱۰:۴۴

  رکورددار «عوارض خروج» هم شدیم!

  عباسعلی سپاهی یونسی

  این روزها عادت شده هر از گاهی منتظر خبری ناب یا اتفاقی نادر در سرزمینمان باشیم. یک روز روسری سر مرد بی نوایی می‌کنیم که آمده است تا در کنار تیمش باشد و او و خودمان را مضحکه خاص و عام می‌کنیم و روزی معاون اول قوه قضائیه در نشست خبری سوت بلبلی می‌زند و بهانه‌ای می‌شود برای جوک‌های جدید و یک روز خبر می‌رسد قرار است عوارض خروج از کشور افزایشی سه برابری داشته باشد.

 • مالک شریعتی ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۱:۲۵

  حاج قاسم سلیمانی سردار صلح جهانی

  مالک شریعتی

  این خبر خوب پس از آن بیان شد که سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه چندی پیش، پایان رسمی حکومت خودخوانده داعش در منطقه عراق و سوریه را در نامه‌ای به محضر رهبر انقلاب اسلامی تبریک گفته بود و اکنون بقایای نحس آن‌ها در عراق پاکسازی شد و ان شاءالله به زودی در سوریه نیز رخ خواهد داد.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۱:۰۱

  ۵۰۰ میلیون تومان بابت یک مصاحبه!

  خسرو معتضد

  هفته پیش یک فوتبالیست پرتغالی را به ایران دعوت کردند، تمام هزینه‌های هواپیما و خورد و خوراکش را تقبل کردند و صد هزار یورو برابر ۵۰۰ میلیون تومان بابت نیم ساعت حرف زدن و مصاحبه با او به او دستخوش دادند. برای نگهداری سگش در آن یک شبانه‌روز که در ایران بود ۱۰۰۰ یورو هزینه کردند.

 • مجید ابهری ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۰۹:۵۵

  تنوع مراکز تصمیم گیری به اعتیاد دامن زده است

  دکتر مجید ابهری

  اعتیاد آسیبی است که به یک سازمان و نهاد خاص مربوط نمی‌شود. پیش از پیروزی انقلاب این ناهنجاری وجود داشت و پس از انقلاب نیز بر اساس افزایش جمعیت و برنامه‌ریزی‌های نادرست، مواد مخدر شدیدتر و گسترده‌تر شد.

 • عباسعلی سپاهی یونسی ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۰۹:۴۵

  قدر یک ملت همدلی

  عباسعلی سپاهی یونسی

  وقتی وارد میوه فروشی محقر پیرمرد در قصر شیرین می‌شوم، مرد دوست دارد بداند از کجایم و همین که می‌گویم از مشهد آمده‌ام، دوباره نگاهم می‌کند و می‌گوید:« قربان امام رضا(ع) بشوم».

 • 1 ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۰۹:۴۴

  پیشگیری از اعتیاد را باید از مدارس شروع کنیم

  هومان نارنجی‌ها

  سرعت رشد اعتیاد در کشور آنچنان زیاد نیست. برای تعیین میزان این سرعت و در تحقیقات شیوع شناسی کشور باید برنامه‌ای منظم و به صورت سریالی انجام شود تا بتوانیم سن واقعی اعتیاد را رصد کنیم.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۲۲

  وبال صنعت خودروی معیوب داخلی بر گردن مردم

  خسرو معتضد

  فهرست خودروهای یک شرکت ایرانی را در جراید چاپ کرده بودند. این شرکت قرار بوده خودروهای مونتاژ تولید کند.دیدم رودربایستی را کنار گذاشته شاسی بلند تا ۲۵۰ میلیون تومان و هیوندایی تا حدود ۱۸۰ میلیون تومان عرضه کرده‌اند. آن هم در اقساط ۱۱ میلیون و ۲۰ میلیون و غیره میلیون تومانی همه بالا، همه برای یک اقلیت رانت‌خوار خاص.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۱:۰۲

  شهرهای کانکسی جای خانه‌های چینه‌ای

  خسرو معتضد

  در یکی از روستاهای زلزله زده حوالی سرپل ذهاب دیدم دبستان روستایی را با چند کانکس بزرگ ۱۸ متری دایر کرده‌اند،کانکس‌هایی دارای دو در و چند پنجره و بسیار زیبا

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۰۸:۴۲

  دولت و الزام‌های مربوط به «شبکه ملی اطلاعات»

  سید مصطفی حسینی راد

  هنوز هم پس از ۱۲ سال از کلید خوردن «طرح شبکه ملی اطلاعات» در کشور و در شرایطی که گفته می‌شود زیرساخت‌های سخت‌افزاری شبکه ملی اطلاعات آماده شده است، ابهام‌های زیادی برای کاربران و ذی‌نفعان بالقوه این شبکه وجود دارد.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۲:۴۲

  ماجرای بعضی از دوستان عرب ما

  خسرو معتضد

  جامعه:این روزها سفره گسترده و پر از خوان نعمت محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی که قرار است بزودی جانشین پدر دچار زوال عقل خود شود، بسیار پرمشتری شده و خیل گسترده‌ای از رجال و شیوخ کشورهای عربی خاورمیانه راهی ریاض می‌شوند.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۰۸:۲۹

  شکست سعودی‌ها در کودتای نافرجام عبدالله صالح

  محمدصادق کوشکی

  وسوسه گری سعودی‌ها و اماراتی‌ها همچنان ادامه داشت تا اینکه در طول چند روز گذشته شاهد بودیم که اماراتی‌ها و سعودی‌ها با علم کردن عبدالله صالح که طرح همکاری مجدد با سعودی‌ها را مطرح می‌کرد و به دنبال حذف کامل انصارالله از صحنه سیاسی یمن بود موجب شد که آخرین تیر ترکش آن‌ها برای به دست آوردن صنعا و شکست دادن انقلابیون که از طریق خیانت عبدالله صالح به ائتلاف انتخاب کرده بودند به سمت خودشان بازگردد.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۵۲

  گزارش‌های گل و بلبلی!

  خسرو معتضد

  وزیر کشور طی برنامه‌ای تلویزیونی تا توانست گل گفت و دُر و گوهر ساخت که نشان دهد در واقعه زلزله سهمگین غرب کشور تمام تدابیر لازم را به کار بسته و هیچ مشکلی پیش نیامده است.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۱:۵۱

  خودروهای دودزا؛ نه فرهنگ هست نه قانونِ بازدارنده!

  سید مصطفی حسینی راد

  امسال گویا غول آلودگی هوا قصد ندارد براحتی دست از سر کلانشهرهای ایران بردارد. شهری مانند مشهد از آغاز فصل سرما، تقریباً در کمتر روزی آسمانش را آبی دیده است.

 • معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۰:۲۶

  پول خُرد برای خرید نان!

  خسرو معتضد

  جامعه:«گرانی نان یک مسئله است، پول خُرد نداشتن یک مسئله و به جان هم انداختن نانوا و مشتری یک مسئله.چه سیاستی است پول خُرد نداریم اما قیمت‌ها را خُرد می‌دهید ۹۲۰ تومان و ۴۶۰ تومان.- از پیام و نامه یک خواننده روزنامه.-»

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۱:۴۸

  دوستی یک جانبه تا کی؟

  خسرو معتضد

  نمی‌دانم چرا ما در همه امور روش افراط و تفریط را پیش گرفته‌ایم؛ گاهی زنگیِ زنگ هستیم و گاهی رومی روم.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۰:۲۷

  مردم ایران ۶ برابر آمار جهانی نان می‌خورند

  خسرو معتضد

  در خبری خواندم «ایرانی‌ها ۶ برابر آمار جهانی نان می‌خورند. رقم خیره کننده‌ مصرف سرانه نان هر ایرانی در سال ۱۶۰ کیلوگرم است که این آمار در دنیا فقط ۲۵ کیلوگرم است.»

 • بلک فرایدی ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۰:۲۱

  بلک فِرایدِی؛ جلوه جدید غربزدگی

  مجتبی دانش‌طلب

  بعد از «کریسمس» و «ولنتاین» حالا چشم بازار ایران به «بلک فرایدی» هم روشن شده است! نظام «سرمایه‌داری» در چنین مواردی خودش را خیلی خوب نشان می‌دهد

 • معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۱:۳۲

  ۸ میلیون یورو شیرینی در یک معامله !

  خسرو معتضد

  چندی پیش در خبرها آمده بود:«یک شرکت انگلیسی از شرکت فرودگاه‌های ایران به دلیل خرید گران‌تر هواپیماهای «فلایت چک» از یک شرکت دیگر، به سازمان بازرسی کل کشور شکایت کرده است

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۰:۴۳

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  تفاضل دیه خون بنیتا!

  خسرو معتضد

  تبهکار بی‌شرمی نوزاد شیرخوار هفت- هشت ماهه را که پدر و مادر مظلومش او را روی صندلی عقب خودرو بی‌در و پیکر پراید گذارده بودند، پس از سرقت اتومبیل والدینش، چند روز در حال زجر و گرسنگی و بی‌مادری رها می‌کند و این کودک مظلوم لحظات احتضار را می‌گذراند و فوت می‌کند.

 • حریرچی ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۵۸

  قائم مقام وزارت بهداشت مطرح کرد

  انتقاد از انتشار تصاویر جانباختگان زلزله

  محمود مصدق

  قائم مقام وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ادعای شیوع بیماری واگیر وبا در مناطق زلزله زده را رد کرد و گفت: بیماری عفونی خاصی در بین زلزله زدگان مشاهده نکرده‌ایم.

 • زلزله کرمانشاه ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۳۷

  فرصت بی نظیر تقویت سرمایه‌های اجتماعی و ملی

  قائم شریعتی

  حضور رهبر معظم انقلاب به عنوان عالی‌رتبه‌ترین مقام کشور حاوی پیام دیگری نیز بود که در فرمایشاتشان خطاب به مسئولان امر نیز تجلی یافت، «هماهنگی هر چه بیشتر و مدیریت متمرکز و یکپارچه» نکته‌ای که حلقه مفقوده بسیاری از کارها و فعالیت‌ها در سطح کشور است و سبب می‌شود نه تنها کارایی و اثربخشی آن‌ها آن گونه که باید و شاید احساس نشود، حتی در مواقعی از تأثیر آن نیز بکاهد و برخی کارها برخی دیگر را خنثی کند.

 • محمد ابراهیم محمدی ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۰

  امور تربیتی و ضرورت‌های نوسازی

  محمد ابراهیم محمدی

  پرورش مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش در وزارت آموزش و پرورش است، به همین دلیل حاکمیت و مردم بیشترین انتظار را از این بخش به‌غایت تأثیرگذار داشته و دارند و به قاعده مطالبات جدی از این دستگاه بزرگ فرهنگی و آموزشی به نام پرورشی رقم می‌خورد.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۱۰:۲۶

  زلزله را کم هزینه کنیم

  خسرو معتضد

  در سال ۱۳۶۹ که زلزله وحشتناک و پرتلفات منجیل روی داد یکی از دوستان نظامی من دریادار فقید اشکبوس دانه کار که خدا بیامرز خیلی زود در میان سالی درگذشت طرح بزرگ و جامعی تهیه کرد که من در مجله ماهانه کهکشان آن را به چاپ رساندم و در دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی خیلی مورد توجه قرار گرفت و قرار بود به اجرا دربیاید که نشد.

 • مالک شریعتی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ ۰۹:۵۲

  به درد مردم برسید نه حاشیه سازی

  مالک شریعتی

  در حادثه پلاسکو ـ که بر خلاف زلزله، عامل انسانی نقش پررنگ تری در بروز حادثه یا رعایت نکردن نکات ایمنی ایفا کرده بود ـ رهبرانقلاب باز هم در پیام خود، مسئله مقصریابی در ابتدای کار را بشدت تقبیح کرده و اولویت را به کمک رسانی داده بودند: «در حال حاضر همه تلاش‌ها باید برای نجات جان گرفتارشدگان جهت‌دهی شود.

 • جواد صبوحی ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۱۰:۱۷

  تا روزی دیگر که درخت وعده‌ها ثمر دهد!

  جواد صبوحی

  روزنامه نگاران می‌گویند از میان رخدادهایی که هر روز به وقوع می‌پیوندد، رویدادی شانس انعکاس و انتشار دارد که دارای ارزش خبری «دربرگیری» باشد؛ یعنی خبری که بر بسیاری از افراد جامعه تأثیرگذار باشد و البته چندان اهمیتی ندارد که این تأثیر، مثبت یا منفی و مستقیم یا غیرمستقیم باشد. مثل خبر اعلام زمان واریز یارانه‌ها در هر ماه که برای بسیاری از مخاطبان مهم است و همه آنان را دربر می‌گیرد.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۱۰:۱۵

  رقابت خودروسازان در جاده «هیبریدی‌ها»

  سید مصطفی حسینی راد

  این روزها شهروندان ساکن در کلانشهرهایی مانند تهران و مشهد هنگام رفت و آمد در خیابان‌های شهر، وقتی کوه‌های بیرون شهر که نه، حتی ساختمان‌های بلند چند کیلومتر دورتر را هم نمی‌توانند در میان دود و آلودگی هوا ببینند، آرزو می‌کنند هر چه زودتر بساط خودروهای بنزین‌سوز و گازوئیل‌سوز جمع شود و شاهد رفت و آمد خودروهای پاک برقی در خیابان‌های شهر باشیم.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۰:۲۲

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  دولت در تنگنای تنیدن دور خود!

  خسرو معتضد

  دولتمردان ما شیوه سخن گفتن با مردم را نمی‌دانند و شک دارم تاریخ و جغرافیای ایران را بدانند.حتی شک دارم حافظ و سعدی و مولوی و فردوسی و خیام را بشناسند و یک صفحه گلستان و بوستان یا سیاست نامه را خوانده باشند.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۲:۳۰

  یاشاسین ایران!

  سید مصطفی حسینی راد

  نقش تبلیغات در فرهنگ‌سازی موضوعی نیست که بیان آن تازگی داشته باشد. این فرهنگ‌سازی ممکن است مثبت یا منفی باشد.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۰۹:۵۸

  چاپلوسی‌های بی‌مزه و غیرضروری

  خسرو معتضد

  حسن بیک ترکمان در زمره شاعران مدیحه سرای شاه عباس بزرگ بود. روزی بر حسب توقعی که داشت این بیت شعر را سرود و خدمت شاه عباس تقدیم کرد و صله گرفت با پوزه‌بند و قلاده بر گردنش که شاه عباس برای تأدیب و تنبیه و بازداشتن او از افراط در تملق به او اعطا کرد.

 • سپاهی یونسی ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۰۹:۳۷

  برای کودکانمان چه بذری کاشته‌ایم؟

  عباسعلی سپاهی یونسی

  به پسرم می‌گویم « باید بریم به ساختمان پزشکان فارابی. اسم خیابان را من حفظ می‌کنم و اسم ساختمان را هم تو به خاطر بسپار» و او قبول می‌کند. توی تاکسی ناگهان پسرم می‌گوید:«من اسم ساختمون پزشکان رو فراموش کردم چی بود؟» می‌گویم «فارابی بود.