شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹

تاکید وزیر ورزش بر حضور فعال بخش خصوصی

مسعود سلطانی فر

وزیر ورزش و جوانان تعریف،تحلیل و باور خود از ورزش را مقوله ای تاثیرگذار در توسعه فرآیند فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانست.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سلطانی‌فر با بیان اینکه اقتصاد ورزش در دنیا اقتصاد بزرگی است ،این اقتصاد را در ایران کوچک  ارزیابی کرد. وزیر ورزش و جوانان دلیل کوچکی اقتصاد ورزش ایران را فراهم نکردن ساز و کارهای ورود بخش خصوصی به ورزش بصورت جدی عنوان کرد .

وی توضیح داد: قانونگذاری های مربوطه انجام نشده است  و معافیت ها و امتیازاتی که باید برای ورود جدی بخش خصوصی به ورزش إیجاد شود، وجود ندارد.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای دولت دوازدهم  ادامه داد: بنابراین بخش خصوصی واقعی بصورت جدی وارد صحنه ورزش نشده است. البته شرکت‌ها و کمپانی هایی آمده‌اند از جمله سپاهان، ذوب آهن، فولاد، سایپا و پیکان اما این‌ها بخش خصوصی، فعال و جدی ما نیستند بطوری که بخش نیمه دولتی و نیمه خصوصی  محسوب می‌شوند.
 
به گفته سلطانی فر هنوز شرایطش بوجود نیامده که سرمایه گذاری فکر کند که می تواند اسپانسر یک باشگاه شود و ضمن کمک کردن درامد  اقتصادی هم داشته باشد.

وزیر ورزش و جرامات دلیل عدم ورود سرمایه گذار  به ورزش را توضیح داد: چون اسپانسری باشگاه را برای خود  محل هزینه می داند نه درآمد.
سلطانی فر تاکید کرد: باید به سرعت در سه چهار سال آینده زیر ساخت هایی را برای فعال شدن اقتصاد ورزش فرآهم کنیم . 

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: بعضی از اقدامات رفع موانع حضور بخش خصوصی در ورزش بوجود آمده است. بندی در برنامه ششم وجود دارد که هزینه های بخش خصوصی در ورزش به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی  تلقی می‌شود. در زمینه تغییر کاربری های زمین هایی که برای احداث اماکن ورزشی هم اختصاص پیدا میکند، تسهیلاتی پیش بینی شده است. بایستی به سمت تسهیلات بانکی ارزان قیمت  برویم و یک سری دیگر از کارها هم فعال شدن بخش اقتصاد ورزش انجام دهیم.
 
سلطانی فر در پایان گفت: با فعال شدن بخش خصوصی در ورزش، این حوزه همانطور که در توسعه فرهنگی و اجتماعی نقش دارد، در اقتصاد هم نقش پررنگی خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.