چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱

استقرار ۱۰۰۰ تیم پلیس راه در جاده‌ها

خروج ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر از ایران

سردار حسین ساجدی نیا

معاون عملیات ناجا با اشاره به خروج ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر ایرانی از مرزهای کشور از استقرار ۱۰۰۰ تیم پلیس راه در جاده‌های منتهی به مرز عراق خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، سردار حسین ساجدی‌نیا با اشاره به اقدامات انجام گرفته از سوی نیروی انتظامی برای تسهیل در تردد زائران اربعین و تامین امنیت زائران اظهار کرد: سال گذشته پس از اتمام مراسم پیاده روی اربعین حسینی، نیروی انتظامی برنامه ریزی برای خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران در اربعین امسال را آغاز کرد و کمیته‌های تخصصی از جمله کمیته‌های مرزبانی، پشتیبانی، راهور و پلیس امنیت فعال شدند.

وی با بیان اینکه زائران می‌بایست حتماً بر اساس ضوابط قانونی از کشور خارج می‌شدند گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده پلیس‌ راه و پلیس پیشگیری در عوارضی استان‌های مسیر مستقر شدند از کسانی که شرایط لازم را نداشتند ممانعت به عمل آوردند.

معاون عملیات ناجا گفت: با توجه به اینکه یکی از مهمترین اقدامات، تسهیل در عبور و مرور زائران است از ابتدای ماه صفر ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر از پلیس راهور در قالب ۱۰۰۰ تیم از شهرهای مبدا در مسیرهای منتهی به مرزهای عراق استقرار یافتند و از پتانسیل سایر یگان های تخصصی برای تسهیل در عبور و مرور زائران استفاده کرده‌ایم.

ساجدی‌نیا با اشاره به آمار تردد زائران ایرانی از مرزهای کشور نیز اظهار کرد: با توجه به آخرین آمارهای موجود بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر ایرانی به عتبات عالیات مشرف شدند و بیش از ۷۰۰ هزار نفر از زائران نیز به ایران بازگشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات انجام شده نزدیک به ۵۰ درصد تصادفات در محورهای منتهی به مرزهای عراق به نسبت سال گذشته کاهش داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم