همه‌ی خبرهای امروز
 • جواد صبوحی امروز ۰۹:۵۵

  یک اعتیاد و دو آمار

  جواد صبوحی

  رویارویی با هر معضل اجتماعی مستلزم در اختیار داشتن آمار دقیقی است که از سوی نهادهای مسئول و یا مؤسسات علمی و پژوهشی ارائه می‌شود. در غیر این صورت اقدام برای رویارویی و مقابله مؤثر با آن مانند آب در هاون کوفتن است.

 • جواد صبوحی امروز ۰۹:۲۰

  مقصّر حوادث ؛ جبهه مقابل؟!

  جواد صبوحی

  حوادث را یا می توان متاثر از اتفاقات اجتناب ناپذیر و پدیده های طبیعی دانست و یا معلول اهمال و خطای انسانی .به همین دلیل پس از اهتمام جدی برای پیشگیری از وقوع حوادث آنچه باید مد نظر قرار گیرد مدیریت بحران و چگونگی مواجهه با این رخدادهاست.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۰۷:۵۷

  دادگاه سوانح را علنی برگزار کنید

  محمد صادق دهنادی

  خبر شوک آور و بسیار غم انگیز بود. بار دیگر زمستان تلخ این سال ها، شاهد رقم خوردن صفحه ای تلخ و رنج افزا بود.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۱-۲۹ ۰۹:۳۵

  آیا عده‌ای عمداً می‌خواهند مردم را عصبانی کنند!

  خسرو معتضد

  صدور کارت هوشمند کار خوبی است، هر جای دنیا کارت هوشمند به یک ضرورت تبدیل شده است، اما گویا مسئولان این کار، راه درستش را بلد نیستند.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۹

  کابینه پیران جهان دیده! و جوانان بی‌تجربه

  خسرو معتضد

  با اینکه بیشتر وزیران و وکیلان کنونی ادعا می‌کنند ریشه در طبقات مستضعف و کم‌درآمد و محروم داشته و خوی اعیانی و اشرافی ندارند، اما نمی‌دانم چرا خلاف گفته‌هایشان از کردارشان مشهود می‌افتد و بیشتر حضرات تجمل‌گرایی و با حشمت و ابهت زرورقی نشستن و برخاستن را دوست می‌دارند.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۱۳

  واردات ۶ میلیون دلار شانه و گیره مو!

  خسرو معتضد

  پس از وارد کردن میلیاردها تومان بیل و دسته بیل و کج میل از کشورهای خارجی... پس از صدور مجوز واردات سیر و بادام درختی پوست‌دار از چین... پس از وارد کردن تمام اقلامی که نظایر آن در ایران تولید می‌شده و اشباع بازار از آن‌ها... پس از وارد کردن سنگ قبر از مصر و قبرس و.....

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۹:۰۸

  کمی تکاپو، کمی سختگیری

  خسرو معتضد

  قاضی سراج چندی پیش سری به شهرک فرودگاهی امام زده و سه مدیر این شهرک را به دلیل بی‌تدبیری در ماجرای ریزش برف به مدت ۱۰ سال از خدمات دولتی محروم کرد.

 • تالاب ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۰۹:۴۱

  درباره سخنان آقای رئیس در روز جهانی تالاب ها

  جمشید منصوری

  آنچه می‌خوانید یادداشتی است از جمشید منصوری تالاب شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن در خصوص وضعیت تالاب‌ها خطاب به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که تقدیم حضورتان می‌کنیم.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۱-۱۷ ۰۹:۰۳

  فاجعه‌ای در یک وزارتخانه!

  خسرو معتضد

  جامعه:یک خبرگزاری رسمی کشور (باشگاه خبرنگاران جوان) که حرف درشت خ روی میکروفن خبرنگارش دیده می‌شود، کلیپی در فضای مجازی نشر داده که عده‌ای جوان را در حال کوهپیمایی و راه رفتن از روی تخته سنگ‌ها و صخره‌های بزرگ نشان می‌دهد.

 • روح الله مهرجو ۱۳۹۶-۱۱-۱۷ ۰۹:۰۱

  رسانه‌های مجازی عضو جدایی‌ناپذیر و کلیدی برای جامعه

  روح الله مهرجو

  رســانه ها، ابزاری مهم برای تنویر افکار عمومی هســتند و اصلی ترین منبع انتقــال اخبار میان مردم به شمار می روند.

 • محمد ابراهیم محمدی ۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۱۰:۰۵

  چهلمین بهار انقلاب و طرح تطهیر دوره پهلوی!

  محمد ابراهیم محمدی

  جا دارد در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نسل دهه‌های انقلاب در خلوت خویش به انقلاب، اهداف و برنامه‌های آن فکر کنند.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ ۰۹:۳۷

  یادداشت های ساعت ۲۵

  آیا موضوع زلزله کهنه شده است؟

  خسرو معتضد

  جامعه:چند ماه از زلزله کرمانشاه می‌گذرد، ولی یکی دو روز پیش تصاویری از خبرگزاری‌های رسمی مملکت در فضای مجازی دیدم که باور نکردنی بود.

 • مالک شریعتی ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۰۹:۵۴

  معضلی تلخ بدون ارائه راه حل

  مالک شریعتی

  یک زن در شرایط کنونی، حاضر است با حقوق و مزایای به مراتب کمتر از مردان مشغول کار شود و بی گمان کارفرمایان هم او را به یک مرد با توقع دریافتی بیشتر ترجیح می دهند. ادارات دولتی، نهادهای عمومی و شرکت های خصوصی را نگاه کنید؛ بیشتر کارمندان اداری، یا دختران پا به سن گذاشته خانه پدر یا همسر و مادری هستند که علاوه بر شوهران خود مشغول کارند؛ فقط درصد کمی از آ نها به دلیل شرایط خاص زندگی، سرپرست خانوارند اما بقیه، عمده درآمدشان را به خودروی مدل بالاتر و زیورآلات تبدیل می کنند.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۰۹:۲۳

  تقلب برای کسب مدرک دانشگاهی و دکترا!

  خسرو معتضد

  جامعه:من هیچ گونه حسرت داشتن مدرک دکترا ندارم و اگرچه استادانم توصیه می‌کردند پس از کسب مدرک دانشگاه کارشناسی ارشد ادامه دهم و با تحصیل در دو سال و نوشتن تز درجه دکترایم را بگیرم

 • خسرو معتضد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۰۸ ۰۹:۱۱

  افتخار به دادستان جوان قزوینی

  خسرو معتضد

  دادستان یعنی مدعی العموم، یعنی کسی که حافظ منافع قانونی مردم است، کسی که صیانت جان و مال و ناموس آنان را بر عهده دارد.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۱۰:۲۳

  کاری درست، انسانی و منطقی

  خسرو معتضد

  صدور بخشنامه لغو حکم ۵۰۰۰ محکوم به اعدام و بررسی دوباره پرونده ۱۰ هزار قاچاقچی، اقدامی درست و منطقی به جای معدوم کردن هزاران شهروند به گمراهی کشیده شده و آرام کردن اذهان عمومی جهانیان بود.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۰۹:۰۹

  جایی برای تجمعات مردم

  خسرو معتضد

  بر اساس اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه همگانی و متقابل مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت است. اصل بیست و هفتم قانون اساسی نیز حق برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها را مجاز دانسته است.

 • محیط زیست گیلان ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۹:۴۱

  صیانت از سلامت محیط زیست با تولید محصولات ارگانیک

   دکتر آزاد عمرانی

  تولید غذا از جهات مختلف همانند تأمین امنیت غذایی و سپس ایمنی و سلامت آن، همواره مورد توجه بشر قرار گرفته است. البته فراتر از این موضوعات؛امروزه موارد دیگری در تولید مواد غذایی نیاز به بررسی و تأمل دارد

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۰:۲۰

  گرگ نماد قومیت هیچ قوم ایرانی نیست

  خسرو معتضد

  بیگانه پرستانی که این روزها در فضای مجازی زوزه تجزیه می‌کشند، خیال می‌کنند ملت ایران زیر فشار گرانی و افزایش مالیات‌ها و انواع عوارض و مصوبات فرساینده که دولت و مجلس همگام آن هر روز وضع می‌کند به خواب گران رفته و مشکل تأمین معاش، احساسات میهن دوستی این ملت را از میان برده است.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۰:۰۷

  تغییر نام وزارت آموزش و پرورش چرا؟

  خسرو معتضد

  مدتّی است به ذهن وقاد و نبوغ‌آمیز مسئولان وزارت آموزش و پرورش، افکار عجیبی رسوخ می‌کند که اصرار دارند آن را اجرا و پیاده کنند و موجب بروز مشکلات عدیده برای مردم و دولت شوند.

 • خسرو معتضد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۰:۴۲

  تعطیلی زمستانی یک ماهه چه بر سر دانش آموزان خواهد آورد؟

  خسرو معتضد

  در وزارت آموزش و پرورش گویا فکری به مخیله بعضی از حضرات تصمیم گیرنده رسیده که ظاهراً به دستاویز وارونگی هوا در اواخر پاییز و اوایل زمستان، دانش آموزان مدارس دبستانی و دبیرستانی را از ۱۵ آذر تا ۱۵ دی به تعطیلی زمستانی بفرستند و گویا باز هم تصمیم گرفته‌اند، سال تحصیلی را به جای اول مهر از ۱۵ شهریور آغاز کنند

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۱۹ ۰۹:۴۰

  تو هم سرت بوی قرمه سبزی می‌دهد!

  خسرو معتضد

  دکتر مصدق روزی در مجلس شورای ملی دوره شانزدهم و روزی در یکی از جلسات دادگاه نظامی ماجرایی از دیدار خود و محمدعلی شاه در دوران اوایل سلطنت سه ساله او و پیش از به توپ بستن مجلس شورای ملی بیان کرد که بی‌مناسبت ندیدم آن را نقل کنم.

 • کلاهبرداری ۱۳۹۶-۱۰-۱۸ ۱۰:۱۲

  کلاهبرداری شیک در خلأ نظارت

  علی محمدزاده

  یک اصل قدیمی در فقه وجود دارد که از گذشته‌های دور در فرهنگ عمومی جامعه ما هم کاربرد دارد، بر اساس آن می‌گویند «اصل بر صحت است، مگر خلاف آن ثابت شود.»

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۰-۱۸ ۰۹:۳۳

  بازارسازی، کلید اشتغال دائم واقعی

  محمدصادق دهنادی

  برای رفع «بحران بیکاری» به جای بندبازی روی آمار و اجرای طرح هایی که نتیجه آن در بهترین وضعیت توزیع یکسان فقر عمومی است، باید روی شکستن چارچوب‌های رکود- که نبود بازار مناسب برای عرضه‌ها می‌باشد- متمرکز شد. واقعیت این است که دولت‌های انقلاب از ابتدا تاکنون چند برابر کل بازار اشتغال کشور، وام اشتغال به افراد و بنگاه‌ها پرداخت کرده‌اند، اما همان گونه که همه می‌دانیم، چرا؟ این وام‌ها در نهایت به افزایش نقدینگی و تورم منجر شده است و در شرایط رکود همه آن اشتغال‌های مصنوعی تبدیل به اخراج و تعدیل و سرخوردگی نیروی انسانی شده است.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۰

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  لطفاً تمام قبوض خود را قبل از عید ارسال فرمایید

  خسرو معتضد

  دولت یک عیدی ۷۷۰ هزار تومانی برای حقوق بگیران مرحمت فرموده و قرار بوده ۳۰۰ هزار تومان هم به عنوان عیدی به هر ایرانی اعطا شود که البته هنوز در مرحله وعده و مطالعه است و احتمالاً منتفی خواهد شد.

 • معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۴

  نمی‌توانیم به زندانیان سه وعده غذا بدهیم

  خسرو معتضد

  رئیس کل زندان‌ها گفته است: نمی‌توانیم روزی سه وعده صبحانه، ناهار و شام به زندانیان بدهیم، چرا؟ چون بودجه نداریم؟

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۱۳ ۱۰:۰۴

  نمی‌توانیم به زندانیان سه وعده غذا بدهیم

  خسرو معتضد

  رئیس کل زندان‌ها گفته است: نمی‌توانیم روزی سه وعده صبحانه، ناهار و شام به زندانیان بدهیم، چرا؟ چون بودجه نداریم؟

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۱۲ ۰۹:۴۱

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  حسرت اتومبیل و سودایی ناتمام دلالان

  خسرو معتضد

  ماهی یک بار، گاهی دو ماه یک بار، دوستی فرهیخته که سفرهای علمی- کاری در زمینه دارو و پزشکی به اروپا و آمریکا دارد، برایم یک کیسه بزرگ مجلات و جراید خارجی از آمریکایی و انگلیسی و آلمانی و اماراتی و حتی چینی و کره‌ای و ژاپنی می‌آورد. ارمغان او از سفرهایش؛ تورق این مجلات بزرگ با کاغذهای گلاسه عالی دلم را می‌سوزاند. ما کجاییم در این بحر تفکر و آن‌ها کجایند؟

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۱۰ ۰۹:۲۳

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  دولت شیوه حرف زدن با مردم را نمی‌داند

  خسرو معتضد

  دولت در حال گران کردن همه کالاها و مایحتاج مردم، خدمات و حتی دو - سه برابر کردن نرخ جرایم غیبت سربازی، عوارض خروجی، ثبت‌نام در مقاطع مختلف تحصیلی، حامل‌های انرژی و هر روزنه‌ای است که بتوان از آن کسب درآمد ‌کرد و چاله چوله‌های خزانه را که به گودال‌های عمیق تبدیل شده پر کرد.

 • معتضد ۱۳۹۶-۱۰-۰۹ ۱۱:۰۳

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  بنزین را لیتری ۱۰ هزار تومان و گاز را ۴۰۰۰ تومان کنید !

  خسرو معتضد

  دولت باز هم به فکر آزار مردم افتاده است و از هم اکنون زمزمه‌هایی برای افزایش بهای بنزین تا لیتری ۱۵۰۰ تومان و گاز لیتری ۴۰۰ تومان از میان لبان سخنگوی دولت و وزارت نفتی‌ها بیرون می‌جهد که موجب تشویش افکار عمومی و نگرانی مردم می‌شود.