همه‌ی خبرهای امروز
 • اینترنت امروز ۱۱:۰۴

  اینترنت نسل پنجم یا ۵G چیست؟

  در سال های آینده با فراگیر شدن اینترنت نسل پنجم شاهد تغییرات زیادی در سبک زندگی افراد خواهیم بود.

 • شایعه امروز ۱۰:۱۶

  «شایعه» و پیامدهای خطرناک آن

  مجید صوفی

  با پیشرفت و گسترش فناوری‌های نوین مانند اینترنت و وسایل ارتباط جمعی، جامعه با انفجار اطلاعات روبه‌رو شد که متأسفانه این انفجار اطلاعات همراه با توسعه دریافت‌های تحلیلی نبود.

 • خسرو معتضد دیروز ۱۸:۱۸

  با این همه ناله و نفرین مردم چه می‌کنیم؟

  خسرو معتضد

  حدود ۲۱ هزار واحد مسکن مهر پردیس از مجموعه ۸۵ هزار واحد آن افتتاح شده ولی در فازهای ۸ و ۱۱ عدم اتصال انشعابات آب و فاضلاب و نصب علمک گاز و عدم انشعاب آب ۷۶۰۰ واحد آماده نشده» و هزار و یک دلیل برای ناراضی کردن مردم و کلیپ‌های خبری از گریه و زاری خریدارانی که سال هاست پیش پرداخت داده، اقساط را پرداخت کرده و اخیراً به آن‌ها ابلاغ شده ۴۰ میلیون تومان دیگر هم باید بپردازند و قیمت واحدها بسیار گران شده است. آن از سهام عدالت و این هم از مسکن مهر!

 • فضای مجازی ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۰:۰۴

  خندیدن به فرهنگ خویشتن؛ چرا؟

  مجید صوفی

  در فضای مجازی به کانالی برخوردم که‌ اعضای زیادی داشت و بسادگی مراسم عزاداری و نوحه‌خوانی و نذورات را به سخره گرفته و دست‌آویز طنز کرده بود.

 • کمبود آب ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۰:۴۶

  اگر «یک روز» آب قطع شود...

  سپهر یونسی

  دیروز در منطقه‌ای که زندگی می‌کنیم، آب قطع شد. تا عصر آب ذخیره شده هم تمام شد و عصر ما بودیم و ظرف‌های نشسته جمع شده در ظرفشویی آشپزخانه.

 • معتضد ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۹:۵۵

  آیا سربازی تلف کننده عمر جوانان است؟

  خسرو معتضد

  پیام هایی به من می‌رسد و تلفن‌هایی می‌شود که درباره مشکل و نگرانی بزرگ جوانان ایرانی یعنی خدمت نظام وظیفه و از ۱۸ ماه تا دو سال تلف شدن وقت جوانان بنویسم.

 • اقلیم کردستان ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۳:۱۷

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

  آمریکا دوست کردها نیست

  محمد ابراهیم رضایی

  آمریکایی‌ها که داعیه دفاع از حقوق بشر را دارد و برخی کشورها را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند، ولی در کشوری مثل عراق مدام به دنبال ایجاد فتنه و جنگ و خونریزی هستند، اگرچه قوم کرد باید بدانند که آمریکا دوست کُردها نیست

 • جواد صبوحی ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۰:۲۳

  بازنشستگان و موجودات بی‌گناهی به نام صندوق‌ها

  جواد صبوحی

  برخی ۶۰ و برخی دیگر ۶۵ سالگی را آغاز دوره سالمندی می‌دانند.این اختلاف پنج ساله چندان توفیری در کاستن از مصایب ۳۰ سال بعد جامعه عجول ما که با شتاب به سوی عصر سالمندی می‌رود، ندارد.

 • قرآن ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۰:۱۳

  به مناسبت ۲۴ مهر ماه روز جهانی غذا

  شاخص‌های غذای طیب در قرآن مجید

  حسین زمانی

  خدای متعال انسان را به عنوان اشرف مخلوقات خود خلق کرد، تمام اسماء حسنای خود را به او تعلیم نمود و او را خلیفه خود در زمین قرار داد؛ به این دلیل انسان و تمامی شئون او در نزد پروردگار متعال دارای قدر و منزلتی بی پایان است

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۱۷

  چرا پلیس خودروهای دودزا را نمی‌بیند؟

  سید مصطفی حسینی راد

  دو سه شب پیش در یکی از بزرگراه‌های شهر، در حالی که در ساعت شلوغی شبانگاهی توی ترافیک گیر کرده بودم، حس کردم، دود غلیظی وارد خودرو شده است.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۱۲

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  زن سنگ شکن هنوز پتک می‌کوبد!

  خسرو معتضد

  مریم نصیری‌زاده؛ یک زن خوزستانی است که در یکی از روستاهای رامهرمز در معدن سنگ کار می‌کند. یازده سال است روزی دو بار به بیابان می‌رود. به ضرب پتک سنگ می‌شکند و کوهی از سنگ پشته می‌کند تا غروب کامیون سنگ‌ها را بار بزند و برود.زن رامهرمزی هم سنگ می‌شکند، هم پشته می‌کند هم به تنهایی بار کامیون می‌زند.

 • کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۰۹:۳۷

  حقوقی

  اسقاط کافّه خیارات

  سعید پیردوست

  در تمامی قولنامه‌ها و مبایعه‌نامه‌هایی که در دفاتر املاک به صورت عادی تنظیم می‌شود یا در اسنادی که در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود، بندی گنجانده شده مبنی بر «اسقاط کافه خیارات ولو خیارغبن فاحش».

 • مهاجرت ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۰۹:۰۹

  آسیبی که تا کنون درمان نشده

  دکتر مفید شاطری*

  مهاجرت یکی از پدیده‌های اجتماعی است که به جابه‌جایی مکانی انسان‌ها در پهنه جغرافیایی اطلاق می‌شود و از نظر تاریخی سبقه‌ای به بلندای تاریخ بشریت دارد.

 • محمدابراهیم محمدی ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۰:۳۲

  معلم، مدرسه و دیگر هیچ

  محمدابراهیم محمدی

  مدرسه قلب آموزش و پرورش است. اگر خوب، سالم و با نشاط باشد، اوضاع این نهاد هم خوب می‌شود.

 • خسرو معتضد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۰:۰۴

  برگزاری کلاس‌های در آغل گوسفندان

  خسرو معتضد

  بارها من با معاون وزارت آموزش و پرورش در امور نوسازی مدارس در دفترش در آن ساختمانی که در یکی از خیابان‌های فرعی خیابان دکتر شریعتی قرار داشت، ملاقات کرده بودم

 • خسرو معتضد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۷-۱۶ ۱۰:۰۰

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  قمه زنی موجب وهن اسلام و حرام است

  خسرو معتضد

  من نمی‌دانم عده‌ای چرا اصرار دارند چهره زشت و خشنی از دین اسلام بویژه مذهب شیعه را با اجرای کار موهن قمه زنی به عناوین مختلف ترسیم کنند.

 • زندانی مهریه ۱۳۹۶-۰۷-۱۶ ۰۹:۴۹

  یادداشت حقوقی

  اجرای مهریه از طریق ثبتی

  علیرضا طالبی

  طبق ماده۱۰۸۲ قانون مدنی به مجرد عقد، زن مالک مهر می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن انجام ده

 • بیش از ۳۳ میلیون کمک هزینه ازدواج به خانواده های تحت حمایت پرداخت شد ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۱۰:۲۳

  راز ازدواج‌های موفق

  شبنم حیدری

  خوشحالی در یک ازدواج موفق حرف اول را نمی‌زند. همه انسان‌ها می‌خواهند، خوشحال باشند، اما خوشحالی پدیده‌ای فرّار است که می‌آید و می‌رود.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۷-۱۳ ۱۰:۱۲

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  مشاغل ابدی دائم العمر مستثنا از بازنشستگی!

  خسرو معتضد

  ناصرالدین شاه سفر اول که به اروپا رفت، خیلی تحت تأثیر مظاهر ترقی علمی و اجتماعی و صنعتی فرنگستان بخصوص شکوه و عظمت کاخ‌ها و خیابان‌های مجهز به چراغ گاز و سامانه اگو یا فاضلاب زیرزمینی و مترو لندن و پاریس و مطبوعات و اختراعاتی چون برق و تلفن و اشعه ایکس و راه‌آهن منظم و خیابان‌های سنگفرش شده و سرویس پستی و کالسکه‌های حمل مسافر در خارج از شهرها و تراموای شهری و آراستگی پلیس و مطبوعات غیردولتی و بهداشت و درمان قرار گرفت

 • خرس ۱۳۹۶-۰۷-۱۳ ۱۰:۰۴

  دلمویه‌های توله‌خرس مازندرانی

  امیر مهربان

  اول این خبر مخابره شد: «کشته شدن یک توله خرس در منطقه کجور مازندران یکشنبه نهم مهر به دست افراد ناشناس». بعد به فاصله یکی دو روز، این خبر مخابره شد: «توله خرس کجور در اثر تصادف تلف شده و آثار خون و خط ترمز روی آسفالت مشاهده و امعا و احشا توسط سگ یا سایر گوشت خواران دریده شده و جای گلوله یا ضرب و شتم مشاهده نگردید».

 • دکتر علی کرمی ۱۳۹۶-۰۷-۱۲ ۱۰:۱۳

  حق با کیست؟

  توسعه دهندگان تراریخته یا منتقدان؟

  دکتر علی کرمی

  با وجود تمام بحث‌ها و اسناد و مدارک ارائه شده در خطرات تراریخته برای سلامت مردم و محیط زیست، هنوز عده‌ای مُردد هستند که کدام درست‌ می‌گویند؟

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۷-۱۲ ۰۹:۳۲

  بازنمایی محرم در پر جمعیت ترین اجتماع ایرانی

  دکتر محمدصادق دهنادی

  ﺩﺭ ﺳــﺎ ﻝﻫﺎﻯ ﺍﺧﻴﺮ، ﻫﺮ ﭼﻪ ﺩﺳﺖ ﺭﺳﺎﻧ ﻪﻫﺎﻯ ﺭﺳﻤﻰ ﻭ ﺑﻮﻳﮋﻩ ﺗﻠﻮﻳﺰﻳﻮﻥ ﺍﺯ ﺗﻤﻬﻴﺪﺍﺕ ﺛﻤﺮﺑﺨﺶ ﺩﺭ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻋﺎﺷــﻮﺭﺍ ﺧﺎﻟﻰ ﻭ ﺧﺎﻟ ﻰﺗﺮ ﻣ ﻰﺷﻮﺩ، ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ، ﻭﻗﺎﻳﻊ، ﭼﺎﻟ ﺶﻫــﺎ ﻭ ﺭﻭﻳﺎﺭﻭﻳ ﻰﻫﺎﻯ ﺭﺳﺎﻧ ﻪﺍﻯ ﺩﺭ ﺩﻧﻴﺎﻯ ﺳﺎﻳﺒﺮﻯ )ﻛﻪ ﮔﺎﻫﻰ ﺑﻪ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑــﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻓﻀﺎﻯ ﻣﺠﺎﺯﻯ ﻳﺎﺩ ﻣ ﻰﺷــﻮﺩ( ﺑﻪ ﺷــﻜﻞ ﺗﺼﺎﻋﺪﻯ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﻣ ﻰﻳﺎﺑﺪ ﺑﻪ ﻧﺤﻮﻯ ﻛﻪ ﻣ ﻰﺗﻮﺍﻥ ﮔﻔﺖ ﺑﻪ ﻣــﻮﺍﺯﺍﺕ ﺗﻼﻃﻤﻰ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺳــﺒﺖ ﺍﻳﺎﻡ ﻣﺤﺮﻡ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌــﻪ ﺭﺥ ﻣ ﻰﺩﻫﺪ

 • خسرو معتضد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۱۰:۵۶

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  سفر نمی‌رویم، وقتی می‌رویم طبیعت را آلوده می‌کنیم!

  خسرو معتضد

  در نهانخانه حافظه‌ام تا به یاد دارم سفرهای متعدد چه در بهار، چه در تابستان، چه در پاییز و چه در زمستان، دوران کودکیم و نوجوانیم را شیرین و پرخاطره کرده است.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۱۰:۴۶

  ﻗﻮﻡ ﮔﺮﺍﻳﻰ، ﻓﺘﻨﻪ ﺟﺪﻳﺪ ﺍﺳﺘﻜﺒﺎﺭ ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪ

  حشمت الله فلاحت پیشه

 • بعد از عاشورا ۱۳۹۶-۰۷-۱۰ ۱۱:۰۱

  تأثیر عزاداری عاشورا در اخلاقی تر شدن رفتارهای اجتماعی

  نسیم کاهیرده *

  با شــروع ایام ســوگواری و عزاداری امام حســین(ع) تغییراتی عمده در فعالیتهای روزانه همه افراد برای حفظ شأن و قداست این ایام رخ می دهد؛ چرا که افراد در این ایام معمولاً به واســطه غلبه فضای مناسکی در جامعه و ظهور پُررنگ نمادهای عاشــورایی در اجتماعات، تحت تأثیر این نمادها احســاس معنویت شدیدتری نسبت به ایام دیگر دارند و بیشتر به مفاهیم مقدّ س پیرامون آن می اندیشند.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۷-۰۶ ۱۰:۳۳

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  تکرار تلخ تجربه تاریخ!

  خسرو معتضد

  شنیدم نااهلانی چند، کم خرد و کم تجربه در شهر تاریخی مریوان پرچم بارزانی را برافراشته، سرودی در زمره همان سرودهای دوران بعثی‌ها سر داده و با کسانی که در کردستان عراق داعیه استقلال دارند هم آوا شده‌اند.

 • خسرو معتضد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۰۹:۳۸

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  به جای وسمه کردن ابرو، چشم کور می‌کنند!

  خسرو معتضد

  منشور معلمی وزارت آموزش و پرورش و اینکه آموزگار و دبیر چه شرایطی باید داشته باشد، این روزها مایه خنده و تفریح و مضحکه مردم شده است

 • محیط زیست ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۱۱:۰۷

  گلایه‌ای زیست‌محیطی از استاد کیانیان!

  سید مصطفی حسینی راد

  خبرهای منتشر شده از برخورد رضا کیانیان بازیگر سینما و تلویزیون با فعالان محیط زیست در مراسم رونمایی از پویش «من صدای آب هستم» در روزهای گذشته موجب شد بار دیگر به این موضوع پی ببریم که «محیط زیست» در کشور ما چقدر غریب است.

 •  ویرانی شخصیت فرزندان ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۰:۳۵

  مسئله تک‌فرزندی و بحران فرزندسالاری

  مجید صوفی

  فرزندسالاری پدیده‌ای است که ابتدا از خانواده‌های متوسط به بالا شروع شد و کم کم گسترش پیدا کرد تا جایی که اکنون طبق آمار در حدود ۷۰ درصد از خانواده‌های ایرانی، فرزندسالاری حاکم است.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۰:۱۶

  اعدام قاتل آتنا اصلانی و قدرت افکار عمومی

  خسرو معتضد

  من همواره از سال ۱۳۳۸ که وارد حرفه روزنامه نگاری شدم (و بدان می‌بالم و روزنامه نگاری‌ام را مکمل کار تاریخ نگاری‌ام می‌دانم) با اعدام مجرمان و جنایتکاران در ملأعام مخالف بودم