سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰

۶۴ مدرسه در بجنورد آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

اسکان مسافران نوروزی

بجنورد- مدیرآموزش وپرورش شهرستان بجنورد گفت: ۶۴ مدرسه با ۵۸۰ کلاس درس در شهرستان بجنورد آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، محمود اسدی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران استان اظهارداشت: از این تعداد ۳۰ مدرسه در گروه الف و ۳۱ مدرسه در گروه ب و ۳ مدرسه در شهرحصارگرمخان و روستای بدرانلو ساماندهی شده است.

وی با اشاره به اینکه گروه ج از مدارس حذف شده است، افزود: در سال جاری ۹۱۴ قلم کالا به مدارس شهرستان بجنورد افزوده شده که شامل ۱۵۰دستگاه یخچال ، ۱۰۰ دستگاه تلویزیون، ۲۶۴ تخته فرش و ۴۰۰ تخته پتواست.

اسدی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد اسکان فرهنگیان در بجنورد است، خاطرنشان کرد: نوروزو تابستان سال جاری ۱۴ هزار و ۳۴۸ خانوار با جمعیت ۳۷ هزار و ۷۲۷ نفردر مدارس شهرستان اسکان داده شدند.

وی دررابطه با تعرفه ستاد اسکان فرهنگیان نیزگفت: در مدارس گروه الف برای فرهنگیان ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان، برای غیرفرهنگیان ۴۲ هزار تومان و مشاغل آزاد ۶۶ هزارتومان و در مدارس گروه ب برای فرهنگیان ۱۸ هزار تومان ، غیرفرهنگیان ۳۵ هزارتومان و مشاغل آزاد ۵۱ هزار تومان پیش بینی شده است.

مدیرآموزش و پرورش بجنورد درادامه با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مدارس بجنورد غیراستاندارد است، تصریح کرد: از ۳۲۰ فضای آموزشی در بجنورد ۷۱ مدرسه نیاز به بازسازی و ۹۰ مدرسه نیاز به مقاوم سازی دارد.

اسدی با اشاره به اینکه ۴ پروژه آموزشی در سال جاری به فضاهای آموزشی این شهرستان افزوده شده است،اظهارداشت: در حال حاضر ۷ پروژه از محل اعتبارات خیرین و ۳ پروژه از محل اعتبارات استانی وملی و ۳ پروژه دیگر از محل اعتبارات دولتی در حال تکمیل است.

وی از کسب ۶۴۵ رتبه علمی و فرهنگی توسط دانش آموزان در شهرستان بجنورد خبرداد و افزود: از این تعداد ۱۳۰ رتبه کشوری، ۵۱۳ رتبه استانی و ۲ رتبه جهانی بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.