شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۵

تلفن همراهتان را تبدیل به یک آجر کنید!

موبایل

رییس پلیس فتای خراسان‌جنوبی با اشاره به اثرات جانبی روت کردن گفت: هنگامیکه شما تلفن همراهتان را "روت" می‌کنید در واقع آن را به یک تکه آجر تبدیل کرده‌اید.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، سید غلامرضا حسینی اظهارکرد: روت کردن تلفن همراه به معنی دسترسی کامل و بدون محدودیت به تمامی قسمت‌های تلفن همراه و فاش شدن قسمت‌های پنهان آن است.

وی افزود: روت کردن تلفن همراه جدا از محاسنی که به گفته برخی از کاربران دارد، می‌تواند اثرات جبران ناپذیری را بر روی گوشی هوشمندتان بگذارد.

رییس پلیس فتای خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه از اثرات جانبی، روت‌کردن، انقضای گارانتی تلفن همراه  است، ادامه داد: روت‌کردن باعث باطل شدن گارانتی تلفن همراه شده چرا که فرایند روت دقیقا بر ضد قوانین شرکت‌های سازنده تلفن همراه است، بنابراین اگر می‌خواهید تلفن همراهتان تحت گارانتی شرکت باقی بماند باید از روت کردن آن اجتناب کنید، چراکه در غیر اینصورت گارانتی به طور کامل از بین می‌رود.

وی یادآور شد: هنگامیکه شما تلفن همراهتان را روت می‌کنید در واقع آن را به یک تکه آجر تبدیل کرده‌اید که با کمی تامل می‌توان دریافت که بهتر است تلفن همراهتان را به خاطر دسترسی بیشتر به قسمت‌های مختلف تبدیل به یک شئ بی‌ارزش نکنید.

رییس پلیس فتای خراسان‌جنوبی اظهارکرد: روت کردن آسیب‌های جبران ناپذیری را به گوشی وارد می‌کند و این امر می‌تواند تا جایی پیش رود که شما را وادار به تعویض گوشی و یا پرداخت هزینه های هنگفت جهت تعمیر آن کند.

حسینی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با انجام این کار به وجود آید کاهش عملکرد باتری تلفن همراهتان است. روت کردن می‌تواند به سرعت عملکرد باتری را تحت تاثیر قرار دهد چراکه شما به تمامی قسمت‌های محصور و مخفی تلفن همراهتان دسترسی خواهید داشت.

رییس پلیس فتای خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه از دیگر مشکلاتی که این کار وجود می‌آورد کاهش کارایی تلفن همراهتان است ادامه داد: با این کار شما مجبور می شوید با دستگاهی کار کنید که مدام هنگ می‌کند و قادر به انجام خواسته‌های شما نیست.

حسینی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد دسترسی بی‌چون و چرا و نامحدود به تمامی قسمت‌های گوشی به آسیب دیدن و بعضا تعویض آن نمی ارزد پس بهتر تصمیم بگیریم.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.