سه‌شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

مجوز ۲ پروژه بزرگ راهسازی با ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در کهگیلویه و بویراحمد پیگیری می‌شود

کهگیلویه و بویراحمد-علی محمد احمدی

یاسوج- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیگیر اخذ مجوز اعتبار یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی دو پروژه بزرگ راهسازی از محل اعتبارات ملی هستم.

به گزارش قدس آنلاین، علی محمد احمدی در گفت‌وگویی اظهار داشت: دو پروژه اتصال یاسوج به آزادراه "‌شیراز-اصفهان" و اتصال شهرستان لنده به تشان استان خوزستان هم اکنون در سازمان برنامه و بودجه منتظر تعیین تکلیف و اخذ مجوز ماده ۲۳ است.

وی عنوان کرد: برای پروژه اتصال یاسوج به آزادراه "‌شیراز-اصفهان" باید یک هزار میلیارد تومان هزینه شود که از این میزان ۷۰ درصد توسط بخش خصوصی و ۳۰ درصد نیز توسط دولت تامین می‌شود.

احمدی از اعلام آمادگی کامل برای همکاری با سرمایه‌گذاران آزاد راه یاسوج خبر داد و افزود: تاکنون یک سرمایه گذار چینی و قرارگاه خاتم برای اجرای این پروژه اعلام امادگی کرده‌اند که با اجرای این پروژه مسیر یاسوج-تهران دو ساعت کاهش می‌یابد.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: پروژه اتصال شهرستان لنده به تشان استان خوزستان به طول ۵۵ کیلومتر و با اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیارد تومان نیز به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و منتظر اخذ مجوز ماده ۲۳ است.

احمدی با بیان اینکه نقش راه ارتیاطی اعم از زمینی، ریلی و هوایی در توسعه انکار ناپذیر است، ادامه داد: اینکه هنوز کهگیلویه و بویراحد وضعیت ارتباطی مناسبی ندارد حرف زدن از سرمایه گذاری‌های بزرگ بخش خصوصی در این دیار سخت است.

وی تاکید کرد: برای تامین زیرساخت‌های توسعه از جمله وضعیت راه‌های ارتباطی و توسعه فرودگاه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کنم و امیدوارم روزی شاهد راه‌های مناسب در این استان باشیم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.