پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰

استاندار اصفهان:

نرخ رشد جمعیت در استان اصفهان به زیر یک درصد رسیده است

استاندار

اصفهان- استاندار اصفهان اعلام کرد: براساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، نرخ رشد جمعیت در اصفهان ۹۸صدم درصد است که باید سیاست های جدید جمعیتی را در قالب سیاست های کلان بکار گرفته شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، رسول زرگرپور پیش از ظهر پنجشنبه در یکصد و شصت و هشتمین جلسه ی شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان، با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، اظهارداشت: برگزاری سرشماری سال ۹۵ به دو صورت مرحله ای و اینترنتی کار بسیار بزرگی بود که با مشارکت خوب مردم صورت گرفت.

وی با اشاره به جایگاه آمار و اطلاعات حاصل از سرشماری در برنامه ریزی های کشور، گفت: جایگاه سرشماری ها به عنوان آمار و ارقام و داده های حاکمیتی در برنامه ریزی های کشور بسیار حائز اهمیت است و حرف اول را می زند و دقت و صحت آن نیز به اندازه ی اهمیت آن مهم می باشد.

زرگرپور اضافه کرد: روش جدیدی که امسال مورد استفاده قرار گرفت می تواند پایه ای برای سرشماری های بعدی قرار گیرد.

وی به نتایج آن نیز اشاره کرد و افزود: براساس آمار ارائه شده نرخ رشد جمعیتی در استان اصفهان پایین و در حدود ۹۸صدم درصد است که باید در سیاست های جمعیتی رویکرد جدیدی مورد توجه قرار گیرد و در سیاست های استان به آن توجه شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: مقام معظم رهبری از چند سال قبل در این خصوص هشدار دادند و نگرانی و دغدغه خود را ابراز داشتند و در همین رابطه هم سیاست جمعیتی ابلاغ شد.

وی گفت: در استان اصفهان باید با توجه به یافته ها و تحلیل هایی که در این ارتباط صورت می گیرد، سیاست های جدید را در قالب سیاست های کلان داشته باشیم.

زرگرپور ضمن تقدیر از همه ی دست اندرکاران برگزاری سرشماری، گفت: خوشبختانه سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در زمانبندی درست و با کیفیت مناسب و با یافته های دقیق ارائه شد.


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.