دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲

خرید 14 میلیارد دلاری آمازون دنیای فناوری را شوکه کرد

آمازون

پرداخت 13.7 میلیارد دلار توسط شرکت آمازون برای خرید فروشگاه‌های زنجیره ای مواد غذایی Whole Sale از جهت گیری های تازه این غول فناوری خبر می دهد.

به گزارش قدس آنلاین، آمازون هر سهم این فروشگاه زنجیره ای را با پرداخت ۴۲ دلار خریداری می کند و بنابراین در مجموع ۱۳.۷ میلیارد دلار برای این کار هزینه خواهد کرد.

ارزش سهام Whole Sale که قبل از اعلام این خبر ۳۳.۰۶ دلار به ازای هر سهم بود، بعد از اعلام خبر یاد شده رشدی ۲۷ درصدی را تجربه کرد.

جف بزوس مدیر عامل شرکت آمازون در توضیح علت خرید Whole Sale گفته است: میلیون ها نفر محصولات و بازار Whole Sale را دوست دارند، زیرا آنها بهترین غذاهای طبیعی و ارگانیک را عرضه می کنند و لذا تولیداتشان سالم و بهداشتی است.

وی افزود: بازار Whole Sale راضی کننده و لذت بخش است و این مجموعه از دهه ها پیش تا به حال توانسته مشتریانش را برای خود حفظ کند.

آمازون پیش از این از برنامه های خود برای راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای کالا و خوراکی خبر داده بود. در این فروشگاه ها، پرداخت پول به طور خودکار و بدون نیاز به کارت اعتباری و تنها از طریق گوشی و با عبور از برابر سیستم هایی خاص صورت خواهد گرفت.

آمازون پیش از این در سال ۲۰۱۴ با پرداخت ۹۷۰ میلیون دلار شرکت توییچ و با پرداخت ۸۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۹ شرکت زاپوس را خریداری کرده بود.
 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.