همه‌ی خبرهای امروز
 • خسرو معتضد دیروز ۱۰:۱۰

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  دورخیز برای شستا!

  خسرو معتضد

  مرحوم حاج امان الله عزالممالک اردلان از خان زادگان طایفه اردلان کردستان، مردی مجرب در امور اداری و دولتی بود که حدود ۱۰۵ سال عمر کرد و پس از انقلاب اسلامی هم چند سالی زیست و شادروان دکتر باقر عاقلی یادداشت‌های دستنویس او را که شامل خاطراتش از اواخر سلطنت ناصرالدین شاه تا پایان سلطنت محمدرضا شاه است به چاپ رسانده است.

 • جواد صبوحی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۲۰

  شوق مصرف گرایی با آب‌های ۶۰ هزار تومانی!

  جواد صبوحی

  زمستان سال گذشته شرکت‌های فرانسوی Evian، Badua، Perirer توانستند با دریافت مجوز آب معدنی‌های تولیدی خود را وارد فروشگاه‌های لوکس شمال پایتخت کنند.محصولاتی که در ابتدای ورود با قیمت‌های ۷ تا ۴۰ هزار تومان و امروز با بهای ۶۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

 • طرح سلامت ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۱۴

  بهداشت و درمان در کابینه دوازدهم

  علی رجبی؛‌ کارشناس حوزه سلامت

  علی رجبی

  اگرچه روز گذشته نوبت به حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی گزینه پیشنهادی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جایگاه خانه ملت نرسید، اما ماجرا از آنجا آغاز شد که رئیس‌جمهور قول اصلاح ساختار واقعی در نظام بهداشت و درمان کشور داد.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۹:۴۵

  مرگ هم برای قاتلان تالاب انزلی کم است

  سید مصطفی حسینی راد

  چند روز پیش دادستان عمومی و انقلاب گیلان از بازداشت دو نفر به اتهام آتش‌سوزی عمدی در نیزارهای تالاب انزلی خبر داد.

 • خسرو معتضد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۲۷

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  موگرینی زدگی! سابقه چند هزار ساله دارد!

  خسرو معتضد

  ماجرای سلفی گرفتن نمایندگان مجلس با آن حالت شیدایی و بیقراری که کار به اعتراض و ایراد و تمسخر رسید و آن تصاویر ولو شدن روی میز و رایانه‌ها برای افتادن در تصویر سلفی حتی روی جلد روزنامه‌های بزرگ جهان به چاپ رسید، مرا به فکر انداخت یک گذر تاریخی در این مقوله کنم.

 • علی میرزامحمدی ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۰:۲۸

  نقدی بر برنامه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

  وزارتخانه ای در سیطره مردان «کت و شلوار و بخشنامه»

  دکتر علی میرزامحمدی

  در فهرست اسامی کابینه دوازدهم، سیدمحمد بطحایی به عنوان وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است. این یادداشت نقدی بر برنامه ارائه شده او به مجلس است.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۴

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  از اسرار تکان دهنده دولت نهم و دهم و یارانه دادن او

  خسرو معتضد

  در دولت احمدی نژاد هزاران تن سیب زمینی را مجانی بین مردم توزیع کردند!

 • استخدام ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۱:۰۴

  یک نیروی خانم با روابط عمومی بالا نیازمندیم!

  مجید صوفی

  تغییر و تحولات اجتماعی، تغییر سبک زندگی، افزایش تجملات و هزینه‌های زندگی، مشکلات اقتصادی و... بسیاری از زنان را بر آن داشته که به اشتغال بیرون از منزل روی آورند.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۵۶

  محسن جان! دست ما را هم بگیر ...

  سید مصطفی حسینی راد

  در دو سه روز گذشته، انتشار خبر اسارت و سپس شهادت مظلومانه شهید «محسن حُججی» موجی از ابراز احساسات و واکنش‌ها را در فضای مجازی کشور به راه انداخته است.

 • خسرو معتضد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۳:۰۳

  دریافت مالیات از پس‌اندازها و سپرده‌های مردم، غیرقانونی است

  خسرو معتضد

  روزی دچار عارضه شکم درد و انسداد روده شدم، یکی دو شبانه روز شکیبایی کردم. دکتر محله آمد و دارویی تجویز کرد، اما مؤثر واقع نشد. داروهای خانگی و شربت‌ها مؤثر نشد. درد لحظه به لحظه بیشتر می‌شد

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۰۹

  حالا که قرار است آقای سیف بماند...

  خسرو معتضد

  آقای دکتر ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی بتازگی در آخرین روز عمر دولت یازدهم که اغلب وزیران با تردید درباره ادامه خدمت خود در دولت دوازدهم سخن می‌گویند در کمال صراحت فرمودند: « دوران خدمت من در بانک مرکزی هنوز پایان نیافته و قرار است در این پست کماکان خدمت کنم».

 • ابوالفضل حسن بیگی ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۰:۲۶

  ﺑﺎﺯﻯ ﺷﻜﺴﺖ ﺧﻮرده آﻣﺮﻳﻜﺎ

  ابوالفضل حسن بیگی

  ﺁمریکایی ها به ﺗﺎﺯﮔﻰ ﭘﺎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮔﻠﻴﻢ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﺍﺗﺮ ﮔﺬﺍﺷــﺘﻪ ﻭ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﺑﺎﺯﺭﺳــﻰ ﺍﺯ ﺗﺄﺳﻴﺴﺎﺕ ﻭ ﻣﺮﺍﻛﺰ ﻧﻈﺎﻣﻰ ﺍﻳــﺮﺍﻥ ﻭ ﻣﺬﺍﻛﺮﻩ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺑﺎﺭﻩ ﺷﺪ ﻩﺍﻧﺪ.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۰۹:۲۸

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  آیین حج محل اجتماع در بازارها نیست

  خسرو معتضد

  خرید از بازارهای بنجل فروش عربستان، وقت گذراندن فرساینده در مغازه‌ها و پستوهای عرضه اجناس ژاپنی و کره‌ای و تایوانی و تایلندی که اغلب کالاهای معیوب و دست دوم چینی و سایر کشورهای متخصص قالب کردن تولیدات نامرغوب و ارزان را با بهای گران و گاهی بسیار گران به زائران ایرانی و با لفاظی و تعارفات قلابی آب می‌کنند در شأن یک حاجی که برای سفر مقدس حج می‌شتابد، نیست.

 • سینا واحد ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

  تماشاگه / اقتدار حسینی

  سینا واحد

  ملت‌هایی که تاریخ فرهنگی روشنی دارند و از ادبیات و هنر و معماری، سفره فرهنگی‌شان، پرزرق و برق و تماشایی است یک روز را در میان روزهای سال، به عنوان «روز ملی»، انتخاب می‌کنند و در این روز، «اقتدار فرهنگی و تاریخی» ملت خویش را به نمایش می‌گذارند.

 • وزارت ارتباطات ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۱:۰۳

  بومی سازی صنعت ارتباطات اسباب تحکیم خانواده است

  مجید صوفی

  خبر انتقال سرورهای تلگرام به ایران خبری مسرت بخش بود. خبری که از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا با امنیت اطلاعات شخصی کاربران رابطه‌ای مستقیم دارد.

 • کابینه ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۰:۳۸

  تمنای وزارت

  محمدابراهیم محمدی

  فعال رسانه‌ای: من وزیران رسانه‌ای را که خودشان و دوستانشان لابی می‌زنند و کمپین درست می‌کنند تا به وزارت برسند را افراد موفقی نمی‌دانم. شاید این قبیل افراد به لحاظ توان فکری و اجرایی خوب و موفق باشند، ولی حاشیه‌هایی که دست به دست هم می دهند تا وزارت را فرا چنگ بیاورند و به کار بس بزرگی تعهد بسپرند، مناسب نمی‌دانم.

 • سید محمد سادات اخوی ۱۳۹۶/۰۵/۱۰

  حکایت بی‌چیزی و آرزومندی

  سیدمحمد سادات اخوی

  گاهی آدم‌ها خواسته‌هایی دارند که از دلشان بیرون نمی‌روند اما با حسابی معمولی و ذهنی، تأمین‌شدنی هم نیستند... در گیرودار خواهش و حکمت الهی یا ناتوانی‌های انسان، «زیارت» ایستاده است. بزرگان گفته‌اند که زیارت، پناهی برای آرزومندان کم‌طاقت... و خواهندگان رشیدی است که خواسته‌هایی دنیایی یا آخرتی دارند... و باور کرده‌اند که در مسیر خواهش، نیازمند مدد «دست دعایی اجابت‌شده» اند... چه اهل سؤال باشند و چه مأنوس دعا، در جسست‌وجوی «تأمین خواسته‌ها» به سوی زیارت آمده‌اند... و می‌دانند که «برآورندة آرزوها»، عطاکنندة همة آرزوهاست و در آستان فضل او، کوتاهی و بلندی معنایی ندارد.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۹:۵۲

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  «ژن برتر» و ماجراهای تاریخی آن

  خسرو معتضد

  فرمایش‌های متین و دلچسب و منطقی یکی از آقازاده‌ها در خصوص «ژن برتر» ویژه وجود مبارکشان و پیروزی‌هایی که طی دوران نه چندان دراز زندگی‌شان از عنفوان جوانی تاکنون نصیبشان شده است، سر و صدای زیادی برانگیخت.

 • جواد صبوحی ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۹:۲۸

  عطش بازارگردی را فراموش کنید

  جواد صبوحی

  رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در آستانه برگزاری بزرگترین همایش سیاسی و اعتقادی مسلمانان در دیدار مسئولان ضمن تأکید بر ظرفیت بی نظیر معنوی و اجتماعی حج برای ابراز عقیده و بیان مواضع امت اسلامی بر این نکته تصریح نمودند که باید از این فرصت برای تبیین دغدغه‌های امروز بهره برد.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۱:۲۷

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  فرودگاه مهرآباد و وضعیت تاکسیرانی در آن

  خسرو معتضد

  در تابستان سال ۱۳۵۵ وقتی در فرودگاه بزرگ «هیترو» لندن پیاده شدم، از وضعیت منظم و مطلوب فرودگاه بین‌المللی مزبور شگفت زده شدم.

 • کودکان - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۱:۰۱

  کودکان آیینه پدر و مادر هستند

  مجید صوفی

  جامعه:چرایی و چگونگی... اما و اگر و باید و شایدهای بسیاری بر سر راه تربیت فرزندانمان وجود دارد.

 • حجت گنابادى نژاد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۰۴

  ۲۰ خدمت برای خانواده‌ها زیر پرچم امام رضا(ع)

  حجت گنابادی نژاد

  در شرایط کنونی جامعه در کنار همه قوت‌ها و موفقیت ها، نگرانی ایجاد شده از بابت آسیب‌های اجتماعی بویژه در عرصه خانواده و طلاق امری انکارناپذیر است و رشدی که این‌ها دارند، موجب افزایش نگرانی خواهد بود.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۲:۰۱

  غم بینوایان رخم زرد کرد

  خسرو معتضد

  این روزها هیچ حال خوشی ندارم. پیامک هایی که برایم ارسال می‌شود، شنیدن خبر فقر و گرسنگی مردم، سفره‌های خالی،مالیات‌ها و تعرفه‌های کمرشکن، مردمی که می‌نویسند سه ماه سه ماه دستشان به یک کیلو گوشت نمی‌رسد، تصاویر آغل هایی که از آن‌ها به جای مدرسه روستایی استفاده می‌شود و بچه‌های دهات ایران با چهره‌های زرد و رنگ پریده در تاریکی داخل آغل ها رو به روی یک تخته سیاه شکسته نوشته‌های گچی را می‌خوانند افسرده‌ام می‌کند.

 • سید محمد سادات اخوی ۱۳۹۶/۰۵/۰۵

  حکایت سرکشی و تسلیم

  سیدمحمد سادات اخوی

  نیازهای معمولی، ساده تأمین نمی‌شوند. هرچه نیازها بیشتر و جدی‌تر می‌شوند، جنگ با سختی های دنیا بیشتر می‌شود. یک سر طنابِ همه‌چیز، دست مشکل‌های دنیاست و سرِ دیگرِ آن (که باید دست ما باشد) ـ اغلب ـ گم‌شده و رهاشده است.

 • میراث فرهنگی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۷

  میراث فرهنگی نعمت است

  حبیب الله متحدین

  سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد وان چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۰:۱۶

  یادداشت‌های ساعت ۲۵

  حاتم بخشی از کیسه کدام ملت؟

  خسرو معتضد

  بتازگی دولت محترم تصویب نامه قبلی خود را در مورد حداکثر حقوق مسئولان حذف و لغو کرده و در ظاهر حداکثر حقوق رؤسا و مدیران شرکت‌های دولتی را شامل محدودیت مزبور ندانسته است.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۰:۰۷

  فرشته‌ای که خدا هدیه‌اش داد!

  سید مصطفی حسینی راد

  جامعه:«دختر» جنس لطیفی است. مثل چینی خوش نقش و نگار و زیبا اما نازک و شکننده! باید خیلی مراقبش بود.

 • جواد صبوحی ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۰:۵۲

  نگاه تبعیض آمیز شهروندی

  جواد صبوحی

  بخشی از مناقشه بین گروه‌های حرفه‌ای در جامعه متأثر از نگاه متفاوت و تبعیض آمیز شهروندان و البته شاید پیش از آن اختلاف‌های فاحش درآمدی میان یک گروه با گروه دیگر است.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۰:۰۳

  خواب مسئولان و آزادی پورنوگرافی در «تلگرام» و «اینستاگرام»

  سید مصطفی حسینی راد

  پس از انتشار اخبار مختلف و ضد و نقیض درباره انتقال سِرورهای تلگرام به داخل ایران در یکی دو روز گذشته که از زبان معاون وزیر ارتباطات بیان شد، سرانجام « پاول داروف» مدیر پیام‌رسان تلگرام به این صحبت‌ها واکنش نشان داد و آشکارا گفت: «این کاملاً روشن است که با توجه به خط مشی سفت و سخت حفط حریم خصوصی شرکت ما، تلگرام نمی‌تواند چنین خواسته‌هایی از سوی کشورها را برآورده کند.

 • خسرو معتضد ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۰:۰۸

  پلشتی دریای خزر تا کی؟

  *خسرو معتضد

  اخیراً یک تصویر ماهواره‌ای از کرانه‌های جنوبی دریای کاسپین یا خزر (با نام‌های باستانی فراخ کرات، ورکانه، هیرکانیا، مازندران) به نظرم رسید که مایه شگفتی‌ام شد.