دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸

آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران:

آیت الله هاشمی از ارکان انقلاب اسلامی بود

آیت الله طبرسی

ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران طی پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت و وی را از ارکان انقلاب اسلامی خواند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، آیت الله نورالله طبرسی در این پیام، خبر درگذشت ناگهانی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را یکی از تأثیرانگیزترین خبرهای پس از ارتحال امام راحل خواند و گفت: درگذشت ایشان انصافاً موجی از غم و اندوه را در سراسر کشور و از جمله در خطه شهیدپرور مازندران به راه انداخته و مردم مومن و ولایتمدار ما را عمیقاً متأثر کرده است.

در ادامه این پیام آمده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی که یکی از ارکان رکین نظام جمهوری اسلامی و شناسنامه انقلاب اسلامی است، قطعاً یکی از بازوان توانمند امام راحل بوده و پس از ارتحال آن عزیز سفر کرده نیز ایفاگر همین نقش بی بدیل برای مقام عظمای ولایت بوده است.

پیام غم انگیز و حکیمانه مقام معظم رهبری که حاکی از یک علاقه طرفینی و رابطه دوسویه مبارزاتی و تبادل اندیشه  بوده، دقیقاً بیانگر عمق تأثیرگذاری این یار دیرین در شکل گیری و تداوم آرمان های نظام مقدس و ولایی جمهوری اسلامی است.

آیت الله طبرسی، اضافه کرد: هاشمی رفسنجانی همان کسی است که امام راحل، زنده بودن وی را به زنده بودن اسلام ربط داده و رهبری عزیزمان نیز صراحتاً اعلام می دارد که هیچکس برایش هاشمی نمی شود و در همین پیام تسلیت نیز ضمن اشاره بر هوش سرشار و صمیمیت بی بدیل ایشان، فقدان ایشان را پایان نسل شخصیت هایی می داند که همانند او در همه نشیب ها و فرازها با او یار و همراه بوده اند.

مبارزات آیت الله هاشمی رفسنجانی، سختی ها، زندان ها و شکنجه های جانفرسا در سیاهچالهای رژیم ستمشاهی را کسی نمی تواند انکار کند و در همین راستا محبت و علاقه امام راحل نیز به ایشان غیرقابل انکار باقی خواهد ماند.

آیت الله طبرسی در پایان تاکید کرد: خدمات حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه سمت های پس از انقلاب، از مجلس خبرگان قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، دفاع مقدس، شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب اسلامی، نماز جمعه تهران، ریاست محترم جمهوری اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام بر هیچکدام از ما پوشیده نبوده و نخواهد ماند و از این رو ما فقدان جبران ناپذیر ایشان را مصیبتی بزرگ برای نظام و جامعه خود تلقی می کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران درگذشت آیت الله هاشمی را به محضر رهبر معظم انقلاب، خانواده ایشان و مردم شریف تسلیت گفت و تأکید کرد که مراسم منتسب به ایشان باید همانند مواضع صریح ایشان، مظهر وحدت و همدلی همه طیف های خودی و منتسب به نظام و ولایت شده و نگذاریم که دشمن به اقتدار سیاسی نظام و وحدت عمومی جامعه خدشه ای وارد کند.

آیت الله طبرسی در پایان از همه مردم بخصوص مردم ولایتمدار مازندران خواست تا با شرکت در مراسم منتسب به این عزیز سفرکرده، دین خود را ادا کرده و نشان دهند که مردم ما همواره ممنون دار زحمات خادمان خویش اند.