دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰

سهراب مرادی پس از 17 سال رکورد جهان را شکست

سهراب مرادی

نماینده وزنه برداری ایران در دسته 94 کیلوگرم توانست 3 مدال طلای جهان را کسب کند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از سایت ورزش سه، در ادامه مسابقات جهانی وزنه برداری 2017 امشب در دسته 94 کیلوگرم ایوب موسوی و سهراب مرادی از ایران روی تخته رفتند.


در این دسته که 11 وزنه بردار حضور داشتند، تمام نگاهها به سهراب مرادی بود. او در حرکت یکضرب توانست با 3 حرکت 176، 182 و 184 به مدال طلا دست پیدا کند و بالاتر از حریف ازبک قرار بگیرد که 183 را بالای سر برده بود.


ایوب موسوی دیگر نماینده ایران هم بعد از اینکه نتوانست 166 کیلوگرم را بالای سر ببرد، در حرکت دوم توانست این وزنه را به نام خود ثبت کند. 171 کیلوگرم هم توسط ایوب موسوی ثبت شد تا او با عنوان پنجمی به کار خود در یکضرب پایان بدهد.

در حرکت دوضرب وزنه برداران ایرانی آمادگی بالاتری داشتند. ایوب موسوی با بالا بردن وزنه 214 کیلوگرمی توانست در حرکت دوضرب و مجموع به مدال برنز دست پیدا کند تا در اولین تجربه جهانی خود نمره قبولی بگیرد.


سهراب مرادی هم فوق العاده ظاهر شد و توانست بعد از قطعی کردن طلای دوضرب و مجموع با وزنه 220 کیلوگرمی، به رکورد جهان هم حمله کند. سهراب توانست با بالا بردن وزنه 233 کیلوگرمی رکورد 17 ساله وزنه بردار لهستانی را بکشند. همچنین او در مجموع هم 4 کیلوگرم به رکورد خود افزود.


بدین ترتیب ایران با 3 طلای سهراب مرادی و 2 برنز ایوب موسوی به اضافه یک نقره کیانوش رستمی به استقبال شب های آتی رفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.