چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲

اینجا «ذوالفقاری»؛ قلب تپنده فقر و محرومیت در لنده

اینجا ذوالفقاری قلب تپنده قفر و محرومیت+تصاویر

لنده- در دامنه های کوه های بخش مرکزی شهرستان لنده روستانشینانی زندگی می کنند که علاوه بر گرمای طاقت فرسای هوا با گرمای سوزان فقر نیز دست و پنجه نرم می کنند و چشم انتظار همت و عزم مسئولان برای خدمات بیشتر هستند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، گاهی اوقات کوه های بلند و مرتفع مانعی می شوند برای عیان شدن درد محرومانی که در پس آن ها روزگار را سپری می کنند. مردمی که دردشان درد فقر و محرومیتی است که دیگر با خوشی ها و ناخوشی هایشان عجین شده است.

روستانشینانی با قلب های سترگ در دل کوه هایی از جنس سنگ زندگی می کنند تا محرومیت برجای مانده از تاریخ گذشته را در ذوالفقاری از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده بعد از ۳۷ سال تنها با بخشی از خدمات را تجربه کنند.

اینجا ذوالفقاری است روستایی که سال های سال است چشم انتظار جرعه ای آب لوله کشی و جاده ای آسفالت است.

شاید اگر کمی زود تر مسئولان به فکر خدمات بیشتر به این روستا و سایر روستاهای محروم ترین شهرستان استان کهگیلویه می بودند امروز شاهد شنیده شدن صدای زندگی در این منطقه می بودیم.

به هرحال مردمان روستای ذوالفقاری با وجود همه مشکلات دست از تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی برنداشته و با اتکا به شعار ما می توانیم در روستا ماندند تا فعل توانستن را صرف کنند.

آری با وجود چشم انتظاری چندین ساله مخزن های آب روستای ذوالفقاری هنوز در حسرت لوله های گالوانیزه هستند تا صدای شرشر آب، مخزن های چشم انتظار را بار دیگر پر کند و بارقه ای از امید را در دل مردمان چشم انتظار روستا زنده سازد.

روستای ذوالفقاری از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده و در فاصله ۲۱۴کیلومتری شهریاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.